Prehľad ponuky remeselných pív v Kauflande

Nuž, mnohí sme to už tušili skôr a čakali sme, ktorý veľký reťazec s týmto krokom vo veľkom príde ako prvý. Nejaké pokusy už boli v Lidli, nájde sa aj nejaké remeselné pivo v reťazcoch ako je Kraj, Terno či Billa, no vo veľkom a ako sa patrí – v chladiacom boxe s tým zatiaľ neprišiel nikto. Nápad na tento projekt vznikol v nemeckom reťazci Kaufland Slovenská republika. Prinášame vám prvý prehľad toho, čo v ich chladených regáloch nájdete, avšak očakávame aj upresňujúce informácie priamo z centrály Kauflandu a tento článok budeme aktualizovať.

Nie všetky značky na celom Slovensku – výber však bude naozaj pestrý

Konečná zaujímavá ponuka pív bude zložená z regionálneho a celonárodného výberu. Podľa nášho odhadu je celonárodný výber postavený na značkách Tatras z Popradu, Herrenwald z Malej Idy pri Košiciach, Martins z Martina, Sandorf z Prieval, General z Bratislavy a bardejovský Berhet. Zo skúseností je možné, že počet a druhy pív od týchto pivovarov budú na rôznych filiálkach Kauflandu ešte mierne odlišné. Ponuka regionálnych pivovarov sa snažíme ešte nejako analyzovať a odhadnúť, no podľa prvého dojmu je možné, že celý bratislavský, trnavský a nitriansky kraj bude čo sa týka výberu pív podobný (aj keď v Nitre sa našiel aj pivovar Baťák a v Trnave nie) a že to regionálne rozdelenie bude dosť pestré. S každým pivovarom sa dohodli konkrétne prevádzky a časom sa to ešte možno bude upravovať.

Zatiaľ sa zdá, že ten západný región zahŕňa ešte značky ako Pivovar U Ábela z bratislavskej Rače, Pivovar Galgan z Galanty, Pivovar Breisburg z Bratislavy, Kočovný pivovar Jama z Chorvátskeho Grobu, Pivovar Sessler z Trnavy a pivovar Franz z Lučenca.

V severnom regióne to budú pravdepodobne terchovský pivovar Vŕšky, Nilio a Liptovar z Liptovského Mikuláša, Čierny Kameň

Z východu zatiaľ vieme, že v Košiciach bude v ponuke pivovar Hostinec.

Oficiálny štart predaja je stanovený na sobotu 24.4.2021, no na niekotrých filiálkách už nájdete takmer plnú chladničku aj deň vopred, t.j. dnes.

Správu budeme podľa dostupných zdrojov aktualizovať.

E-shop sme zmenili na Tržnicu

V našom e-shope už nenakúpite. Produkty zobrazené v Tržnici sú externé produkty e-shopov iných pivovarov.

Od našich partnerov

Predošlé
Ďalšie
Close Menu
×
×

Cart