Vŕšky

Reštauračný pivovar Terchová

Príbeh pivovaru

Keď počujete názov obce Terchová (okr. Žilina, región Severné Považie, Slovensko), možno sa vám vybaví tunajšia autentická ľudová muzička, Malá Fatra alebo ovečky kdesi na svahoch. Ale pivovar? Nuž, nech je to akokoľvek prekvapujúce, pivo varia aj v Terchovej.

„Keď sme dostavali a spustili rezort Drevenice Terchová, chceli sme na nové neznáme miesto prilákať turistov,“ spomína na prvý impulz pre vznik pivovaru jeho manažér Juraj Knapec. „Všimli sme si, že ľudia dobre vnímajú domáce výrobky a staré receptúry, našli sme priestor, kde by sa dala malá výroba umiestniť a v apríli pred siedmimi rokmi sme v domácom horskom pivovare uvarili prvé pivo.“​ – dopĺňa pán Knapec.

Hneď prvé vyrobené pivo bavorského typu Svetlá 11, bolo ocenené na najprestížnejšej slovenskej súťaži Zlatou pivnou korunkou. Terchovský Tmavý špeciál 13 si zo súťaže odniesol Bronzovú pivnú korunku. Vlani v pivovare do stáleho sortimentu zaradili svetlý ležiak plzenského typu Žilinskú 12 PILS originál.

Pivo, ktoré spôsobilo rozruch je Medový špeciál 12%. Pôvodne sme ho uvarili v roku 2015 ako sezónne špeciálne pivo, ale úpravami a cibrením receptúry sme dokázali vyrobiť pivo skvelej medovej chuti, na ktoré naši zákazníci nechceli čakať celé mesiace, aby sa k nemu dostali, tak sme ho neskôr zaradili do stáleho sortimentu pivovaru.

Chceš podporiť tento pivovar? Zdieľaj tento profil na svojom facebooku:

Kontakt

Firma:
Prvý horský pivovar Vŕšky
Adresa:
Vŕšky 2387, Terchová
Distribútor:
Vlastná distribúcia
Telefón:
+421918815483
E-mail:
knapec@optimareal.sk

Galéria

Novinky v pivovare

Chcete spravovať svoj profil a informovať o novinkách? Ozvite sa mi na 0911 648 669

Reklama

Prejdi do e-shopu

Od našich partnerov a obľúbené články

Predošlé
Ďalšie

Najnovšie články v magazíne

Close Menu
×
×

Cart