Vŕšky

Reštauračný pivovar Terchová

Príbeh pivovaru

Keď počujete názov obce Terchová (okr. Žilina, región Severné Považie, Slovensko), možno sa vám vybaví tunajšia autentická ľudová muzička, Malá Fatra alebo ovečky kdesi na svahoch. Ale pivovar? Nuž, nech je to akokoľvek prekvapujúce, pivo varia aj v Terchovej.

„Keď sme dostavali a spustili rezort Drevenice Terchová, chceli sme na nové neznáme miesto prilákať turistov,“ spomína na prvý impulz pre vznik pivovaru jeho manažér Juraj Knapec. „Všimli sme si, že ľudia dobre vnímajú domáce výrobky a staré receptúry, našli sme priestor, kde by sa dala malá výroba umiestniť a v apríli pred siedmimi rokmi sme v domácom horskom pivovare uvarili prvé pivo.“​ – dopĺňa pán Knapec.

Hneď prvé vyrobené pivo bavorského typu Svetlá 11, bolo ocenené na najprestížnejšej slovenskej súťaži Zlatou pivnou korunkou. Terchovský Tmavý špeciál 13 si zo súťaže odniesol Bronzovú pivnú korunku. Vlani v pivovare do stáleho sortimentu zaradili svetlý ležiak plzenského typu Žilinskú 12 PILS originál.

Pivo, ktoré spôsobilo rozruch je Medový špeciál 12%. Pôvodne sme ho uvarili v roku 2015 ako sezónne špeciálne pivo, ale úpravami a cibrením receptúry sme dokázali vyrobiť pivo skvelej medovej chuti, na ktoré naši zákazníci nechceli čakať celé mesiace, aby sa k nemu dostali, tak sme ho neskôr zaradili do stáleho sortimentu pivovaru.

Kontakt

+421918815483
Firma:
Prvý horský pivovar Vŕšky
Adresa:
Vŕšky 2387, Terchová
Distribútor:
Vlastná distribúcia
Telefón:
+421918815483
E-mail:
knapec@optimareal.sk

Zoznam pív

Zobrazí sa iba v prípade, že sa pivá daného pivovaru nachádzajú v našej databáze. V prípade záujmu o pridanie do databázy kontaktujte správcu

Kde sa čapuje alebo predáva

Zoznam podnikov, kde sa pivo daného pivovaru čapuje alebo predáva sa zobrazí iba v prípade, že sú tieto dáta vyplnené v administrácii profilu. V prípade záujmu kontaktujte správcu.

Pivovar na UNTAPPD

Galéria

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Novinky v pivovare

Z nášho magazínu

Každý pivovar má nárok na publikovanie článku ZADARMO. V prípade záujmu kontaktujte správcu portálu. 

Reklama

Od našich partnerov a obľúbené články

Najnovšie články v magazíne

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Čítaj viac
Close Menu
×
×

Cart