Smadna Tava

Kamenný pivovar Trakovice

Príbeh pivovaru

Fraštacký pivovar, známy široko-ďaleko, bol založený v roku 1722 Jozefom Erdödym. V tom období sa pivo nevarilo iba pre Hlohovec, ale aj pre širšie okolie. Od 19. storočia bol pivovar v prenájme – najskôr ho prenajímali Židia, od roku 1907 sa jeho krátkodobým majiteľom stal Jozef Műller, ktorý obohatil hlohovecký pivný svet o 10° a 12°, či tmavú 10°, 13°či 16°. Ročná produkcia sa v tom období pohybovala okolo 15 000 hektolitrov. Dnes známy Hlohovecký pivovar zíva prázdnotou. Jeho dianie sa od 3.5.2011 premiestnilo do Trakovíc, kde vznikla idea vybudovať nový pivovar. Tradíciu obľúbeného pivka znovu oživil v roku 2019 posledný riaditeľ hlohovského pivovaru Ing. Daniel Vopát.

Hlohovecký ležiak si znovu získal priaznivcov a to nás motivovalo k tomu, aby sme známy filtrovaný a pasterizovaný svetlý ležiak obohatili o 10°, 11°, 12° a tmavú 13°. Pomocou modernej technológie varenia a kvasenia v CK tankoch sme dekokčnou plzenskou dvojrmutovou metódou, spodným kvasením a dlhodobým ležaním vytvorili jedinečnú radu filtrovaných a nepasterizovaných ležiakov pod záštitou trakovického remeselného mikropivovaru SMADNA TAVA v obci Trakovice (okr. Hlohovec, región Dolné Považie, Slovensko). Náš pivovar sa špecializuje na výrobu vrchne i spodne kvasených pív, ale predovšetkým na výrobu ležiakov. Našim cieľom je robiť radosť milovníkom piva kvalitným, vynikajúcim, remeselným pivom podľa jedinečných receptúr.

Kontakt

+421911467006
Firma:
COFFEA Drinks, s.r.o.
Adresa:
Trakovice 476, Trakovice
Distribútor:
Telefón:
+421911467006
E-mail:
info@pivovarsmadnatava.sk

Zoznam pív

Zobrazí sa iba v prípade, že sa pivá daného pivovaru nachádzajú v našej databáze. V prípade záujmu o pridanie do databázy kontaktujte správcu

Kde sa čapuje alebo predáva

Zoznam podnikov, kde sa pivo daného pivovaru čapuje alebo predáva sa zobrazí iba v prípade, že sú tieto dáta vyplnené v administrácii profilu. V prípade záujmu kontaktujte správcu.

Pivovar na UNTAPPD

Galéria

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 4 / 5. Počet hodnotení: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Novinky v pivovare

Z nášho magazínu

Každý pivovar má nárok na publikovanie článku ZADARMO. V prípade záujmu kontaktujte správcu portálu. 

Reklama

Od našich partnerov a obľúbené články

Najnovšie články v magazíne

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Čítaj viac
Close Menu
×
×

Cart