Príbeh Budějovického Budvaru

NAŠE PIVO ODJAKŽIVA VYRÁBAME NA JEDINOM MIESTE NA SVETE A TÝM JE HISTORICKÉ PIVOVARNÍCKE MESTO ČESKÉ BUDĚJOVICE, ALEBO BUDWEIS.
TOTO JE PRÍBEH O TOM, KTO SME A ODKIAĽ POCHÁDZAME.

JEDINEČNÁ GEOGRAFIA A GEOLÓGIA ČESKEJ REPUBLIKY SÚ RAJOM PRE MAJSTROV PIVOVARNÍKOV, PRODUKUJÚC ŠTYRI NAJLEPŠIE SUROVINY NA TEJTO PLANÉTE NA VÝROBU LEŽIAKA.

BUDWEISER BUDVAR NIE JE AKO INÉ PIVOVARY. VLASTNÍ NÁS NÁROD, NIE KORPORÁCIA. TAKŽE, NIE JE PREKVAPUJÚCE, ŽE ČASŤ ČESKÉHO DUCHA PRESAKUJE DO NÁŠHO PIVA.

Z nášho magazínu:

Keď pivo leží 200 dní, ide o naozaj výnimočnú rezervu

Silné pivo zlatej farby a výraznej sladovej chuti. V budejovických ležiackych pivniciach zreje najmenej 200 dní. Také je pivo Budvar Reserve, ktoré nájdete aj vo vybraných slovenských supermarketoch a zaraďuje sa medzi najprémiovejšie ležiaky na svete. O pivovare Budějovický Budvar sa môžete dočítať v rôznych článkoch v sekcii Pozdravy z republiky

Čítať viac »

Vlastnia ho státisíce ľudí na celom svete, má niekoľko svetových prvenstiev. Uhádnete, o ktorý remeselný pivovar ide?

Škótsky pivovar Brewdog založili pred vyše dekádou dvaja mladí nadšenci James Watt a Martin Dickie v podstate na kolene. Ich víziou je preniesť svoje nadšenie pre skvelé pivo na ostatných ľudí. V roku 2020 pivovar odhalil nielen svoju novú vizuálnu identitu, ale aj inovovaný cieľ svojej ďalšej činnosti. Veria v silu nezávislosti,

Čítať viac »

Spolupráca Budvaru s minipivovarmi prinesie okrem Opičieho ejlu, Redix či Bitteru z Obory aj ďalšiu novinku varenú s Axiom Brewery

Budějovický Budvar je národný pivovar, preto podporuje pivovarské remeselo v Čechách. Ako ste sa už v článku “Priateľstvo, spolupráca a chuť objavovať niečo nové posúva pivovarníctvo dopredu” v rozhovore s Alešom Dvořakom mohli dozvedieť, dávnejšie bola realizovaná spolupráca Budvar so 7 remeselnými pivovarmi na príprave piva “7 spolčených”. To však

Čítať viac »

Súťaž - Vyhraj 5x štýlový BUDVAR merch - súťažné podmienky:

Súťaž prebieha súbežne na Facebook stránke a Instagrame Živé Pivo. Z oboch sieti budú súčasne žrebovaní výhercovia prostredníctvom aplikácie Comment Picker, ktorá takéto multi-sieťové žrebovanie umožňuje. Do súťaže budú zaradené všetky komentáre, vrátane duplicitných.

Môžeš vyhrať mikinu, notebook tašku, ICONIC krígeľ, otvárač na fľaše alebo plechovú retro tabuľu.

Ako sa zapojiť?
– daj follow Budvar Slovensko a Živé Pivo Slovensko na facebooku a instagrame
– označ v komentári kamoša/kamošku, s ktorým si rád/rada vychutnáš Budvar

Súťaž trvá od 09.12.2021 do 12.12.2021. Žrebovanie prebehne 13.12.2021 vo večerných hodinách a výhry budú doručené po dohode s výhercami kuriérom.

Súťaž nie je organizovaná spoločnosťami Facebook a Instagram a je v plnej réžii spoločnosti STGroup&Co.,s.r.o., ktorá spravuje portál Živé Pivo.

Nakúpte autentický merch značky Budvar v externom e-shope:

Viac o Budejovickom pivovare Budvar:

Fotogaléria:

Close Menu
×
×

Cart