5 tipov na pivné kúpele a wellness na Slovensku, tento pivný zážitok a oddych si zaslúžite

Kúpele na Slovensku sú známe doma i vo svete. Poznáme mnoho oblastí, ktoré sú v rámci slovenského turizmu už dlhé roky známe svojimi kúpeľnými hotelmi. Spomeniem napr. Bardejovské kúpele, Patince, Piešťany, Rajecké Teplice či Brúsno a pod. Keďže Slováci milujú pivo a kúpele, vzniká nám tu aj kultúra pivných kúpeľov a špecializovaného pivného wellness. V tomto článku si poukážeme na 5 miest, v ktorých môžete okrem reštaurácie či pivovaru samotného nájsť aj zaujímavé pivné kúpele. Takýto pobyt môže byť skvelý pivný darček pre vašu rodinu či známych. Pripájame aj bonusový tip – pivné kúpele v pivovare Sessler a špeciálnu ponuku pivného wellness pobytu v rezorte Masarykov Dvor.

Na základe aktuálnych nariadení je do wellness povolený vstup osobám, ktoré sa preukážu negatívnym testom na COVID-19, prípadne potvrdením o očkovaní/prekonaní ochorenia.

Čapované pivo na terase a wellness mnohým z nás veľmi chýba, veď sú to za posledné roky dlhé mesiace, čo nám to bolo odopreté. Najmä samotný wellness, ktorý blahodárne pôsobí na telo a dušu, bol uzavretý veľkú časť tejto doby, snáď s výnimkou letnej sezóny, kedy sa však wellness využíva minimálne. Ak si teda predstavíme spojenie pivný wellness a čapované pivo a to celé priamo v pivovare – teda v reštauračnom pivovare s ubytovaním, znie to ako výzva na najbližší plán na výlet a skutočný pivný zážitok. Predstavujem vám v tomto článku až 7 tipov na takýto pivný zážitok, ktorý si počas dovolenky na Slovensku môžete dopriať. Kontakty a odkazy na weby a sociálne siete jednotlivých týchto miest nájdete na našom webe v linkoch vedľa názvu.

Používajte kľúčové slová ako wellness, ubytovanie, “mesto”, “región” či “krajina” spolu alebo samostatne

 

Kedykoľvek máte chuť na pivný wellness alebo hľadáte ubytovanie v miestach, kde čapujú remeselné pivo, stačí na hlavnej stránke vo vyhľadávaní napísať kľúčové slovo “ubytovanie” alebo “wellness” a našepkávač vám ukáže všetky aktuálne možnosti s informáciami dostupnými na našom webovom portáli. Môžete ku týmto kľúčovým slovám skúsiť dopísať aj mesto, región alebo krajinu. Ponuku budeme totiž rozširovať aj o ponuky v okolitých krajinách.

Vždy dodržujte nariadenia platné pre chovanie sa vo wellness v danom zariadeni. Spravidla platí pohyb vo wellness bez plaviek, ale s plachtou a sedenie a ukladanie nôh v saune na plachte. Pred a po wellness je dôležité dôkladné osprchovanie sa. Počas wellness nie je odporúčané konzumovanie alkoholických nápojov. Pite veľa vody a správajte sa zodpovedne

Masarykov Dvor, Vígľaš, okr. Detva, región Podpoľanie (viac info TU)

Pivovar Masarykov dvor vo Vígľaši  je súčasťou krásneho rezortu s ubytovaním, wellness centrom, jazdeckým areálom, v srdci Slovenska v krásnej prírode Podpoľania. Samozrejmosťou je ubytovanie a vlastný minipivovar.

Hľadáte výnimočný pivný wellness pobyt s neobmedzeným pití piva? VIAC INFO TU


Remeselný pivovar Sandorf, Prievaly, okr. Senica, región Záhorie (viac info TU)

Tradícia varenia piva v pivovare Sandorf sa začala v roku 2011, kedy bol pivovar vybudovaný rekonštrukciou pôvodných priestorov pohostinstva Šandorfský šenk. Aktuálne v areáli nájdete reštauráciu, penzión a saunový svet s pivným wellnessom. Súčasťou je aj vírivka a oddýchnuť si môžete aj pri masáži. Pivný kúpeľ pre dvoch stojí aktuálne 55 eur, v čom je zahrnutý 30 minútový pobyt v pivnom kúpeli a 30 minút čas na oddych a prezlečenie. Navyše si môžete dopriať masáže v 30/60/90/120 minútovej verzii v cene začínajúcej od 22 po 54 eur. Samozrejmosťou je to, že si pivo môžete sami načapovať priamo vo vani a navyše, je to v cene s neobmedzenou spotrebou.

Chceli by ste vyraziť na wellness pobyt pre 2 osoby s pivným kúpeľom? VIAC INFO TU

“Spojili sme pôžitok a oddych z príjemného prežitia dní strávených v našom zariadení spojením pobytu v teplom kúpeli, saunovaním, relaxom vo vírivke a pri masáži a ochutnávkou živého nepasterizovaného piva Sandorf vlastnej produkcie.” – uvádza pivovar na svojom webe.

Wellness je otvorené v pondelok od 15:00 do 20:00 a ostatné dni od 11:00 do 21:00. Kontakt: 0911012043

 


Reštauračný minipivovar Tatras, Poprad, okr. Poprad, región Spiš (viac info TU)

Tento pivovar sa nachádza v samom centre Popradu a okrem vonkajšej terasy má aj útulnú reštauráciu vnútri a možnosť ubytovania vo vlastnom penzióne. Vo wellness centre si môžete dopriať pivný perličkový kúpeľ, užiť si saunu a oddýchnuť na slamovej posteli – tzv. ovsenom lôžku. Parádna vychytávka je to, že si môžete sami čapovať pivo z 5l súdka (ten je v cene procedúry pre 2 vane, t.j. 4 osoby) a zajesť to čerstvým domácim pivným chlebom s masťou. V suchej chmeľovej saune vám chmeľové silice revitalizujú a uvoľňujú kožné póry, vďaka čomu sa pri prehriati odplavia škodlivé látky z tela. Vstup do kúpeľov v celkovej dĺžke trvania 75 minút vrátane pivného kúpeľa, ovsenej postele, piva a sauny aktuálne stojí 30 až 185 eur. V miestnosti sa nachádzajú 4 vane (každá s vlastným výčapom), do ktorých vojde až 8 osôb. T.j. pri plnej obsadenosti zaplatíte 185 eur za celú partiu (4 páry). Vstup do sauny je v cene.

Chceli by ste vyraziť na wellness pobyt pre 2 osoby s pivným kúpeľom? VIAC INFO TU

“Pivný kúpeľ bol už v stredoveku obľúbenou a účinnou terapiou. Využíva prírodné suroviny – chmeľ, výťažok z pivovarského mláta, kvasinky. Má liečivé účinky a je vynikajúcou prevenciou pred ochorením. Pivný kúpeľ prečisťuje pokožku, má ozdravný účinok na vlasy i pleť, uvoľňuje svaly, podporí Váš imunitný systém. Pivné kvasnice a látky obsiahnuté v pive odovzdávajú Vášmu telu celý rad B vitamínov. Proteíny a minerály prispeivajú k celkovému zvláčneniu a regenerácií pokožky s omladzujúcim efektom, liečia akné a celulitídu.” – uvádza pivovar na svojom webe.

Wellness je otvorené každý deň od 12:00 do 20:00 (AKTUÁLNE: Wellness sa otvára od pondelka 24.5.2021) Kontakt: 0948028025

 


Penzión a pivovar Dr. Flámm, Rajecké Teplice, okr. Žilina, región Horné Považie (viac info TU)

Pivnú procedúru si môžu dopriať ubytovaní hostia ale aj bežní návštevníci. Pri 60 minútovej procedúre, ktorá stojí 35 eur, je pre ubytovaných hostí však 10 eur zľava. Pivo si objednávate zvlášť pred procedúrou a môžete si ho samozrejme vychutnať priamo vo vani.

Chceli by ste vyraziť na wellness pobyt pre 2 osoby s pivným kúpeľom? VIAC INFO TU

“Potešte svoju pokožku, svoj jazyk, či svoju polovičku výnimočným relaxačno-ozdravujúcim pivným kúpeľom s chmeľom a sladom. Počas kúpeľa si vychutnáte naše remeselné pivo a relax si dopraje aj vaša tvár pokrytá pivnou alebo morskou maskou. Zažite aj vy na vlastnej koži omladenie pokožky, vyčistenie pórov, zlepšenie krvného obehu a srdcovej činnosti, prekrvenie končatín a celkovú regeneráciu vášho tela a mysle.” – uvádza pivovar na svojom webe.

Wellness je otvorené od stredy do nedele od 11:00 do 20:00. Kontakt: 0918010023

 


Maravar, Liptovský Trnovec, okr. Liptovský Mikuláš, región Liptov (viac info TU)

Pobyt s neobmedzeným pitím piva (Svetlej jedenástky) si môžete užiť v tomto útulnom penzióne v Liptovskom Trnovci ako štartovací bod pre rôzne túry a oddych pri Liptovskej Mare. Neobmedzené pitie platí buď počas špeciálneho pobytu bez procedúry alebo počas špeciálnej samostatne platenej pivnej procedúry. Tie sú rôzne podľa toho, čo obsahujú (rašelinový zábal, lokálna masáž, občerstvenie alebo hlavné jedlo). Každý návštevník pivnej procedúry dostane aj darček – krígel s logom pivovaru. Procedúry trvajú rôzne, od 60 do 150 minút.

V penzióne Mara som bol minulý rok v júni na pivnú procedúru so svojou priateľkou a bol to vskutku super zážitok. Viac sa môžete dočítať TU.

Chceli by ste vyraziť na wellness pobyt pre 2 osoby s pivným kúpeľom? VIAC INFO TU

“Súkromie je jedným z najdôležitejších znakov, ktorým sa snažíme v našich prevádzkach riadiť. S týmto slovíčkom je úzko spojený pivný wellness, samotné ubytovanie v Penzióne Mara či stravovanie. U nás si dokážu oddýchnuť zamilované páriky či ostatní návštevníci vyznávajúci skôr pokoj.” – píše sa na webe penziónu.

Wellness je prístupný každý deň od 10:00 do 21:00. Kontakt: 0950598088

 


Hotel Victoria, Martin, okr. Martin, región Turiec (viac info TU)

Vo wellness & SPA Victoria zažijete dokonalý relax tela a mysle, môžete sa rozmaznávať rukami skúsených masérov, dopriať svojmu telu prekrvenie po náročnom dni v rozpálených saunách, rozhýbať svaly v plaveckom bazéne alebo len tak leňošiť vo whirpoole. Oddych môžete zavŕšiť v relaxačnej miestnosti s vychladeným pivom v ruke alebo rovno v pivnom kúpeli. Vstup do wellness vrátane použitia pivného kúpeľa stojí pre dvojicu 45 eur (použitie 2 vaní). Vo vani sa odporúča byť 20 minút a inak celý vstup do wellness je v tejto cene na 3 hodiny.

Chceli by ste vyraziť na wellness pobyt pre 2 osoby s pivným kúpeľom? VIAC INFO TU

“Pripravili sme pre Vás unikátny zážitok formou kúpeľov, ktoré sa nachádzajú v samostatnej miestnosti vyhradenej exkluzívne len pre návštevníka kúpeľa. Naša receptúra je zložená z kombinácie svetlého a  tmavého piva, ktoré je vyrobené priamo v našom pivovare Victoria, s prídavkom chmelového mláta a pivovarských kvasníc . Prítomné aminokyseliny, B vitamíny, prírodné enzýmy, chmelové silice  a celá rada stopových prvkov spolu s príjemným peelingom chmelových častíc urýchľujú odstránenie starých odumretých buniek z povrchu Vášho tela a tým umožňujú štartovať nový regeneračný proces.” – uvádza sa na webe hotela.

Wellness centrum je otvorené každý deň od 16:00 do 22:00. Kontakt: 0911406407

Reštauračný pivovar Sessler, Trnava, región Dolné Považie, Slovensko

“Po náročnom dni sú Vám k dispozícii Pivné kúpele a wellness Sessler, ktoré poskytujú dokonalý relax. Pivný kúpeľ, ktorý máme pre Vás pripravený, pochádza z dielne nášho pivovaru. Receptúra kúpeľu má blahodarné účinky na telo i dušu. Súčasťou pivných kúpeľov je aj vírivka a dva typy sauny ( fínska a infrasauna) a naše tepidáriá, ktoré Vám pomôžu pri oddychu a odbúraní stresu.” – uvádza pivovar v súvislosti s pivným wellness na svojej stránke. Cena pivného kúpeľa uvedená na ich stránke zahŕňa neobmedzenú konzumáciu piva počas pivného kúpeľu a bylinky podľa vlastného výberu.

Wellness je otvorené každý deň od 9:00 do 21:00 (pondelok vzhľadom ku sanitárnemu dňu až od 12:00), Kontakt: 0903 994 852


Verím, že ste získali dostatočný obraz toho kam vyraziť na výlet spojený s pivným wellness a remeselným pivom. Tento zoznam budeme prípadne dopĺňať o ďalšie podobné miesta, tak si ho kľudne uložte medzi záložky. Ľahko sa k nemu čoskoro dostanete aj cez homepage resp. cez už spomínaný vyhľadávač.

Okrem spomínaných wellness darčekov môžete svojej rodine či známym venovať aj nejaký pivný darček.

UPOZORNENIE: Niektoré informácie v tomto článku sa môžu v čase meniť či už kvôli zmene ponuky pivného kúpeľa, zmene ceny vstupov do wellness prípadne obmedzenia súvisiace s prípadnou 3. resp. 4. vlnou pandémie a pod. Je vhodné si tieto informácie overiť s pivovarom pred finálnym plánovaním výletu.

Zdroj fotiek a citácií – facebook a webové stránky jednotlivých podnikov:

  • https://www.pivnywellness.sk
  • https://sandorf.sk/pivne-kupele-a-wellness/
  • https://hotelvictoria.sk/wellness/#pivne-kupele
  • https://minipivovartatras.sk/#!/spa
  • https://flamm.sk/wellness.php
  • https://sessler.sk/pivovar/

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart