Sessler

Reštauračný pivovar Trnava

Príbeh pivovaru

Pivovar Sessler patrí k najznámejším pivovarom v okolí, jeho história siaha až do 14. storočia.

História výroby piva v Trnave (región Dolné Považie, Slovensko) siaha až do 14. storočia. V roku 1419 dostalo mesto výsadu variť a predávať pivo, čím sa legalizoval stav zo 14. storočia. V roku 1752 dostala Trnava povolenie na výstavbu nového pivovaru. Postavili ho za hradbami mesta a radní páni ho prevádzkovali od roku 1783 do konca prvej polovice 19. storočia. Spravidla bol pivovar neustále v prenájme. Posledný nájomník bol Mojžiš Kopper, ktorý ho napokon aj kúpil. Hospodársky úpadok pred začiatkom technickej revolúcie sa nevyhol ani Trnave. Posledné záznamy o varení piva sa datujú rokom 1867. V roku 1872 zapísali do obchodného registra Jozefa Sesslera so synmi, ktorí odkúpili priestory pivovaru. Po získaní povolenia na výrobu sladu a rekonštrukcii objektov zahájil výrobu sladu. Výroba piva v Sesslerke sa obnovila až v 21. storočí, v roku 2008.

“Po náročnom dni sú Vám k dispozícii Pivné kúpele a wellness Sessler, ktoré poskytujú dokonalý relax. Pivný kúpeľ, ktorý máme pre Vás pripravený, pochádza z dielne nášho pivovaru. Receptúra kúpeľu má blahodarné účinky na telo i dušu. Súčasťou pivných kúpeľov je aj vírivka a dva typy sauny ( fínska a infrasauna) a naše tepidáriá, ktoré Vám pomôžu pri oddychu a odbúraní stresu.” – uvádza pivovar v súvislosti s pivným wellness na svojej stránke.

Kontakt

+421 911 700 346
Firma:
Sessler, s.r.o.
Adresa:
Pri Kalvárií 17, Trnava, Slovensko, 917 01
Distribútor:
Telefón:
+421 911 700 346
E-mail:
restauracia@sessler.sk

Zoznam pív

Zobrazí sa iba v prípade, že sa pivá daného pivovaru nachádzajú v našej databáze. V prípade záujmu o pridanie do databázy kontaktujte správcu

Kde sa čapuje alebo predáva

Zoznam podnikov, kde sa pivo daného pivovaru čapuje alebo predáva sa zobrazí iba v prípade, že sú tieto dáta vyplnené v administrácii profilu. V prípade záujmu kontaktujte správcu.

Pivovar na UNTAPPD

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 3.3 / 5. Počet hodnotení: 3

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Novinky v pivovare

Z nášho magazínu

Každý pivovar má nárok na publikovanie článku ZADARMO. V prípade záujmu kontaktujte správcu portálu. 

Reklama

Od našich partnerov a obľúbené články

Najnovšie články v magazíne

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Čítaj viac
Close Menu
×
×

Cart