Chmeľ Agnus dodáva pivu až 33 jednotiek horkosti a slad Crystal Light robí tento ležiak výnimočným

Český národný pivovar Budějovický Budvar svoj horký ležiak, Budvar 33, síce predstavil už v roku 2020, ale iba na “pípach” v podnikoch a reštauráciach v Českej republike. S ohľadom na pozitívne ohlasy a dopyt spotrebiteľov sa pivovar neskôr rozhodol začať stáčať Budvar 33 aj do fliaš a plechovek a exportovať ho aj na Slovensko. Tým ale Budvar s novinkami nekončil, mimo iného tiež inovoval etikety svojich pív.

Český ale i slovenský národ pivárov má rád pivo horkej chuti, aj preto pivovar Budějovický Budvar v minulom roku predstavil horký ležiak Budvar 33, kde číslo značí počet jednotiek horkosti. Tú sa podarilo dosiahnuť vďaka odrode chmeľu Agnus, ktorá patrí k jednej z najviac horkých odrôd vôbec. Budvar 33 je zaujímavý aj sladom Crystal Light, ktorý sa obvykle používa pri vrchne kvasených pivách. „Díky tomu, že jsme se ho nebáli přidat do typického českého ležáku, získalo naše pivo zajímavou barvu a chuťovou uhlazenost,“ popisuje obchodný “lietajúci” sládok Aleš Dvořák. Pokiaľ by sme porovnali Budvar 33 s vlajkovou loďou pivovaru, čiže ležiakom Budweiser Budvar Original, zistíme, že Budvar 33 má o 11 jednotiek horkosti viac. „Chtěli jsme ukázat, že Budějovický Budvar jako národní pivovar umí nabídnout mnohem širší portfolio než jen jeden ležák,“ dodává Aleš Dvořák.

Budvar 33 pivovar dodává v sudoch od minulého roku. Od apríla 2021 je dostupný tiež vo fľaškovej a plechovkovej verzii, aj v obchodoch na Slovensku. Budějovický Budvar je národný pivovar, štvrtý najväčší producent piva v Českej republike. Takmer 70 % produkcie pivovaru je určené na export, ležiak Budweiser Budvar Original je vo svete veľmi populárny. „Máme radost, že obliba našeho mezinárodně úspěšného ležáku neustále roste. V loňském roce jsme za hranice poslali více než milion hektolitrů piva. Přesto bychom se nyní rádi soustředili na domácí trh. Přeci jen jsme národní pivovar, jediný národní podnik v Česku. A jako takoví bychom měli být více vidět i u nás. Počeštění etiket a rozšíření portfolia je proto prvním z kroků, jak tohoto cíle dosáhnout,“ hovorí Petr Dvořák.

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart