Pivstagramoviny: Objavujte s nami fantastické chute v pive, od kokosu, ananásu až po mango či kávu

V pravidelnej rubrike #pivstagramer sme si za minulý týždeň zhrnuli zaujímavé hodnotenia pív a komentáre. Zamerali sme sa na pivá, v ktorých pivní instagrameri objavili zaujímavé chute ako ananás, káva, mango či kokos. Mnohé z tých chutí pochádzajú zo základných surovín ako chmeľ,  slad či kvasinky, no je známe, že vo výrobe remeselného piva sa používa aj ovocie v rôznorodej forme.

Výstižná titulná fotka pochádza tentokrát z vlastnej dielne – t.j. Pivný Bloger.

Sleduj #pivstagramer na Instagrame

 

Sompivo (follow TU) našiel brutálnu nálož kokosu, popritom aj kávu či čokoládu v pive Willy Coconut Milk Stout od Browar Monsters. V tomto bolo použité dokonca až 36 gramov kokosu na 1 liter piva.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa SomPivo (@sompivo)

Pivný dobrodruh (follow TU) ochutnal Blackcurrant Sorbet (Berliner Weisse) od Sibeeria, v ktorom dominujú chute čiernych ríbezlí.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Pivný Dobrodruh (@pivny.dobrodruh)

Pivný bloger (follow TU) sa teda do ovocných chutí pustil s veľkou vervou. Namiesto piva si za 20 eur nakúpil barsjaké tropické a iné ovocie, ktoré si memoruje do svojich chuťových buniek. Predsalen občas rozlíšiť nektarinky od broskýň či marhuľ je náročné a grilované mango či ananás na masle je parádna zdravá a chutná príloha ku rôznym jedlám. Čo sa týka blogu, tam doplnil iba dvojicu pív – CO:WIT 19° (Imperial Witbier) s jasnými chuťami banánov a červeného pomaranča a Coolinarium Brioche Buns 11° (Brown Amber Ale) s chuťou po hrozienkách a sladkej briožke od Hellstork, nakoľko mal detox týždeň.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Pivný Bloger (@pivnybloger)

Pivné putovanie (follow TU) v chuti piva Bíla Perla od českého pivovaru Matuška našiel citrusy (grep,limetka) a tropické ovocie.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @pivneputovanie

Craftbeer gadžo (follow TU) našiel ananásové chute v pive Middle of nowhere (Existential Crisis IPA) od maďarského Reketye Brewing (nové u nás na webe). V závere príspevku sa ešte Gadžo zamyslel aj nad vlastnou existenciou ako pivného blogéra.

Beer Happy (follow TU) okoštoval Milky Oat Cream IPA od poľského pivovaru STU MOSTOW, v ktorej našiel pôvabné chute vločiek. Zdôraznil veľmi dobrý pomer cena/výkon tohto poľského pivovaru, ktorého pivá môžete zohnať v Draft Craft & Bottle v Bratislave.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa BeerHappy (@beerhappy_sk)

Pivný denník (follow TU) našiel jasné tóny praženej kávy, čokolády a aj lahodnú horkosť v závere piva Tmavý kapitán 15° od Dunajského pivovaru v Bratislave.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Pivný denník (@pivny_dennik)

Shakesbeer.sk (follow TU)  našiel v chuti piva NEPOMUCEN & FUNKY FLUIDCLASSIC WITH A TWIST: DOUBLE RAUCHBOCK No.3 okrem sladovo-sušienkového základu hneď niekoľko nôt typických pre doublebock (údené mäso, opečená hrianka, karamel).

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Shakesbeer (@shakesbeer.sk)

DannyHillBeer (follow TU) si dal pivo ART #1 (Double Dry Hoped Double IPA) od českého pivovaru Clock a bol nadšený z rôznych ovocných chutí ako sladká mandarinka, sladký ananás či nektarinky a tropické ovocie.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa DannyHillBeers (@dannyhillbeers)

Sledujte Živé Pivo na Instagrame

 

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Predošlé
Ďalšie
Close Menu
×
×

Cart