Pivstagramoviny: Objavujte s nami fantastické chute v pive, od kokosu, ananásu až po mango či kávu

V pravidelnej rubrike #pivstagramer sme si za minulý týždeň zhrnuli zaujímavé hodnotenia pív a komentáre. Zamerali sme sa na pivá, v ktorých pivní instagrameri objavili zaujímavé chute ako ananás, káva, mango či kokos. Mnohé z tých chutí pochádzajú zo základných surovín ako chmeľ,  slad či kvasinky, no je známe, že vo výrobe remeselného piva sa používa aj ovocie v rôznorodej forme.

Výstižná titulná fotka pochádza tentokrát z vlastnej dielne – t.j. Pivný Bloger.

Sleduj #pivstagramer na Instagrame

 

Sompivo (follow TU) našiel brutálnu nálož kokosu, popritom aj kávu či čokoládu v pive Willy Coconut Milk Stout od Browar Monsters. V tomto bolo použité dokonca až 36 gramov kokosu na 1 liter piva.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa SomPivo (@sompivo)

Pivný dobrodruh (follow TU) ochutnal Blackcurrant Sorbet (Berliner Weisse) od Sibeeria, v ktorom dominujú chute čiernych ríbezlí.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Pivný Dobrodruh (@pivny.dobrodruh)

Pivný bloger (follow TU) sa teda do ovocných chutí pustil s veľkou vervou. Namiesto piva si za 20 eur nakúpil barsjaké tropické a iné ovocie, ktoré si memoruje do svojich chuťových buniek. Predsalen občas rozlíšiť nektarinky od broskýň či marhuľ je náročné a grilované mango či ananás na masle je parádna zdravá a chutná príloha ku rôznym jedlám. Čo sa týka blogu, tam doplnil iba dvojicu pív – CO:WIT 19° (Imperial Witbier) s jasnými chuťami banánov a červeného pomaranča a Coolinarium Brioche Buns 11° (Brown Amber Ale) s chuťou po hrozienkách a sladkej briožke od Hellstork, nakoľko mal detox týždeň.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Pivný Bloger (@pivnybloger)

Pivné putovanie (follow TU) v chuti piva Bíla Perla od českého pivovaru Matuška našiel citrusy (grep,limetka) a tropické ovocie.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @pivneputovanie

Craftbeer gadžo (follow TU) našiel ananásové chute v pive Middle of nowhere (Existential Crisis IPA) od maďarského Reketye Brewing (nové u nás na webe). V závere príspevku sa ešte Gadžo zamyslel aj nad vlastnou existenciou ako pivného blogéra.

Beer Happy (follow TU) okoštoval Milky Oat Cream IPA od poľského pivovaru STU MOSTOW, v ktorej našiel pôvabné chute vločiek. Zdôraznil veľmi dobrý pomer cena/výkon tohto poľského pivovaru, ktorého pivá môžete zohnať v Draft Craft & Bottle v Bratislave.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa BeerHappy (@beerhappy_sk)

Pivný denník (follow TU) našiel jasné tóny praženej kávy, čokolády a aj lahodnú horkosť v závere piva Tmavý kapitán 15° od Dunajského pivovaru v Bratislave.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Pivný denník (@pivny_dennik)

Shakesbeer.sk (follow TU)  našiel v chuti piva NEPOMUCEN & FUNKY FLUIDCLASSIC WITH A TWIST: DOUBLE RAUCHBOCK No.3 okrem sladovo-sušienkového základu hneď niekoľko nôt typických pre doublebock (údené mäso, opečená hrianka, karamel).

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Shakesbeer (@shakesbeer.sk)

DannyHillBeer (follow TU) si dal pivo ART #1 (Double Dry Hoped Double IPA) od českého pivovaru Clock a bol nadšený z rôznych ovocných chutí ako sladká mandarinka, sladký ananás či nektarinky a tropické ovocie.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa DannyHillBeers (@dannyhillbeers)

Sledujte Živé Pivo na Instagrame

 

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart