Clock

Kamenný pivovar Potštejn Česko

Príbeh pivovaru

Ešte v roku 2013 mali ľudia východočesky Potštejn (Česká republika) spojený výhradne s malebnou zrúcaninou hradu či barokovým zámkom, pripadne povesti o zlatom poklade, ktorý sa mal ukrývať v miestnom podzemí. Historické pamiatky sú lákadlom dodnes, ale pár rokov na to pribudol ďalší dôvod, prečo si názov obce zapamätať. Po sto rokoch sa tu v budove bývalého pivovaru začalo opäť variť pivo. A je nutné dodať, že pivo výborné.

Na to, aby sa dostal do povedomia pivných fajnšmekrov, stačil minipivovaru Clock rok. Už krátko na to získal ocenenie Zlatá pivná pečäť pre najlepšie pivo typu India pale ale (IPA) a v špecializovaných pivniciach sa zaradil do žiadanej stálej ponuky. “Nápad založiť pivovar sme dostali spoločne so sládkom Jakubom Sychrou už dávnejšie. A ako inak než v hospode, kde sme neboli spokojní s pivom,” spomína na začiatky dnes už dobre zabehnutého podnikania konateľ pivovaru Jiří Andrš. V počiatkoch sa obaja nadšenci vrhli na domáce pokusy o varenie piva. “Chutnalo nielen nám, ale i ďalším ľuďom, a tak sme si uvedomili, že by nás tato práca mohla nielen baviť, ale tiež živiť,” dodává Andrš.

Kontakt

+420 735 755 733
Firma:
Adresa:
Školní 2 517 43 Potstejn
Distribútor:
Craftbeer Import
Telefón:
+420 735 755 733
E-mail:
info@pivovarclock.cz

Zoznam pív

Zobrazí sa iba v prípade, že sa pivá daného pivovaru nachádzajú v našej databáze. V prípade záujmu o pridanie do databázy kontaktujte správcu

Kde sa čapuje alebo predáva

Zoznam podnikov, kde sa pivo daného pivovaru čapuje alebo predáva sa zobrazí iba v prípade, že sú tieto dáta vyplnené v administrácii profilu. V prípade záujmu kontaktujte správcu.

Pivovar na UNTAPPD

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Novinky v pivovare

Z nášho magazínu

Každý pivovar má nárok na publikovanie článku ZADARMO. V prípade záujmu kontaktujte správcu portálu. 

Reklama

Od našich partnerov a obľúbené články

Najnovšie články v magazíne

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Čítaj viac
Close Menu
×
×

Cart