Užite si Medzinárodný deň piva vo svojom obľúbenom podniku s pivom v ruke

Je to už nejaký ten rok, čo náš obľúbený nápoj slaví svoj deň. Vždy prvý augustový piatok patrí pivu a našťastie už a asi žiaľ “ešte” si ho môžete užiť vo svojom obľúbenom podniku vo svojom meste. Zoberte partiu a s čapovaným pivom v ruke si pripite na ťažkú prácu a náročné časy pre remeselných pivovarníkov, ktorí robia všetko možné aj nemožné, aby prežili a zároveň dostali svoje pivo do viac a viac podnikov.

Roztrhlo sa vrece s e-shopmi

Každý pivovar dostal menšiu či väčšiu ranu v pandemických časoch a čo mňa osobne teší je fakt, že dostať sa k remeselnému pivu je stále ľahšie a ľahšie. Ide najmä o množstvo nových e-shopov – spomeniem napr. Craftbeershop.sk či nový e-shop fajnepivo.sk ako aj stálice ako drinkshop.sk či podvrchnakom.sk. Počas krízy spustilo e-shopy aj množstvo samotných pivovarov, z ktorých niektorí vydržali a iní to s online predajom vzdali. Spomeniem napr. hellstork.sk či pivovargeneral.sk

Z vlastných skúseností vieme, že prevádzkovať čisto pivný e-shop so živým pivom je veľmi finančne aj časovo náročné. Svoju e-shopovú činnosť sme síce ukončili, avšak na našom webe sa snažíme všetky e-shopy patrične prezentovať a ponúkame im aj možnosť reklamných služieb, ktoré pomôžu novým e-shopom naštartovať činnosť alebo tým postarším e-shopom priniesť nových zákazníkov formou nových kampaní. Zoznam všetkých e-shopov s dodaním piva na Slovensku nájdete v našej sekcii ŽIVÉ PIVO / ESHOPY

Nové pivné projekty

Tento rok priniesol aj niekoľko zaujímavých projektov. Ten, ktorý asi všetkým nadšencom remeselného piva ostáva v pamäti je zaradenie kategórie remeselného piva do nemeckého obchodného reťazca Kaufland, kde od apríla nájdete spolu ponuku až 29 remeselných pivovarov s vyše stovkou rôznych pív s celonárodnou aj regionálnou distribúciou. Celý prehľad pív v Kauflande nájdete aj v článku “Prehľad ponuky remeselných pív v Kauflande“.

V rámci festivalovej sezóny sa rozšíril zoznam tradičných festivalov piva ako napr. Danubeer, ktorý sa uskutočnil v auguste na Fajnorovom nábreží v Bratislave. Milovníci piva si tiež okrem najväčšieho pivného festivalu Salón Piva v Starej Tržnici mohli a stále môžu užiť ich letné edície. Bratislava a Žilina je už za nami a na svoje si ešte môžu prísť priaznivci piva na východnom Slovensku v Košiciach v rámci Salón Piva Summer Edition Košice či na 2. edícii bratislavskej Summer Edition. To však nie je všetko. Chystá sa ešte niekoľko festivalov v ďalších mestách. Spomeniem napr. Turčiansky festival remeselného piva v Martine alebo Festival slovenského remeselného piva, ktorý sa konal v júli v Prešove.

Medzi ďalšie novinky na scéne s remeselným pivom by som zaradil ešte spustenie audio podcastu NA PIVE, za ktorého vznikom stojí Peter Holčík z Remeselného pivovaru Hellstork. Zaujímavú vyše 2 hodinovú diskusiu absolvoval Peťo aj v rámci audio/video podcastu LUŽIFČÁK.

Živé pivo nájdete postupne vo viacerých podnikoch

Aj keď nemám prejdené celé Slovensko a ani na webe Živé Pivo sa ešte nenachádzajú všetky informácie, všimol som si, že vzniká viacero nových podnikov s remeselným pivom a taktiež sa v už zabehaných “preživších” podnikov objavuje po boku bežného piva aj to remeselné. Či už sú to štýlové reštaurácie a pivárne, alebo aj rôzne menšie bufety kde sa majitelia odhodlali ísť cestou živého piva. S tým sú spojené aj rôzne investície, najmä do chladiarenských zariadení, či už pod výčapom alebo v samostatnom sklade. Spomeniem napr. podnik REDCOCK s ponukou pív pivovaru General alebo napr. bufet YUZU HOUSE, obe v Bratislave. Všetky pivné podniky v našej databáze nájdete v sekcii ŽIVÉ PIVO / PODNIKY.

Aj v meste, kde bývam – v Trnave sa pivná remeselná scéna postupne stabilizovala a priniesla aj nejaké novinky. Remeselné pivo si po novom môžete dať už aj napr. v Merkur Pub, kde sa práve od dnes čapuje Nachmelená Opice a jej výborná Polotmavá IPA 14°. Ponuku remeselných pív má štandardne aj VODAREN craft bistro. V ďalšom skôr tradičnom trnavskom podniku VOZOVKA HILL nájdete z času na čas aj ponuku špeciálov. Aktuálne sa narazil na výčap špeciál Jánošík z dielne terchovského pivovaru Vŕšky a známej pivnej značky Šariš (viac o tomto pive nájdete v článku).

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa VODAREN craft bistro (@vodaren)

Priznám sa, že sám som sa stal súčasťou spomínaných trnavských podnikov, u ktorých sa starám jednak o pivné menu ale aj o celkový marketing. Prezradím, že už onedlho v Trnave otvoríme nový podnik, ktorého pivnú ponuku budú tvoriť aj remeselné pivá. Viac o tom už čoskoro.

Remeselná pivná scéna teda aj napriek kríze nespí a deje sa toho naozaj veľa. Nám všetkým ostáva dúfať, že nedôjde k ďalšiemu lockdownu a že si aj naďalej budeme môcť vychutnať čapované živé pivo. Čoskoro by mali byť oznámené aj výsledky Slovenskej pivnej korunky za rok 2021 v rámci už 15. ročníka súťaže. Zatiaľ si môžete pozrieť kompletné výsledky za roky 2015 až 2020 v článku “Toto sú najlepšie remeselné pivá v súťaži Slovenská Pivná Korunka od roku 2015 po 2020“.

Na záver už iba myšlienka toho, čo môže každý z nás urobiť pre rozvoj remeselného piva na Slovensku:

  1. Piť viac a prevažne remeselného piva
  2. Presvedčiť majiteľa pivných podnikov o výhodách zaradenia živého piva na výčap
  3. Podporiť pivné e-shopy a z času na čas si urobiť objednávku piva domov
  4. Zdieľať články o remeselnom pive či už z nášho portálu alebo iných portálov, ktoré sa venujú remeselnému pivu
  5. Zdieľať svoje zážitky s remeselným pivom formou fotky na svojich sociálnych sieťach
  6. V rámci svojej dovolenky a ciest po Slovensku navštíviť osobne rôzne remeselné pivovary

A teraz už NA ZDRAVIE a GOD SAVE THE BEER!

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart