Milovníci sladkosti Mäta spozornite, pivovar ŽiWELL prináša na trh ich zkvapalnenú formu

Piešťanský pivovar ŽiWELL je známy tým, že sa vo varení piva nebojí experimentovať. Po pive z marshmallow či z hašleriek teraz prichádza s novinkou, ktorá svojim spôsobom kopíruje keksy Mäta od spoločnosti Sedita. Táto Milkshake IPA prekvapí osviežujúcou horko-sladkou chuťou po mäte. Kto má rád ľahké ovocné pivá, medzi novinkami sa objavil aj Micro Mango ALE.

Mäta – Milkshake IPA, plato 11,5°, obsah alkoholu 4,6 % obj., IBU 40, farba – svetlá, etiketa – univerzálna.

Pamätáte si na oplátky „Mäta”? Asi nie je človeka v našich končinách čo by túto tyčinku, keksík, dobošku… aspoň raz za život neskúsil. Dnes konečne nastal čas vymeniť sladkosti za nápoj pre poriadnych pivárov a pivárky.

Mäta má hustú penu krémovej farby a oranžovo-hnedú farbu s výraznejším zákalom. Vo vôni ihneď zaujme výrazná mätová silica prepojená s medom a karamelom. Zážitok pokračuje aj v chuti kde sa mieša sviežosť mäty s príjemnou sladkosťou laktózy, následne nastupuje jemná trpkosť a horkosť chmeľu, ktorá pivo uzatvára. Forma sa mení, zážitok zostáva … Mäta!

Micro Mango ALE – Micro IPA, plato 8°, obsah alkoholu 2,4 % obj., IBU 16, farba – svetlá, etiketa – univerzálna.

Leto nás vždy motivuje vyrobiť pivo s nízkym obsahom alkoholu. Pivo, ktoré osvieži, neunaví na slniečku a po 1 – 2 kúskoch môžete spokojne a legálne sadnúť na bicykel a pokračovať vo svojej ceste. Tentokrát sme skúsili štýl micro IPA, ktorý spája suroviny IPA a nízky alkohol.

Pivo má jemnú bielu penu a krásnu svetlo oranžovú farbu so stredným zákalom. Už v prvom kontakte je vo vôni cítiť výrazné a svieže mango prepojené s citrusovými silicami chmeľov citra a amarillo. Prvému napitiu dominuje ovocná sviežosť, veľmi jemná sladkosť a ľahké telo. Postupne sa v chuti prejavuje chmeľ, ktorý necháva na jazyku vyváženú horkosť.

 

Vitaj Padre! – Session  NEIPA, plato 12°, obsah alkoholu 4,9 % obj., IBU 22, farba – svetlá, etiketa – univerzálna.

Na počesť príchodu pápeža Františka sme pripravili výbornú NEIPU v ľahšej verzii session lebo vraj to tak má František rád. Igor nám zas pomohol s názvom, ďakujeme Igor.

Pivo má typickú vôňu pre NEIPU v ktorej nájdete ovocnú sviežosť a príjemné chmeľové silice. Pena je biela hustá až šľahačková, farba krásna svetlo žltá, zákal výrazný typické pre tento štýl piva. Pivo je suchšie, ale zachováva si ovocný až džúsový charakter prevláda mandarínka a grep. Koniec piva je príjemný horkastý. Vitaj Padre!

ZDROJ: Pivovar ŽiWELL

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart