Opičí Ejl: Prvé vrchne kvasené pivo z Budvaru navarené v spolupráci s Nachmelenou opicou

Budejovický Budvar uvaril v spolupráci s minipivovarom Nachmelená Opice limitovanú edíciu piva Opičí Ejl. Jedná sa o prvé vrchne kvasené pivo typu ALE, ktoré sa v národnom pivovare uvarilo. Pivo s príjemnou horkosťou a plnosťou uvarili dlhoroční priatelia podsládok Petr Košin z Budvaru a sládok Michal Kuřec z minipivovaru Nachmelená Opice. Začiatkom augusta sa Opičí Ejl objaví na pípach vo vybraných budvarských podnikoch v Českej republike a v predaji internetových obchodov a obchodných reťazcov.

‍„Pri prvej várke ejlu, ktorú sme v Budvaru uvarili, sme sa naučili nové výrobné postupy, ktoré u nás v pivovaru bežne pri varení ležiaku nepoužíváme. Napríklad studené chmelenie ide praktikovať rôznými spôsobmi, sám Michal ich v Nachmelenej Opici skúšal a ladil niekoľko rokov. Za studena chmelené ejly sa väčšinou nechávajú zrieť pomerne krátku dobu, a preto nás prekvapilo, ako veľmi Opičímu Ejlu prospelo dlhých 6 týždňov ležania,“ hovorí Petr Košin, podsládok Budějovického Budvaru.Michal Kuřec, sládok pivovaru Nachmelená Opice dodává: “Opičí Ejl je splnením nášho študentského sna o spoločne uvarenom pive. Myslím, že pre oboch bolo najväčšou výzvou aplikovať postupy pre vrchne kvasené a za studena chmelené pivo v podmienkach Budvaru. Výsledné pivo je presne také, aké sme chceli: zodpovedá pivnému štýlu, je čisté, svieže a veľmi pitelné!Pivovar Nachmelená Opice je remeselný pivovar založený roku 2015 rodinou Valentových a rodinou Kuřecových sídliac v severomoravskom Krnově. Pivovar varí prevažne vrchne kvasená pivá, sládok Michal Kuřec rád objavuje nové a netradičné pivné štýly. Pivo varia obe rodiny s láskou a pokorou k remeslu.

‍Opičí Ejl sa objaví začiatkom augusta na pípach vo vybraných budvarských podnikoch. V nevratných fľaškách o objeme 0,33 l potom bude limitovaná edícia v predaji v internetových obchodoch Rohlík.cz a Košík.cz, vo vybraných predajniach reťazcov Tesco, Terno, Globus a dalšie (v rámci Českej republiky). Aktuálny zoznam všetkých predajní je dostupný na www.opiciejl.budejovickybudvar.cz

Popis piva Opičí Ejl

Vrchne kvasené pivo typu ALE, nefiltrované, pasterizované. Extrémne pitelné pivo s príjemnou horkosťou a plnosťou. Vďaka americkým chmeľom je cítiť vôňu kvetov, ovocia a citrusov.

Použité chmele: Cascade, Simcoe, Mosaic, Amarillo

Použité slady: Český svetlý, Bavorský, Pale Ale, Crystal Light

IBU 38, EBC 19, ABV: 4,9%

‍Národný pivovar Budějovický Budvar s malými pivovarmi dlhodobo spolupracuje. Nielen že ponúka ich pivá na pípach vo svojich podnikoch, ale spoločne s nimi varí aj unikátne limitované edície pív. Nedávno uviedol na český trh limitovanú edíciu piva Bitter z Obory, ktorú uvaril lietajúci sládok Budvaru Aleš Dvořák spoločne so sládkom pivovaru Obora Martinom Novákom. Národný pivovar chce prostredníctvom spolupráce s malými pivovarmi rozširovať konzumentom piva obzory o nové pivné štýly a zároveň sa podieľať na rozvoji českého pivovarníctva.

Zdroj foto a text: Tlačová správa Budvar

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení: 2

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart