Po liptovskej turistike padne vhod nachmelený romantický pivný wellness

Pivo, horúca nachmelená drevená vaňa, sviečky, posteľ s baldachýnom a infra sauna. K tomu predjedlo, večera, pivovica na privítanie a ubytovanie v skvelom penzióne Mara s vlastnou výrobou piva pod značkou Maravar. Ideálny zážitok pre každého pivára a ak ku tomu pridáte poriadnu turistiku, napr. ako som si dal ja – na Liptovský hrad, puzzle bude kompletné a úžasný víkend za vami.

Je len na vás ako si vyskladáte svoj pivný zážitok. Ja som si s priateľkou a rodičmi zvolil ubytovanie v neďalekej samostatnej chate, aby sme mali súkromie, no určite pre maximálne pohodlie môžete využiť aj samotný Penzión Mara.

Popri pizzerii, ktorú vlastnia od roku 2006, a Penzióne Mara má rodina Adamčiakovcov vo svojich rukách aj Rybáreň na háku – rybársku baštu so slamenou strechou na okraji Liptovskej Sielnice. Penzión Mara funguje od roku 2018, kedy sa od začiatku rozhodli variť aj svoje pivo, aby ponúkli návštevníkom jedinečný a komplexný zážitok. Hlavným bonbónikom sú samotné pivné kúpele, v ktorých si môžete oddýchnuť a spraviť aj niečo pozitívne pre svoje telo a či dušu. Na Slovensku sa nepodniká ľahko, nahromadiť potrebné investície je takmer nadľudský výkon. Aj tento príbeh vám však ukáže, že nič nie je nemožné, ak je najväčším úspechom a zadosťučinením za roky driny spokojný a usmiaty zákazník (celý príbeh TU). Pivo Maravar si môžete vychutnať aj v penzióne, ako aj v pizzerii hneď vedľa, no radi vám ho predajú aj vo fľašiach, takže si nejaké môžete zobrať na izbu, či na túru.

Komfort a súkromie sú hlavnými výhodami tohto pivného wellness. Všetko sa odohráva na súkromnej priestrannej izbe, kde okrem sprchy, vane a veľkej postele nájdete aj infra saunu. Romantické prostredie dotvára štýlový krb. Na začiatok tohto pivného zážitku je prípitok na uvítanie, ochutnávka miestnych špecialít a presun do samotnej pivnej wellness izby v podzemnom podlaží.

V tomto momente je hodinka už iba pre vás. Personál vám na požiadanie podľa dohody donesie pivo alebo si ho necháte načapovať do džbánu. Myslím si, že vám na hodinový wellness stačí jedno dve pivá, pretože pri horúcom kúpeli to pivo až tak rýchlo resp. tak veľa nevypijete. V každom prípade, zhodíte zo seba všetko oblečenie a po sprche smerujú prvé kroky do horúcej drevenej vane, nad ktorou romanticky horí oheň. Samotná voda vo vani je zložená z vody a mladiny, do ktorej bol nasypaný granulovaný chmeľ, čo dodalo vode krásnu chmeľovú vôňu. Obrovská dávka peny je dorobená použitým špeciálnej pivnej peny do kúpeľa. Celá táto kombinácia pôsobí blahodárne na pokožku a odporúča sa nesprchovať po kúpeli ihneď, ale počkať pár hodín. Keď už máte vody dosť a pivko dopité, môžete si odpočinúť na krásnej veľkej mäkkej posteli s baldachýnom. Infrasaunu, ktorá je na izbe, sa odporúča využiť pred alebo aj po kúpeli, no ak vezmem do úvahy, že infrasauna je ideálne aspoň 30 minútový ceremoniál, treba si správne rozdeliť čas. My sme ju nevyskúšali, nakoľko kvôli obmedzeniam s covidom sa infrasauny v tento prvý víkend po uvoľnení obmedzení ešte nespustili.

Samotný pivný wellness sa ponúka v rôznych balíčkoch procedúr, pri ktorých máte okrem občerstvenia na úvod aj možnosť večere, či rôznych wellness procedúr (rašelinový zábal či masáž).

Ak sa ešte vrátim k tej turistike, je jasné, že v okolí Liptova je toho naozaj veľa. No ak chcete niečo zaujímavé, čo ste možno ešte nepoznali, choďte na Liptovský hrad, ktorý je najvyššie položeným hradom na Slovensku (997 metrov nad morom). Vcelku príjemná túra z obce Bukovina (dá sa aj z obce Kalameny) sa občas mení na riadny strmák, no asi po hodine a pol až dvoch sa ocítnete úplne v inom svete. Na hrad sa dostanete iba rebríkom a v tej chvíli ste na úplne inom leveli. Aktivisti tam postupne vybudovali príjemné lávky, nájdete aj zopár ohnísk a prístrešky či posedenia. Ak máte čas, odporúčam si vziať niečo pod zub, no kľudne aj niečo na opekanie (pokiaľ viem, tak tam nie je zákaz opekať, no voľné dostupné drevo tam nenájdete, takže túto možnosť odporúčam overiť). Z vrcholu hradu je vidieť široké okolie a naozaj dalo by sa tam spočívať aj celý deň. Príjemný deň môžete stráviť aj na samotnej Liptovskej mare v areáli peško od penziónu. Počas sezóny vás tam čakajú rôzne letné športy, výlety loďou, bufety a príjemné kúpanie.

Tak čo? Pôjdete dovolenkovať na Slovensko? Ja si myslím, že sa oplatí. Zájdite na www.pivnywellness.sk a naplánujte si dovolenku pivných snov.

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart