Vedecký dokázané: Spln na nás predsa vplýva!

Ako na nás vplýva Spln?

splne sa často povráva, že je to obdobím, pri ktorom sa treba mať na pozore. Existuje o ňom niekoľko teórií a tvrdení ako napríklad to, že spôsobuje námesačnosť a agresivitu. Taktiež o ňom existuje niekoľko legiend, ktoré ho prepájajú s beštialitou v človeku – legendy o vlkolakoch.

Je náročné určiť súvis medzi narastajúcou kriminálnou činnosťou počas obdobia Splnu, alebo to považovať za náhodu. Problémom taktiež je, že väčšina ľudí pozná aspoň jeden mýtus spájaný so Splnom, čo môže mať za následok nepresnosti pri výsledkoch výskumu.

Vedecky overené! Spln ovplyvňuje Váš spánok!

Vedci, ktorí chcú skúmať lunárny efekt musia účastníkom výskumu vytvoriť podmienky, pri ktorých nebudú nijak zaujatí. Ideálne sú podmienky pri ktorých pozorovaní nevedia o pointe výskumu, mesačných fázach alebo celkovo o  čase.

Štúdia dokazujúca vplyv Splnu na náš spánok.

Štúdia z roku 2021, na ktorej sa podieľali Yale University, The University of Washington a The National University of Quilmes, uvádza, že fázy spánku majú tendenciu kolísať počas 29,5-dňového mesačného cyklu. Čím viac sa približuje k Splnu, tým menej ľudia spia. Zúčastnení nosili počas celého procesu, ktorý trval dva celé cykly, monitor na zápästí. Keďže má prístup k elektrine v domácnosti vplyv na spánok človeka, rozhodli sa, že vytvoria tri skupiny ľudí, ktorých budú následne sledovať. Prvá skupina nemala prístup k elektrine, druhá mala len obmedzený a tretia mala úplný. Tento výskum preukázal, že spánok kolísal podľa mesačných fáz rovnako. Hlboký spánok bol v priemere o 30 minút kratší, zaspávanie sa predlžilo o 5 minút a celkový spánok sa skrátil o 20 minút. Najkratší spánok bol 3 až 5 dní pred Splnom. Výskum bol zopakovaný s vysokoškolákmi v Seattli. Avšak výsledky boli rovnaké  [3].

Prepojenie nespavosti a ducha.

Keď spíme, oddeľuje sa naša astrálna forma a ego od fyzickej formy. Toto oddelenie je dôležité preto, aby každá zložka duchovnej podstaty mala šancu načerpania nových síl a regenerácie. Ak je spánok niečím narušený, môže dôjsť k nedostatočnej regenerácií ducha, čo má taktiež vplyv na samotnú schránku človeka.

Spln je záhada už niekoľko rokov a ostane ňou aj naďalej. Bolo vedecky dokázane, že mesačné fázy majú vplyv na náš spánok. Nespavosť a výkyvy spánku vedia pre človeka znamenať problém. Ak Vás zaujíma viac o tomto fenoméne, neváhajte sa nám, v EZO-TV, ozvať.

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart