KOCÚR káva & bistro

KOCÚR káva & bistro Martin

Príbeh podniku

Názvom kaviarne sme chceli reflektovať aj menej známu históriu tejto budovy (zapísanej hlavne ako okresná knižnica)
Naša kaviareň sa nachádza v priestoroch Mudroňovsko – Halašovskej vily (rovno oproti prvej budove Matice slovenskej), ktorá bola postavená v poslednej štvrtine 19. storočia. V tomto dome, ktorý je dnes národnou kultúrnou pamiatkou, žili a pracovali významné osobnosti, ktoré formovali národné povedomie Slovákov, ako napr. Pavol Mudroň, Martin Kukučín, Svätozár Hurban – Vajanský, Ambro Pietor, Jozef Škultéty, Elena Maróthy – Šoltésová a často ho navštevoval aj prvý československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk.
Nachádzala sa tu aj okresná knižnica a málokto vie, že práve tu vychádzal začiatkom 20. storočia humoristicko- satirický časopis Kocúr, po ktorom je kaviareň pomenovaná. A v tejto krásnej a historicky významnej budove môžete stráviť príjemné chvíle s priateľmi či rodinou a vychutnať si vo výnimočnej a útulnej kaviarni domáce limonády, punče, remeselné pivo, alebo našu čerstvo praženú výberovú kávu.
V roku 2018 Kocúr dostal nový nádych a uviedol do prevádzky novú pražiareň kávy. Takže ak ste doteraz boli zvyknutí vychutnať si u nás nielen poctivé remeselné pivo, kvalitnú kávu a destiláty, prípadne malé občerstvenie, odteraz budete mať možnosť vychutnať si Vašu kávu z čerstvo upražených kávových zŕn výberových odrôd z oblastí Brazílie, Kolumbie, Salvádoru, Kostariky, Kuby, Guatemaly, Kene, Etiópie a ďalších overených pestovateľov s delikátnou chuťou a plnou arómou.
Svoju obľúbenú čerstvo upraženú kávu si môžete vziať aj so sebou v špeciálnych baleniach, uchovávajúcich senzorické vlastnosti, v hmotnostných variantoch (200g,1000g). Kávové zrná sú starostlivo vyberané, pražené modernými, šetrnými a overenými postupmi tak, aby vynikli ich prednosti a naši profesionálne vyškolení baristi Vám ochotne poskytnú podrobné informácie ku každému druhu kávy. Či už ste milovníci espressa, filtrovanej kávy, cold brew, prípadne klasického “turka”, u Kocúra sme pripravení uspokojiť všetky Vaše požiadavky a očakávania.
Tak neváhajte a príďte podráždiť svoje zmysly!
Tešíme sa na vás

COVID-19: Rozvoz Piva

Zavádzame výdaj čerstvo načapovaných piviek, ktoré si v bezpečí prevezmete u nás z výdajného okienka a donesiete k sebe domov.Aktuálne točené: https://www.kocurmt.sk/pivo-martin/ Výdaj cez okienko, vstup do kaviarne nie je možný. Každý pracovný deň od 15.00 do 19.00 u Kocúra.

Kontakt

Adresa:
M.R.Štefánika 66, Martin, Slovakia

Otváracie hodiny

Telefón:
+421 949 799 966
E-mail:
info@kocurmt.sk

Novinky

Galéria

Pivný lístok

Aktuálne nie je k dispozícii

Prejdi do e-shopu

Najnovšie články v magazíne

  • Liptovský Trnovec 335, 031 01 Liptovský Trnovec
  • Palackého 2302/28 Jablonec, Jablonec Nad Nisou, Česká Republika
  • Hlavná 65, 040 01 Košice
  • Nevädzová 1, Malá Ida 044 20 ​
  • Tyršovo nábrežie, 851 01 Bratislava
  • Czechoslovakia
  • Sládkovičova 37 Banská Bystrica
  • Moskovská 16, 811 08 Bratislava
  • Jilemnického 307, 059 21 Svit
Close Menu
×
×

Cart