KOCÚR káva & bistro

Káva & Bistro Martin

Príbeh podniku

Názvom kaviarne sme chceli reflektovať aj menej známu históriu tejto budovy (zapísanej hlavne ako okresná knižnica)
Naša kaviareň sa nachádza v priestoroch Mudroňovsko – Halašovskej vily (rovno oproti prvej budove Matice slovenskej), ktorá bola postavená v poslednej štvrtine 19. storočia. V tomto dome, ktorý je dnes národnou kultúrnou pamiatkou, žili a pracovali významné osobnosti, ktoré formovali národné povedomie Slovákov, ako napr. Pavol Mudroň, Martin Kukučín, Svätozár Hurban – Vajanský, Ambro Pietor, Jozef Škultéty, Elena Maróthy – Šoltésová a často ho navštevoval aj prvý československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk.
Nachádzala sa tu aj okresná knižnica a málokto vie, že práve tu vychádzal začiatkom 20. storočia humoristicko- satirický časopis Kocúr, po ktorom je kaviareň pomenovaná. A v tejto krásnej a historicky významnej budove môžete stráviť príjemné chvíle s priateľmi či rodinou a vychutnať si vo výnimočnej a útulnej kaviarni domáce limonády, punče, remeselné pivo, alebo našu čerstvo praženú výberovú kávu.
V roku 2018 Kocúr dostal nový nádych a uviedol do prevádzky novú pražiareň kávy. Takže ak ste doteraz boli zvyknutí vychutnať si u nás nielen poctivé remeselné pivo, kvalitnú kávu a destiláty, prípadne malé občerstvenie, odteraz budete mať možnosť vychutnať si Vašu kávu z čerstvo upražených kávových zŕn výberových odrôd z oblastí Brazílie, Kolumbie, Salvádoru, Kostariky, Kuby, Guatemaly, Kene, Etiópie a ďalších overených pestovateľov s delikátnou chuťou a plnou arómou.
Svoju obľúbenú čerstvo upraženú kávu si môžete vziať aj so sebou v špeciálnych baleniach, uchovávajúcich senzorické vlastnosti, v hmotnostných variantoch (200g,1000g). Kávové zrná sú starostlivo vyberané, pražené modernými, šetrnými a overenými postupmi tak, aby vynikli ich prednosti a naši profesionálne vyškolení baristi Vám ochotne poskytnú podrobné informácie ku každému druhu kávy. Či už ste milovníci espressa, filtrovanej kávy, cold brew, prípadne klasického “turka”, u Kocúra sme pripravení uspokojiť všetky Vaše požiadavky a očakávania.
V ponuke jedál nájdete:
  • burger
  • hranolky
Tak neváhajte a príďte podráždiť svoje zmysly!
Tešíme sa na vás

Kontakt

+421 949 799 966
Adresa:
M.R.Štefánika 66, Martin, Slovakia

Otváracie hodiny

Pondelok: 11:00 – 20:00 Utorok: 11:00 – 20:00 Streda: 11:00 – 20:00 Štvrtok: 11:00 – 20:00 Piatok: 11:00 – 20:00 Sobota: 13:00 – 20:00 Nedeľa: 13:00 – 19:00
Telefón:
+421 949 799 966
E-mail:
info@kocurmt.sk

Galéria

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Náhľad pivného menu / Akcia

Náhľad pivného menu je len ilustračný. Každý má možnosť editovať svoj vlastný profil ZADARMO. Kontaktujte správcu pre bližšie informácie.

Reklama

Predošlé
Ďalšie

Pivný lístok

Aktuálne nie je k dispozícii

Najnovšie články v magazíne

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Čítaj viac

Od našich partnerov a obľúbené články

Pivovar Temešvár Rumunsko
Panský pivovar v turistickom meste Bojnice
Kamenný pivovar Veľký Meder
Kočovný pivovar Česká republika
Kamenný pivovar Maďarsko
Reštauračný pivovar Donovaly
Reštauračný pivovar Bratislava
Reštauračný pivovar Liptovský Mikuláš
Close Menu
×
×

Cart