Raven

Kamenný pivovar Plzeň Česko

Príbeh pivovaru

Blázinec. Tak by išiel popísať náš prvý rok. V októbri 2015 sme k Vám vyslali naše prvé piva. Logo sa dorábalo ešte v noci pred prvým závozom a my sme nervózne čakali na prvé reakcie. Ako správny startup sme si prenajali dve garáže a naplnili ich pivom. Spätne si nie sme úplne istí, ako sa to stalo, ale zrazu sme boli vypredaný. Pivovar začal rýchlo rásť a my sme tam v troch trávili okolo 15 hodín denne. Po klasických pivách ako je APA, IPA a Stout sme začali robiť to, prečo sme pivovar zakladali – experimentovať. Uvarili sme prvú českú White IPA, Cream porter a neskôr sme pridali prvý český kyseláč “Pilsener Weissa”, ktorý spustil lavínu českých kyseláčov a konečne odpovedal otázku, či sú Česi na tieto štýly pripravení – rozhodne.

Okrem varenia sme obrazili okolo stovky pivných akcií a festov. Hneď v prvom roku sa nám podarilo dostať sa na Great British Beer  v Londýne, EurHop v Ríme a ďalšie akcie vo Viedni, Norimbergu, Linzi, Salzburgu, Grazi, Bratislave a prakticky po celej krajine. Jazdili sme tiež po pivovaroch, zoznamovali sa a príležitostne varili kooperačné várky s pivovarmi Yankee & Kraut, Zhůřák, KJ Brewing, Weissenohe, Sibeeria, Permon, Duck & Dog a Pivečka. Získali sme skvelých priateľov a naučili sa množstvo užitočných techník. Obchádzali sme tiež craftové podniky a predstavovali naše piva a sládkov. Vrcholom bol tap Takeover v Beergeek Bare, kde sa nám podarilo zrazu naraziť 21 pív, čo je určite nejaký rekord -Minimálne český.

Najväčším prekvapením pre nás bolo, keď sme po 6 mesiacoch vystúpili na Untappd.com na piatu priečku v SR a vzápätí sa dostali medzi absolútnu českú špičku v magazíne Forbes. Navyše s čiernou pätnástkou, ktorú sme vytrvalo varili celé leto a ktorá bola vytrvalo vypredaná. Svet sa zbláznil a nás to tak baví. Na ceste sú nové tanky, ďalej rozširujeme pivovar a k Vianociam si prajeme nejaké tie drevené súdky … a tak tonu chmeľu.

Naše prvé narodeniny sme oslávili v Plzni na námestí, kde sme rozozneli naše sudy. Pivovarská partia sa za rok rozrástla na osem šialencov, ktorí pre kávu lietajú do Austrálie, pivo zavážajú taxíkom, v pivovare trávia víkendy a pre dobro by umreli alebo sa o to aspoň pokúsili. Užívame si každý nový pohárik, tank za tankom, pivo za pivom. Sme Vám tiež neuveriteľne vďační. Zostaňte s nami. Teraz iba začíname.

Kontakt

+420 737 107 415
Firma:
Adresa:
Mozartova 1, Plzeň, Česká Republika
Distribútor:
Craftbeer Import
Telefón:
+420 737 107 415
E-mail:
info@pivovar-raven.cz

Zoznam pív

Zobrazí sa iba v prípade, že sa pivá daného pivovaru nachádzajú v našej databáze. V prípade záujmu o pridanie do databázy kontaktujte správcu

Kde sa čapuje alebo predáva

Zoznam podnikov, kde sa pivo daného pivovaru čapuje alebo predáva sa zobrazí iba v prípade, že sú tieto dáta vyplnené v administrácii profilu. V prípade záujmu kontaktujte správcu.

Pivovar na UNTAPPD

Galéria

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Novinky v pivovare

Z nášho magazínu

Každý pivovar má nárok na publikovanie článku ZADARMO. V prípade záujmu kontaktujte správcu portálu. 

Reklama

Od našich partnerov a obľúbené články

Najnovšie články v magazíne

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Čítaj viac
Close Menu
×
×

Cart