Nitky dvoch kočovných pivovarov vedú do piešťanského pivovaru ŽiWELL

Nie, nepôjde v tomto prípade o záhadné prepojenie schránkových firiem na remeselný pivovar, ale o štandardnú spoluprácu ľudí a firiem, ktorých vášňou je pivo. Už postarší projekt zDolaBrewery rovnako ako nový projekt INsane Brewery sú oba príklady kočovných pivovarov, ktorých pivá sa varili v pivovare ŽiWELL v Piešťanoch. Kočovný, alebo inak povedané “lietajúci”, “gypsy” či “kontraktovaný” pivovar je systém varenia piva na prenajatej varni iného veľkého pivovaru, ktorý môže ale aj nemusí pomáhať s varením. Dnes si predstavíme oba tieto projekty. Ich pivá si môžete kúpiť v e-shope pivovaru ŽiWELL.

zDolaBrewery chce pivom zabaviť, prepojiť umenie chute

“Našli sme lásku k sebe aj k vareniu piva” – uvádza kočovný pivovar zDolaBrewery. Ide o hrncovarský projekt, ktorý sa zameriava na vrchne kvasené pivá, ktoré možu ľudia z času na čas ochutnať aj vďaka kočovným várkam. Ich cieľom je pivom zabaviť, prepojiť umenie a zabávať sa. Ukázať ľuďom ako (ne)tradične môže pivo chutiť, ako dokáže byť vyvážené a prekvapivé.

Kúpite tu (kliknúť na fotku)

Kočovný pivovar zDolaBrewery sa zameriava na špeciálne pivá z kvalitných surovín. Pri samotnej tvorbe produktu spolupracujú aj s umelcami zo Slovenska, ktorí im vytvárajú dielo na etiketu. Týmto spôsobom podporujú umenie a pridávajú k zážitku z kvalitného piva aj kultúrnu osvetu. Celý projekt vznikol pred niekoľkými rokmi, kedy sa začali pivu venovať doslova pri sporáku v domácich podmienkach. Počiatočné neúspechy a recepty časom vystriedali úspechy v pivných súťažiach a rôzne kooperačné várky pív v pivovaroch ako napríklad Žiwell Apač (ktorý nájdu ľudia aj u vás) alebo Sandorf Xantipa. “Sme radi, že sa naše hobby postupne zhmotnilo do reálnej podoby piva, ktoré si dúfame nájde svojich priaznivcov.” – dodáva predstaviteľ kočovného pivovaru.

INsane Brewery je projektom Nikolasa, ktorý už v pivovare ŽiWELL pôsobí dlhšie

Piešťanský kočovný pivovar INsane Brewery založil Nikolas Muller. “Jeho zakladateľ má toho na rováši celkom dosť, čo sa varenia piva týka. Nikolas sa pohybuje okolo piva nejaké tie rôčky s myšlienkou, že začať variť to svoje a podľa vlastných predstáv by bolo to pravé “orechové”…ehm pardon opravujeme “kvasinkové” Prácu v pivovare tento rok prepojil už aj s titulom pána sládka. A čo by to bolo za sládka bez vlastného piva. Nikolas vraví, že on nekoštuje pivo ale tak ide si “pocuckať” trošku.” – uvádza pivovar ŽiWELL, v ktorom Nikolas pracuje.

Kúpite tu (kliknúť na fotku)

Radi by sme pochválili pivovar ŽiWELL za to, že podporuje aktivity kočovných pivovarov a to nielen tým, že im poskytne priestor a cenné rady pre varenie, ale že ich produkty aktívne zahŕňa do svojej maloobchodnej a veľkoobchodnej distribúcie, vrátane online predaja. Ak by ste chceli podporiť tieto aktivity tiež, kúpte si tieto novinky a ochutnajte pivá z ich produkcie.

Zdroje:

zDolaBrewery Facebook

INsane Brewery Facebook

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení: 2

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart