5 tipov na ľahké pivá na horúce letné dni

Celovečerné posedenie s kamošmi, dobrá nálada, pokec a k tomu výborné remeselné pivá. Aj vám toto znamená leto? Ak áno, týchto 5 tipov od Craft Beer Shop na vynikajúce ľahko piteľné remeselné pivá z Maďarska sa vám určite zíde.

Zahmlená kráľovná – Hazy Queen (Horizont Brewing)

Hmlisté, voňavé pivo New England IPA. Krémová, takmer zahryznuteľná chuť dúška a kavalkáda tropického ovocia. Dvojité studené chmelenie pre dosiahnutie väčšieho efektu. Extrémne piteľné pivo, dobrá voľba na dlhé večere. Nie darmo dostal aj toľko ocenení.

KÚPIŠ TU

Lietajúci zajac – Flying Rabbit (Monyo Brewing)

Flying Rabbit je najznámejšie maďarské remeselné pivo IPA. Pre obrovské množstvo zámorského chmeľu Citra a Centennial sa v ňom nachádzajú súčasne chuťové prvky tropických ovocí a výraznej trpkosti a toto všetko sa spája s príjemnou telnatosťou piva. Jednoducho: je to výborné pivo.

KÚPIŠ TU

Čaj o piatej – Gray Matter (Ugar Brewery)

Masívna IPA s rôznymi druhmi a veľkým množstvom studeného chmeľu, vďaka čomu dostalo jednoznačne citrusový a ovocný charakter, ktorý nie je potlačený, ale, naopak, je krásne zdôraznený veľkou dávkou bylinkového čaju earl grey. Veľmi dobre sa kĺže, podobne ako pekne poskladané suché a osviežujúco telnaté biele víno. Pre tých, ktorí si ochutnajú radšej osviežujúci zelený čaj máme na výber aj Zen Mode od Ugar Brewery.

KÚPIŠ TU

Zabudni na lagery veľkých pivovarov – Session Lager (Reketye Brewery)

Svetlé session pivo so sladovou príchuťou, ktoré je dokonalým vstupom do sveta remeselných pív. Vďaka sviežemu, nie príliš horkému chmeľu a príjemnej sladko-sušienkovej dochuti po slade sa veľmi dobre vstrebáva. Ako o tom napísal jeden odborník, „letné, piteľné pivo, po ktorom zabudneš na lagery veľkých pivovarov“.

KÚPIŠ TU

Tradičný ležiak – Bécsi Ászok (HopTop Brewery)

Tradičný ležiak jantárovej farby. Pivo Vienna Lager s 5,3% objemom alkoholu a s chmeľom Ariana. Od roku 1960 je vzostup ležiakov neprerušený a dnes je to jednoznačne najpopulárnejší druh piva na svete, a preto si človek menej znalý sveta piva pri otázke, či má rád tekutý chlieb, zrejme predstaví ležiak. Ľahké pivo, vyvážená chuť kedykoľvek cez deň a noc.

KÚPIŠ TU

Zdroj: Platený článok Craftbeershop.sk

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart