MONYO Brewing Co.

Kamenný pivovar a bar Budapešť

Príbeh pivovaru

MONYO Brewing, jeden z prvých maďarských pivovarov novej vlny, ktorý založili v roku 2014 Pein Ádám a Németh Anti v Kőbányi s cieľom vytvoriť remeselné pivo. Adamovi prišlo zle, keď sa pokúšal podávať svojim spotrebiteľom takzvané remeselné pivá v MONYO na Calvin Square, kvalita bola v tom čase mimoriadne nestála. Myšlienka založenia vlastného pivovaru siaha až do tej doby. Stačilo, aby našiel jedného muža, ktorý by mohol variť pivo. V tom čase sa Anti veľmi odporúčal.

Anti bol jedným z prvých domácich pivovarov v krajine. Rovnako ako mnoho ďalších v odbore začal variť doma v kuchyni. Nakoniec na neho kreatívny svet pivovarníctva tak zapôsobil, a tak svoju univerzitnú učiteľskú kariéru opustil, aby pre svojich priateľov založil nelegálny pivovar. Od rána do večera experimentoval vo svojom tajnom „laboratóriu“ s rôznymi pivami, až sa z neho stal cigánsky (zmluvný) pivovar, kde mohol vo veľkých množstvách pripravovať svoje recepty v rôznych pivovaroch. Do tejto doby sa jeho priekopnícke pivá stávali čoraz obľúbenejšími u širšieho okruhu spotrebiteľov.

Obaja nakoniec išli all in a zobrali všetok svoj majetok a energiu a takmer pol roka stavali pivovar MONYO Brewing. Cieľ v prvej minúte bol rovnaký ako dnes: výroba nekompromisných pív pre spotrebiteľov.

Chceš podporiť tento pivovar? Zdieľaj tento profil na svojom facebooku:

Kontakt

Firma:
Monyo Brewing Co.
Adresa:
Maglódi út 47. Budapest, Hungary
Distribútor:
Telefón:
+36 70 633 5480
E-mail:
hello@monyobrewing.com

Zoznam pív

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Novinky v pivovare

Z nášho magazínu

Reklama

Prejdi do e-shopu

Od našich partnerov a obľúbené články

Predošlé
Ďalšie

Najnovšie články v magazíne

Close Menu
×
×

Cart