Z lietajúcich Chroustov sa stanú tzv. Tankisti

V susednej Českej republike  vznikla zaujímavá forma spolupráce, ktorou sa tzv. “lietajúci” pivovar Chroust posúva o krok ďalej ku naplneniu svojej vízie. Spojil sa s pivovarom Clock a z lietajúcich “chroustov” sa stávajú “tankisti”. Poďme ale poporiadku.

Kto vlastne Chrousti sú? “Keď sa v jednej domácnosti stretne sládková a pivný nadšenec, nemôže to dopadnúť inak než cirhózou pečene alebo pivovarom. My sa pokúšame o oboje. Sme zatiaľ iba na začiatku, preto teda pivovar “lietajúci” (zneužíváme pohostinnosť a technológiu iných pivovarov). A prečo Chroust? Voláme sa Karolína a Jirka Chroustovští, nebolo teda ďalej čo riešiť!” – uvádzajú majitelia na svojom webe v rámci predstavenia.

Karolína a Jirko z pivovaru Lítajíci Chroust. Zdroj foto: pivovarchroust.cz

 

Medzi tie známejšie piva z ich produkcie, ktoré možno poznáte, patria Hoptopia či Nitro Coffee Stout. No v ich portfóliu nájdete aj ďalšie kúsky ako Double Trouble, Zajíček, Milkshake IPA, Milky Way či Chroust.

Začiatky ich 3 ročnej cesty boli dosť skromné. Z úspor z výplat, keď Jirko ešte pracoval v korporáte, si kúpili pár pivných kegov a v pivovare Raven navarili prvých 1000 litrov piva. Teraz tých kegov majú už asi 500 a Chrousti sa rozrástli o Tomáša a Anežku.

Tak a prečo Tankisti?

Ako viacerí viete, Pivovar Clock rekonštruuje starú fabriku a ide tam postaviť nový väčší pivovar. Jirko s Karolínou sa o tom včas dozvedeli a podarilo sa im s chalanmi z Potštejna urobiť takú dohodu, ktorá v českom pivovarníctve nemá obdoby. Chrousti budú medzi “roboty” inštalovať vlastných 5 CK tankov (20hl) a tie budú prepojené s technológiou pivovaru Clock. Nebudú teda ani klasický pivovar, ani lietajúci. Budú jednoducho tankisti. Po 3 rokoch lietania po českých pivovarov sa teda Chrousti usadia a začnú novú éru svojho varenia.

 

Pivá od pivovaru Chroust nájdete postupne aj v našom e-shope. Aktuálne ponúkame pivo FREDDIE – výborné pivo štýlu APA. Ak máte chuť na nejaké pivo z českých pivovarov, KLIKNITE TU.

Zdroj: Instagram a web Chroust, Facebook Clock,

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart