Piť pivo od domovaričov je zážitok, o to viac ak dozrieva v barikovom sude

Peťo je veľký nadšenec remeselného piva a domáceho varenia piva. Spoznali sme sa cez internet, keď ešte žil u protinožcov odkiaľ písal články pre Živé Pivo (nižšie v článku nájdete zoznam jeho exotických pivných zážitkov). Ako asi jeden z mála domovaričov rád experimentuje aj s dozrievaním piva v barikových sudoch. Keď dneš došiel po nejaký ten merch Živé Pivo, ktorý aktuálne rozpredávam, doniesol mi aj tretinkovú fľaštičku čierno-čierneho stoutu, ktoré dozrieva práve týmto spôsobom.


Pre chuťovú vizualizáciu si predstavte, že vojdete do novej drevenej suchej sauny a z hlboka sa nadýchnete. Po vyjdení von sa osviežite hustým krémovým čiernym stoutom a vy stále cítite tu vôňu, ktorá sa vznášala suchým vzduchom horúcej sauny, v ktorej prevláda vôňa dreva. Toto pivo by som touto chuťou zaradil do “Original” verzie piva z barikových sudov – nakoľko aj Peťo priznal, že je to úplne prvé pivo, ktoré zrelo v tomto čerstvo novom drevenom sude. Viac o hodnoteni tohto piva nájdete v mojom príspevku na instagrame pod pseudonymom “Pivný Somelier“:

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Pivny Somelier (@pivnysomelier)

Ako je písané v hodnotení, piť toto pivo bol ozaj zážitok. Za mňa úplne TOP a kebyže sa ocitne na nejakej súťaži, určite by sa umiestnilo na vrchole.

Pivá od domovaričov sa mi občas dostanú do rúk náhodou, inokedy si “po ne idem” – napríklad na súťaž pre domovaričov Hrncovar, kde ich spolu s inými hodnotiteľmi aj hodnotím a od iných hodnotiteľov sa sám učím ako ochutnávať, ako hľadať chute a pod. Možno sa na nejakej podobnej akcii stretneme aj vo väčšom zastúpeni s inými “beerfluencermi” – ala pivnými blogérmi. Najbližšie sa chystám na domovaričské pivá počas online ochutnávky usporiadanej Imrom z Beermalade, ktorý tieto domovaričské pivá zaradil do harmonogramu online ochutnávok. Tá bude 1.4. a pokiaľ viem, tak práve dnes sa varia posledné pivá na túto ochutnávku, aby do začiatku apríla stihli pekne dozrieť. Konkurencia tam bude silná, čo som sa dozvedel z jedného online baru, kde boli pripojení aj niektorí títo domovariči.

Zoznam Peťových článkov:

E-shop sme zmenili na Tržnicu

V našom e-shope už nenakúpite. Produkty zobrazené v Tržnici sú externé produkty e-shopov iných pivovarov.

Close Menu
×
×

Cart