Piť pivo od domovaričov je zážitok, o to viac ak dozrieva v barikovom sude

Peťo je veľký nadšenec remeselného piva a domáceho varenia piva. Spoznali sme sa cez internet, keď ešte žil u protinožcov odkiaľ písal články pre Živé Pivo (nižšie v článku nájdete zoznam jeho exotických pivných zážitkov). Ako asi jeden z mála domovaričov rád experimentuje aj s dozrievaním piva v barikových sudoch. Keď dneš došiel po nejaký ten merch Živé Pivo, ktorý aktuálne rozpredávam, doniesol mi aj tretinkovú fľaštičku čierno-čierneho stoutu, ktoré dozrieva práve týmto spôsobom.


Pre chuťovú vizualizáciu si predstavte, že vojdete do novej drevenej suchej sauny a z hlboka sa nadýchnete. Po vyjdení von sa osviežite hustým krémovým čiernym stoutom a vy stále cítite tu vôňu, ktorá sa vznášala suchým vzduchom horúcej sauny, v ktorej prevláda vôňa dreva. Toto pivo by som touto chuťou zaradil do “Original” verzie piva z barikových sudov – nakoľko aj Peťo priznal, že je to úplne prvé pivo, ktoré zrelo v tomto čerstvo novom drevenom sude. Viac o hodnoteni tohto piva nájdete v mojom príspevku na instagrame pod pseudonymom “Pivný Somelier“:

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Pivny Somelier (@pivnysomelier)

Ako je písané v hodnotení, piť toto pivo bol ozaj zážitok. Za mňa úplne TOP a kebyže sa ocitne na nejakej súťaži, určite by sa umiestnilo na vrchole.

Pivá od domovaričov sa mi občas dostanú do rúk náhodou, inokedy si “po ne idem” – napríklad na súťaž pre domovaričov Hrncovar, kde ich spolu s inými hodnotiteľmi aj hodnotím a od iných hodnotiteľov sa sám učím ako ochutnávať, ako hľadať chute a pod. Možno sa na nejakej podobnej akcii stretneme aj vo väčšom zastúpeni s inými “beerfluencermi” – ala pivnými blogérmi. Najbližšie sa chystám na domovaričské pivá počas online ochutnávky usporiadanej Imrom z Beermalade, ktorý tieto domovaričské pivá zaradil do harmonogramu online ochutnávok. Tá bude 1.4. a pokiaľ viem, tak práve dnes sa varia posledné pivá na túto ochutnávku, aby do začiatku apríla stihli pekne dozrieť. Konkurencia tam bude silná, čo som sa dozvedel z jedného online baru, kde boli pripojení aj niektorí títo domovariči.

Zoznam Peťových článkov:

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart