Navštívili sme pivný festival v Sydney

Po menšej pauze sa opäť ozývame od protinožcov, kde sme tento krát navštívili Beer and Food truck festival. Festival sa konal v Sydney v časti St. Peters, kde sídli pivovar Willie the Boatman, ktorého recenziu si určite prinesieme v najbližších mesiacoch. Jednalo sa o 2. ročník festivalu, kde sa prišli predstaviť vo väčšine lokálne pivovary, ale ukázali sa aj pivovary z iných regiónov.

Zoznam zúčastnených pivovarov:

Capital Brewing

Aby sme nezostali iba pri pive, o jedlo sa postaralo hneď niekoľko food truckov, ktoré sú tu veľmi v obľube. Vône sa miešali na každom rohu a na svoje si prišiel určite každý. Grilované rebierka, sendviče, lasagne, ale aj výborná zmrzlina iba potvrdila kvalitu tohto eventu.

Festival sa niesol vo veľmi priatelksej atmosfére, ako aj na plagáte je uvedené family and dog friendly, takže štvornohých miláčikov tu bolo taktiež neúrekom. Pred ostrým austrálskym slnkom sa v uličkách skrývali rodinky s deťmi. Ak píšem s deťmi, tým myslím deti od 6 mesiacov.

Jedinou nevýhodou boli miesta na sedenie, ktoré prakticky neboli. Sedieť sa dalo iba na zemi, čo väčšine ľudí neprekážalo. Keby sme sa viacej posnažili, určite nájdeme voľné miesto v hosťujúcom pivovare. Možno je to tými ľuďmi, že sa nikto na nič nesťažoval a každý si užíval príjemné sobotné popoludnie.

Pivko sa vo väčšine predávalo v plechovkách, ale niektoré pivovary ponúkali aj čapované. Napríklad pivo vo fľaškovej verzii by ste tu hľadali márne. Ako to býva v Austrálii bežné, najväčšie zastúpenie mali pivá v štýle ALE, teda vrchné kvasené pivká, taký ležiak som si napríklad všimol iba jeden, kto uhádne názov možno sa mu jedna plechovka “utrie”.

Celá akcia trvala od 11: 00 do 17: 00, čo by v našich končinách určite nemalo veľký úspech, ale, ako sa hovorí, iný kraj iný mrav. Ľudí na tomto evente určite nebolo málo a nám sa taktiež veľmi páčilo, asi až na tie miesta na sedenie (ako pravý Slováci sa musíme na niečo posťažovať). Veľkým plusom bol počet rodiniek, ktoré si prišli vychutnať živé pivo a dobré jedlo čím veľmi spríjemnili celú atmosféru. Celkovo môžeme hodnotiť tento event pozitívne s veľmi príjemnou až rodinnou atmosférou, miestami som mal pocit, že sa s každým poznám. Predsa len, ak sa spojí živé pivo s dobrou hudbou a do kariet zahrá aj počasie, lepšie to dopadnúť ani nemôže.

#zahranicie #craftbeer #beerandfoodtruckfestival #sydney

E-shop sme zmenili na Tržnicu

V našom e-shope už nenakúpite. Produkty zobrazené v Tržnici sú externé produkty e-shopov iných pivovarov.

Close Menu
×
×

Cart