Navštívili sme jeden z najväčších pivných festivalov v Austrálii

Pivné Vianoce aj tak by sme vedeli nazvať Great Australasian Beer Spectapular Festival, ktorý sa konal v sobotu 1.6.2019 v Olympic parku v Sydney. Presne na tomto mieste sa uskutočnili olympijské hry v roku 2000 a momentálne tento areál s rozlohou 425 ha hostí nielen športové udalosti, ale aj rôzne koncerty, festivaly, výstavy a iné.

S dopravou to v deň festivalu nevyzeralo ružovo, nakoľko si autobusy povedali, že dnes nepôjdu, Uber našťastie nesklamal. S vylepšenou náladou sme sa asi po hodine dostali na festival a v tomto momente sme všetky naše starosti hodili za hlavu a užívali si atmosféru. GABS sa vyznačuje hlavne možnosťou ochutnať pivá rôznych kombinácii, ktoré boli navarené špeciálne pre túto udalosť. Festivalové zastávky sa konajú v mestách Brisbane, Melbourne, Sydney a Novozélandský Auckland. Festivalu sa zúčastňujú menšie remeselné pivovary, ale aj väčšie austrálske značky.

Festival je rozdelený na dennú session od 11:30 – 16:30 a večernú session 18:30 – 23:30.Prvá session bola celkom rýchlo vypredaná a nám sa ušli lístky iba na večernú. Vstupenky sa pohybovali od $33 (pri kúpe viac ako 10 lístkov) až do $65 na obe session.Pri vstupe sme obdržali festivalový pohárik spolu s tlačeným sprievodcom. Takisto bola k dispozícii festivalová aplikácia, kde boli všetky pivá aj s popismi, čiže sa nemohlo stať, že by ste si niektorú zo vzoriek nepoznačili. Ja som to rovno zapisoval do Untappd appky, v ktorej boli dostupné všetky špeciály . Tento rok bolo navarených presne 174 pív a ciderov, ktoré bolo možné ochutnať v troch “kontajnerových baroch,” kde v každom bolo na pípe 60 vzoriek.

Pri každom bare boli dostupné tzv. “Paddle trays,” kde vám do 5 plastových 85ml pohárikov načapovali pivá podľa vašeho výberu. Jediné, čo ste museli urobiť je napísať kriedou čísla na paddle. Ak vám niektoré z pív zachutilo, nebol problém si ho vychutnať aj vo svojom pohári, ktorý ste dostali pri vstupe na festival. Pri pivách s vyšším obsahom alkoholu bola možnosť zakúpiť iba polovicu pohára.

Cena jednej paddle bola $12, v prípade, že ste použili tie isté poháriky sa cena znížila o dolár. Aspoň trochu si u mňa vylepšili povesť ohľadom plastov. Celkovo sa v radoch čakalo minimálne, platby prebiehali elektronicky a aj pracovníkov bol dostatočný počet. Organizátori dobre odhadli počet miest na sedenie, s ktorými nebol žiadny problém. V areáli ste si mohli zahrať rôzne hry napr. ping pong, pozrieť vystúpenia cirkusantov alebo sa zúčastniť rôznych prednášok. Súčasťou festivalu bola silent disco, ktorá veľmi dobre pobavila, hlavne pri pozorovaní ostatných ľudí. Celý festival prebiehal vo veľkej hale, kde dominantou bolo WHEEL OF BEER, z ktorého bol vynikajúci výhľad na celý priestor.

Všetky vzorky sú dostupné online na stránke festivalu https://www.gabsfestival.com/sydney-festival-beers-ciders. Pivovary sa pri niektorých várkach poriadne vybláznili, kombinácie chuti v štýloch pri ktorých by som to nikdy nečakal. Pre mňa osobne bola najsilnejšou kategóriou Sour, ale veľmi som bol prekvapený aj zo Stoutov. Tak isto sme mali možnosť ochutnať aj veľmi kvalitný Braggot odležaný v sude od bourbonu. Pikantné Sour – Gose už bola iba čerešnička na torte.

Samozrejmosťou festivalu boli aj samotné pivovary. V Sydney sa predstavilo dokopy takmer 70 pivovarov, kde predstavili novinky a mohli sa osobne stretnúť so zákazníkmi.

#zahranicie #sydney #australia #gabsfestival

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart