Oslávte s nami medzinárodný deň piva a vyhrávajte!

K príležitosti oslavy medzinárodného dňa piva sme si pre Vás pripravili veľkú súťaž o hodnotné, zaujímavé pivné ceny. Každý rok oslavujeme mnoho medzinárodných dní, tak nemôžeme zabúdať aj na deň, kedy sa oslavuje náš najobľúbenejší nápoj – Pivo! Do súťaže nám venovali ceny veľmi dôležité mená z pivnej remeselnej scény, a to chalani Peťo a Danko z Hellstorku, Peťo z pivovaru ŽiWell a Maroš Hajduk a.k.a PADRE.

Chalanom ďakujeme a vy aj vďaka nim môžete súťažiť o varechy, s ktorými chalani varili vaše obľúbené pivá. Ďalej hráte o recepty na pivká, ktoré ešte z ich pivovaru nevyšli a tak si aj vy môžete navariť pivo z receptu, pod ktorý sú podpísaní títo majstri pivného remesla. Samozrejme súťažíte aj o 3x Pivný masaker balík, v ktorom nájdete dostatok zlatistého moku na oslavu medzinárodného dňa piva. Našim ďalším partnerom je Gastroservis.sk, ktorý venoval do sútaže nerezový 2L mini keg, z ktorého si doma môžete načapovať poctivé remeselné pivo a po vyčistení ho znova naplniť a kdekoľvek doplniť remeselným pivom.

Každá objednávka je automaticky zaradená do súťaže, ale ak máte dostatok zásob a chcete sa zapojiť podmienky súťaže nájdete na: https://eshop.zivepivo.sk/sutaz/

Prečítajte si krátke príbehy partnerských pivovarov:

Hellstork 

Varenie piva sa stalo našim obrovským koníčkom. Z drobného varenia v hrnci (homebrewing) až po varenie v skutočnom pivovare. Ako domovariči sme sa zúčastňovali rôznych súťaží a stretnutí, kde sme spoznali veľa super ľudí. Pomáhali nám, radili a my sme pokorne počúvali o čom sa starší a skúsenejší rozprávajú a skúšali si ich rady overovať na domácom varení. Z malých zobákov sa tak stali neskôr kolegovia a priatelia. Na základe týchto vzťahov vznikol nápad skúsiť „kočovať“ a variť si svoju značku piva.

V domácich podmienkach vybudované naše vlastné receptúry prenesené do varne oficiálneho minipivovaru. Stali sme sa sami teda amatérskymi sládkami, ktorí varia v prenajatých priestoroch spriatelených minipivovarov svoje vlastné oficiálne pivo.

Zameraný hlavne na vrchne kvasené pivá a varenie rôznych špecialít a nie stereotypných druhov piva, vyrážame zamútiť vody malého remeselného pivovarníctva Slovensku. Náš zámer je jasný! Variť poctivé remeselné pivo z kvalitných surovín, zabávať sa a popritom vzdelávať pivný národ! Nikdy nespadneme do hlbín hektolitrov vyrobených fádnych ležiakov. Hellstork je pripravený pocvičiť vaše chuťové bunky a ukázať vám jeden z najkrajších koníčkov na planéte!

Nazdraví,
Peter & Daniel

Padre Brewing Company

Naše začiatky sa datujú do roku 1996, kedy sme navštívili Britské ostrovy. Rozmanitosť a jedinečnosť pivných štýlov, neznámých v našich končinách nám zmenila život. Rozhodli sme sa študovať a spoznávať tento pestrý svet piva, skúsiť navariť vlastné pivo a v budúcnosti si splniť sen, mať vlastný pivovar.

Varíme pivá s jedinečnou a nenapodobniteľnou chuťou, s výraznými arómami. Inšpiráciou sa nám stalo “craft brewing” hnutie so svojou voľnou interpretáciou pivných štýlov. Pivá sú čisté a skutočne prirodzené. Pri ich výrobe sa konzervačné látky, umelé farbivá či chuťové náhrady nepoužívajú. Pivá sú varené  zo sladov a chmeľov pochádzajúcich zo všetkých kútov sveta, či už Austrálie, Ameriky, Európy alebo dokonca Ázie.

Sme lietajúci pivovar, spojenie domovaričského nadšenia a remeselného majstrovstva ozajstného pivovaru, túžba zanechať nezmazateľnú stopu v slovenskom pivovarníctve, chuť a odhodlanie predstaviť vlastné receptúry širšej verejnosti.

Sme lietajúci pivovar, nemáme vlastné priestory a technologické zariadenia, prenajímame si voľné kapacity reálnych „kamenných“ pivovarov,
kde pod dohľadom miestneho sládka varíme naše vlastné vyskúšané receptúry. Naše pivá nájdete v podnikoch prezentujúcich tieto „netradičné, špeciálne“ pivá a v pivotékach po celom Slovensku.

 

ŽiWell

Sme partia 4 pivných nadšencov. Bláznivé nápady nám nikdy neboli cudzie – a v jeden večer prišiel ďalší bláznivý nápad, ktorý nás teraz zamestnáva naplno a na tie ďalšie musíme na chvíľu zabudnúť. Variť v Piešťanoch vlastné pivo – dobré, poctivé pivo, plné chuti. Také, za ktoré sa nebudeme hanbiť, a na ktoré radi pozveme rodinu a kamošov.

Prešli sme takmer všetky slovenské mikropivovary a veľa českých, aby sme načerpali inšpiráciu. Áno, trochu sme aj závideli a obkukávali. Pochopili sme, že pivo, ktoré chceme variť, sa bude skladať len zo 4 základných zložiek – vody, jačmeňa, chmeľu a kvasiniek. Žiadne pridané enzýmy, konzervanty a iné sajrajty –  a teda žiadne europivo, ale poctivé domáce pivo.

A tak sme sa dali do varenia. Každá várka je trochu iná, ako predošlá, lebo ešte stále nie sme presvedčení, že sme našli ideálny pomer surovín. Ale to príde. Stále sa učíme a fakt nás to baví.

 

Pivá od všetkých pivovarov nájdete aj v našom e-shope. Ochutnávajte, objavujte a podporujte!

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart