Ži naplno s pivami od pivovaru ŽiWell!

Do našej ponuky na e-shope pribudlo niekoľko výborných kúskov od Pivovaru ŽiWell. V tomto článku sa dozviete o nových špeciáloch z Piešťanského pivovaru Žiwell. Spolu s nimi prinášajú aj sezónne špeciály, ktoré si môžete vychutnať priamo v pivovare alebo objednať cez náš e-shop a ochutnať v pohodlí domova. Navyše sme si pre vás pripravili až tri multipacky remeselných pív z tohto pivovaru. Keď vás niektoré pivko zaujme, stačí kliknúť na obrázok piva a rovno sa vám zobrazí v našom e-shope. 

ŽiWELL Buddy – Pale Ale, plato 11,5°, obsah alkoholu 4,7 % obj., IBU 38, farba – svetlá

Sú dni keď si chcete vyjsť len tak na pivo, na nič sa nehrať, nehľadať citrusové tóny, vôňu marakuje, vír chutí, pozadie pripálenej hrianky, analyzovať, hodnotiť, písať recenzie, udeľovať body … Jednoducho si len vyjsť sa kamošom na „jedno” a skončiť pri piatom.

Buddy má svetlú farbu, stredný zákal a jemnú bielu penu. Vôňa je jemná so sviežejšími tónmi vďaka chmeľu Cascade a jemnou chlebovinou na pozadí. Chuť piva je harmonická a zladená bez vyskakujúcich a výrazných tónov. Telo piva je stredné až plnšie s výraznejšou rezkosťou. Jemná svieža linka postupne prechádza do chmeľovej horkosti a zemitejších tónov.

Buddy je pivo na každý deň z ktorého si radi dáte aj viackrát „jedno”.

 

ŽiWELL MOSAIC FLING –  Double Dry Hopped Session IPA, plato 12°, obsah alkoholu 4,9 % obj., IBU 37.

Pri tomto pive určite neplatí, že menej je viac. Logika nepustí a viac je jednoducho viac! Trochu sme si „uleteli” s Mosaicom táto IPA má menej alkoholu, takže sa bude dobre piť v horúcich dňoch, ale zato má viac ako dvojnásobnú dávku chmeľu a preto sa bude dobre piť v horúcich dňoch … 😊. Keď viac popátrate po význame slova „fling” zistíte, že sa používa aj na označenie ehm nazvime to „bližšieho romantického zblíženia” bez dlhšieho trvania a keďže tohto piva máme len 500 l aj tento „vzťah” bude rýchli, krátky a intenzívny 😉.

Fling má príjemnú žltú farbu, trvácu penu a mierne kvasinkové zakalenie. Vôňa je výrazná chmeľová s jednoznačným odkazom na chmeľ Mosaic na jej pozadí ucítite aj med, ihličie a citrusy. Po napití sa ihneď presadí telo piva ktoré je sladšie až medové, postupne nastupuje horkosť, ktorá spolu so sladovou zložkou vytvára príjemný harmonický celok. Toto pivo Vás  osloví výraznou vôňou, vyváženou chuťou a privedie Vás k … záchvatu radosti 😊. Na zdravie!

Sezónne špeciály:

ŽiWELL Cassis – Fruit Ale, plato 12,5°, obsah alkoholu 5,2 % obj., IBU 40, farba – červená

Sú chvíle, keď si hovoríte, že by ste okrem piva mali sem-tam piť aj niečo iné, niečo zdravé, s obsahom ovocia, vitamínov, enzýmov a minerálov? Napadne Vám radler a následne vás strasie, otvoríte si ďalšiu fľašku svojho obľúbeného pivka a tešíte sa, že ste svoje telo ušetrili dávky umelých farbív, aróm a sladidiel. S naším pivom Cassis nebudete musieť robiť kompromis medzi zdravím a dobrým pitím, pretože na jeho výrobu bola použitá kvalitná šťava z čiernych ríbezlí a pivo APAč.
Cassis má netradičnú hnedo-červenú farbu, stredný kvasinkový zákal a krémovú bledohnedú penu. Vo vôni jednoznačne dominuje čierna ríbezľa a lesné ovocie. Pri napití je začiatok piva svieži až iskrivý, so stredným telom a jemnou sladkosťou ovocných cukrov. Následne nastupuje príjemná horkosť štýlu APA doplnená o trpkosť ovocných trieslovín, s ktorou vytvárajú komplexný celok a dochuť. Nerobte kompromisy, pite Cassis!

ŽiWELL Sĺňava – klasický svetlý ležiak, plato 10°, obsah alkoholu 3,9 % obj. IBU -, farba – svetlá

Klasickým pivám z našej produkcie dávame väčšinou lokálne mená naviazané na zaujímavé miesta v okolí Piešťan. Nie je tomu inak ani pri tomto svetlom ležiaku „Sĺňava” určenom pre denné, nebojíme sa povedať pravidelné pitie. Obzvlášť poteší v teplých dňoch plných slnka. Okrem výborného pivka je Sĺňava aj názov vodnej nádrže vybudovanej ako akumulačná nádrž hydroelektrárne a jadrovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach, ktorá je v bezprostrednej blízkosti pivovaru. V súčasnosti táto nádrž slúži aj na rekreáciu, šport a oddych. Môžete sa okolo nej previezť na bicykli, ísť na výletnú loď, zabaviť sa na vodnolyžiarskom vleku alebo pozorovať vtáky, keďže je aj chráneným vtáčím územím a nachádza sa tu FKK pláž.
Sĺňava má sýtu zlatú farbu, minimálny kvasinkový zákal a bielu trvácu penu. Vôňa je typická pre ľahký ležiak a nájdete v nej jemný karamel a slad so žateckým chmeľom. Telo piva je na „desinku” plné, a teda uspokojí každého, aj náročnejšieho „ležiakopiča”. Záver piva je príjemne horkastý s jemným doznievaním.

ŽiWELL  VišňoSourus – Cherry Sour Ale, plato 10°, obsah alkoholu 4,2% obj. , IBU -. farba – sýto ružova

Nová várka limitovaného višňového kyseláča sa hlási o slovo.

VišňoSourus hneď na začiatku upúta krásnou, výraznou tmavoružovou až červenou farbou a hustou, trvácou ružovou penou. Pivo je čisté a číre s minimálnym zákalom. Vo vôni cítiť výraznú višňu a limetu. Po napití nezapochybujete o štýle piva, ktorý pijete. Kyslosť je však uhladená, „neštípe“ ako pri niektorých zástupcoch tohto štýlu a pekne sa dopĺňa s višňovou trpkosťou. Ovocnosť, sviežosť a trpkosť sú dominantné v celom priebehu chuti len na záver pocítite jemnú horkosť, ktorá vám pripomenie, že pijete pivo. Na babie leto či upršanú jeseň na zdravie s VišňoSourom.

ŽiWELL Tintin – Belgian Saison, plato 14,5°, obsah alkoholu 6,0 % obj., IBU 23.

Čo je pre Belgicko typickejšie ako Tintin? Predsa Tintin s pohárom alebo skôr miskou parádneho Belgického Saisonu. Aj náš Tintin je Belgičan do morku kosti a ako pravý Belgičania aj my sme do neho pridali tajnú zmes korení s koriandrom.

Pivo má zlatožltú farbu, jemnú bielu penu a slabý až stredný kvasinkový zákal. Už pri prvom privoňaní Vám v nose rozkvitne záhrada plná mandarínok, pomarančov, grepov, jabĺk, banánov, kvetov a medu. Vôňa je svieža, iskrivá a výrazná. Zážitok pokračuje aj po napití. Sladové telo je vyskladané zo sladov Pale Ale, ovseného, viedenského a pšeničného, ktoré vytvárajú plnú výraznú, ale zároveň veľmi sviežu chuť. Už pri prvých dúškoch pocítite, že pijete silnejšie pivo. Alkohol je však príjemné prekrytý a viac sa prejaví tým, že hreje. Rýchlo sa ozýva stredná horkosť doplnená o príjemnú citrusovú trpkosť. Pivo je svieže, iskrivé a vyvážené. Zoznámte sa s Tintinom a spolu sa vydajte objaviť nové dobrodružstvo!

ŽiWELL Melissa –Herbal Session IPA, plato 12°, obsah alkoholu 4,9 % obj., IBU 37

Jedny z prvých „lastovičiek“ úrody v záhrade sú medovka a rebarbora. Každoročne sa príbeh začína radosťou z nového lístka medovky, väčšej stopky rebarbory, prvými rebarborovo-medovkovými limonádami v teplý deň. Po mesiaci príbeh končí tak že medovku trháte ako burinu a rebarborový kompót doma už nikto nechce.  V ŽiWELLi sme všetku nadúrodu natlačili do tanku a tu sa začal príbeh Melissi.

Melissa má svetlú farbu, len jemný zákal a hustú bielu penu. Vo vôni sa ako prvé predstavia hravé citrusové tóny podporené medovkou neskôr sa ozve karamel. V chuti je dominantné telo piva, ktoré osviežuje chuť byliniek a rebarbory. Pivo uzatvára stredne silná horkosť. Melissa je medovým a zároveň sviežim pohladením do teplých dní z ktorého si isto dáte viac ako jeden pohár.

ŽiWELL Queen of ALEs – New England IPA, plato 14°, obsah alkoholu 6,2 % obj.

Vošla k nám do pivovaru. Šaty mala utkané z konopného vlákna, vlasy farby zrelého obilia, jemne zakalené oči a korunu z kvetov chmeľu. Chvíľu len prísne pozerala a potom prehovorila: „I’m the Queen of ALEs! Ako to, že ma nemáte v ponuke?!“. Áno, bola to ONA – New England IPA. Úctivo sme sklonili hlavy a povedali: „Vitajte, Vaša výsosť. Vojdite do našich tankov, sudov, fliaš aj pohárov!“.
Naša kráľovná má jemne hnedú až zlatú farbu, krémovú penu a zákal typický pre tento štýl. Vôňa je svieža až iskrivá tak, ako to má byť, ucítite v nej citrusy – hlavne pomaranč a limetu, ale aj ananás, živicu a pšenicu. Pivo je svieže aj po napití, má plné telo a miestami môžete mať pocit, že obsahuje ovocie alebo džús. Tak to však nie je . Držali sme sa „tradičných“ receptov a použili len klasické suroviny – 4 rôzne druhy sladov a 4 druhy chmeľov. Chvíľu po napití sa ozýva sila kráľovnej – zahreje Vás alkohol a nastúpi citrusová trpkosť a horkosť chmeľu, ktorá pivo uzatvorí. A my všetci voláme: „God save the queen!“.

Najlepší výber remeselných pív od rôznych pivovarov nájdete na našom e-shope. Navyše si k pivu môžete objednať aj pivné poháre od pivovaru ŽiWell a dopriať si tak pivný zážitok v pohodlí svojho domova. Na zdravie!

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart