Na Slávnosti piva a jedla v Trnave stretnete skutočne historické osobnosti

Posledný augustový víkend sa bude konať už tradičný jubilejný 10. ročník Slávnosti piva a jedla, tentokrát na novom mieste v Múzejných záhradách v Trnave. Návštevníci tohto najväčšieho pivného festivalu v Trnave sa môžu tento rok tešiť na naozaj pestrý výber pív od rôznych vystavovateľov z trnavského kraja, ale aj ďalších kútov Slovenska.

Projekt sa realizuje s finančnou podporou Trnavského samosprávneho kraja, ktorý je hlavným partnerom podujatia. Generálnym partnerom podujatia je Tradiční pivovar z Rakovníka – Pivo Bakalář, ktorý na Slávnostiach piva a jedla bude ponúkať návštevníkom svoje značky piva Bakalář, Pražačka a Černovar a spolu so zástupcom VUC slávnostne narazí sud a otvorí Slávnosti. Nápomocný im bude aj Kráľ Žigmund, ktorý so svojími pomocníkmi symbolicky obnoví varečné právo v Trnave.

V rámci programu podujatia vystúpia Dzivochovci, Trio Acustic a celý čas bude zabezpečovať hudobný sprievod DJ Stupo. Zaujímavosťou v sobotnom programe bude návšteva bronzového hokejistu z OH v Pekingu 2022, kapitána Mareka Ďalogu, ktorý je ambasádorom značky Masaryk Pivo. Po rozhovore bude Marek k dispozícii aj na autogramiádu či pokec a fotenie sa s fanúšikmi. Podujatím bude sprevádzať moderátor Janko zo špecializovaného pivného portálu Živé Pivo, ktorý je zároveň mediálnym a organizačným partnerom organizátorov zo občianskeho združenia Trnavská 13.

 

Na podujatí sa predstavia známe pivné značky ako Sessler, Kaltenecker, Smadna Tava, Sandorf, Nilio, Hvezdoň, Masaryk Pivo, General, Vŕšky Terchová, ŽiWELL, no ochutnáte aj pivá od pivovarov Huncút či Stupavar, taktiež český pivovar Pacov. Okrem týchto značiek sa zúčastnia Slávností aj distribútori Beer Station s ponukou pív od Hellstork, Unorthodox Brewing a Čierny Kameň, ako aj Damian Pivotéka Trnava, ktorá okrem slovenského pivovaru Wywar a svojej značky Damian zaradí na výčapy aj rôzne české a zahraničné pivá Moravia, Lucky Bastard, Kamenice nad Lipou, Vinohrady, Bad Flash, Permon, Raven, Wild Creatures, Sibeeria, a chorvátsky The Garden či nemecký Aecht Schlenkerla Schneider Weisse. Kto by mal chuť na niečo nové, určite stojí za ochutnávku fermentovaná limonáda MOK, ktorá je zároveň nefiltrovaná a nepasterizovaná. Ide o novinku, ktorú môžu v súčasnosti fanúšikovia nealkoholických nápojov ochutnať v trnavských podnikoch Rotunda Spiegelsaal či VODAREN craft bistro. 

Ak počas vychutnávania si množstva pív dostanú účastníci hlad, budú mať k dispozícii široký výber jedál, či už moderných foodtruckových od Cheftruck či Podpecníky alebo tých tradičných ako sú cigánska, kapustnica, babgulyas, kačacina, husacine či lokše. V stánku trnavského pivovaru Sessler si návštevníci budú tiež môcť vychutnať pečené koleno, pečený bôčik či grilované klobásky. V rámci piatkového večera sa bude konať aj show Laciho Hornáčka – ako párovať jedlo a pivo, počas ktorej sa budú pripravovať 3 dobroty, ktoré budú môcť okoštovať aj samotní návštevníci. Konkrétne pôjde o Halloumi grilovaný syr s medovo citrusovou zálievkou a tymiánom, Quessadila s mexickou fazuľou, chedarom a čerstvým chorrizom či Babgulyas, fazuľový guláš s údeným mäsom. Šéfkuchár a víťaz súťaže Absolute chef TV Paprika, Laci Hornáček, je pivný somelier pre svetového výrobcu piva a poradca na párovanie piva a jedla, autor kuchárskej knihy Sedem chutí piva, live varenie v RTVS Dámsky klub. Laci predvedie ukážkové varenie a ochutnávku. Dozviete sa, prečo a aké jedlá sú vhodné v spojení s určitými druhmi piva, ako vytvoriť doplnenie alebo kontrast chutí tak aby bol váš chuťový zážitok dokonalý.

Slávnosti piva a jedla sa budú prvýkrát konať v záhradách na Múzejnom námestí, ktoré svojou krásou určite každého očaria. Vystavovatelia s pivom a jedlom budú rozmiestnení po celom priestranstve 2 úrovňových záhrad s krásnym výhľadom na mestské hradby. K dispozícii budú mobilné toalety, zber plastového odpadu, pódium a miesto na rôzne pivné súťaže, ktoré sa budú počas slávnosti konať. Súťažiaci si budú môcť odniesť výhry od generálneho partnera – Tradičního pivovaru z Rakovníka – Pivovar Bakalář. Platba za pivo bude prebiehať aj tento rok prostredníctvom žetónov v nominálnej hodnote 50 centov, ktoré si návštevníci budú môcť zakúpiť v zmenárni pod taktovkou organizátorov a následne nimi platiť u jednotlivých vystavovateľov. Organizátorom Slávnosti je občianske združenie Trnavská 13, ktorá organizuje každoročne v júni aj špecifickú akciu – Pivný pochod. V roku 2022 to bol už 25. ročník pivného pochodu, na ktorom sa zúčastnilo vyše 2700 účastníkov. 

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart