ŽiWELLná Marshmallow IPA. Pivo pre decká? V žiadnom prípade!

Marshmallow – tento penový cukrík buď milujete alebo neznášate. V pivovare ŽiWELL ho skutočne všetci neznášajú a preto sa tejto podivnej cukrovinke, obľúbenej hlavne v skazenej Amerike, rozhodli napraviť reputáciu. My sme ako jedni z prvých mohli toto pivo ochutnať.

“Ich stratégia bola jednoduchá – prekryť hnusné marshmallow dobrým pivkom. Výsledok ich, ale prekvapil, lebo originálne anglické marshmalow zakúpené cez ebay sa zladili s našim Pieščanským pivom do parádneho celku. Už pri nádychu ucítite jemnú nenápadnú vôňu cukríkov pekne prepojenú s vôňou chmeľu Citra do sviežeho celku. Zážitok pokračuje aj po napití. Na jazyku ucítite vanilku, jahody a sladkosť marshmallowov ladí so sladovou chuťou piva a pekne uvoľní jazyk na horkú chmeľovú nádielku. Celý zážitok dotvára príjemná žlto-oranžová farba a poriadna šľahačková pena. Keď sa raz napijete, nebudete sa chcieť podeliť ani s vlastnými deťmi!” – opisuje tento počin sládok pivovaru Peťo Demko spolu so svojim tímom.

Takto vyzerá 20kg marshmallow, ktoré išli do ŽIWELL Marshmallow IPY. “Niečo išlo do varenia, niečo sme zodpovedne zdegustovali a veľká časť ide na poctivý dry marshmallowing.” – dopĺňa Peťo.

Tak veru, Pivo není pre decká, ani Marshmallow IPA a kto nenávidíte tieto penové cukríky tak veľmi, že toto pivo nechcete ani len cítiť, tak prídete o veľa. Viac ostane pre iných 🙂

Foto zdroj: ŽiWELL Facebook + vlastné

#marshmallow #ipa #ziwell #piestany

"Pivo bez paľenky, vyrucené peňeži"

Fľaškové pivo

Plechovkové pivo

5l Párty súdky

Close Menu
×
×

Cart