České pivovary nesklamali. 3 plechovky, 3 najvyššie hodnotenia

Občas to tak býva, že otvárate fľašu či plechovku piva a bojíte sa, čo na vás vyletí. Bez ohľadu na pôvod je to istá forma pivného vzrušenia a momentu prekvapenia, keď pri remeselnom pive si asi nikto nemôže povedať, že by ešte nepil pivo, ktoré ho veľmi nepotešilo. Našťastie tých momentov, kedy remeselné pivo naopak poteší je (aspoň u mňa) stále viac.  Jednoduchým spôsobom som sa pozrel na 3 české pivá v plechovkách, tentokrát od známych remeselných pivovarov, ktorých distribúciu zastrešuje na Slovensku Damián Beer&Ale a bol som veľmi milo prekvapený. Verím, že pri ďalšej ochutnávke 3 slovenských pív nadobudnem ten istý pocit.

Značku Clockwork patriacu pod pivovar Clock som pil prvýkrát a táto Sabro Single Hop NEIPA bola najlepšia, akú som spomedzi single hop a Sabro pil.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Pivny Somelier (@pivnyamater)

S pivami od Vinohradského pivovaru mám zatiaľ iba dobré skúsenosti a tak tomu bolo jednoznačne aj pri Western Approaches – India Pale Lager, ktorý dokonal splnil moje očakávania.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Pivny Somelier (@pivnyamater)

Medzi moje najobľúbenejšie pivné štýly patrí Double IPA a musím uznať, že táto od pivovaru Lucky Bastard patrí do TOP 3.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Pivny Somelier (@pivnyamater)

Je super, ak si po náročnom dni otvoríte jedno super pivo, ktoré dokonale splní vaše očakávania a spríjemni vám večer. Snažím sa takéto večery limitovať na 1 pollitrové pivo a teší ma, že postupne je takmer v každej pivotéke či e-shope široká ponuka rôznych plechoviek, v poslednej dobe aj viac a viac od slovenských remeselných pivovarov. Začínam mať dojem, že štatistika super pív je pri plechovkách lepšia ako pri sklenených fľaškách. Ale možno je to len zdanie. Veľmi subjektívne.

E-shop sme zmenili na Tržnicu

V našom e-shope už nenakúpite. Produkty zobrazené v Tržnici sú externé produkty e-shopov iných pivovarov.

Od našich partnerov

Predošlé
Ďalšie
Close Menu
×
×

Cart