7.apríl je deň, kedy Franklin Roosevelt uvoľnil prohibíciu na pivo so slovami …

… “Myslím si, že toto by mohol byť skvelý čas na pivo” a od 7.4. 1933 sa pivo s objemom alkoholu do 3,2% mohlo opäť predávať. Dokonca sa 6. apríl označoval ako “Štedro-pivná večera” (z prekladu New Beer’s Eve). Mnohí teda 7. apríl v USA oslavujú ako Národný deň piva.

Ľudia naprieč krajinou reagovali zhromaždeniami pred pivovarmi, niektorí už noc predtým. V ten deň sa spotrebovalo 1,5 milióna barelov piva. Čo je však zaujímavé, až v roku 2009 sa tento národný sviatok piva oficiálne oslavoval po tom, čo Justin Smith z Richmondu, štátu Virginia, spolu s Mikom Connolym spustili facebookovú stránku. Všimol si to vtedy aj známy pivný hodnotiteľ Eli Shayotovich z Colorada. Váhu tejto iniciatíve dala známa pivná aplikácia UNTAPPD, ktorá vytvorila pre tento deň tzv. badge (odznak) a všetci, čo si v ten deň “checkli” svoje pivo, ju zaslužene získali. Odvtedy sa na sociálnych médiach stal 7. apríl pre pivárov v USA sviatok. V roku 2017 tento sviatok oficiálne uznal aj guvernér Virginie – Terry McAuliffe a neskôr aj kongresman Dave Brat.

Tak čo? Dostali ste aj vy dnes tento odznak od Untappd?

Zdroj/Preklad: Wikipedia a Untappd

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart