BEER FIGHT: Súboj 2 lokálnych chmeľov – Styrian Wolf a Kazbek

Čo nám asi povie slovinský chmeľ Styrian Wolf v rovnomennom pive od VooDoo Craft Brewery a český chmeľ Kazbek, ktorý má korene z planého chmeľu Kavkaz, uvarený českým pivovarom Křikloun. Sám od seba asi nič, no v pive rozprávajú obaja až až.

Pivovar: Křikloun
Názov piva: Kazbek
Štýl: APA
Krajina: Česko (chmeľ český)
EPM: 12°
ABV: 5,1%
IBU: 38

Vôňa je pre mňa nevýrazná a slabšia. Chuť ide zo začiatku do ležiaka, no neskôr sa prejavia citrusové tóny. Telo je stredné – horkasté a citrusové. Farba je zlatá a kalná. Ako bol pomalý a neistý začiatok, tak koniec je svieži a pivo ostáva horké až mierne trpké. Nakoniec ma pivo príjemne prekvapilo nakoľko som ho chcela dať bokom.

Pivovar: VooDoo Craft Brewery
Názov piva: Styrian Wolf
Štýl: SMaSH IPA
Krajina: Slovensko (chmeľ slovinský)
EPM: 15°
ABV: 6,2%
IBU: 55

Vôňa je slabšia a citrusová – po tropickom ovocí. Farba je oranžová a mútna. Prvotná chuť je sladká, citrusová a cítiť aj alkohol. Neskôr sa objavuje jemný saponát potretý maslom, škoda. V lícach mi ostáva sladká, alkoholová dochuť so šmrncom trópov. Táto zvláštna zmeska chutí ale nie je zlá, no ale asi to tak myslené nebolo. Telo je slabšie s krátkou trvanlivosťou.

Minule som zistila, že dokonalé pivo neexistuje. To čo bolo pre mňa skvelé v pondelok, mi v utorok už nevyhovovalo. Nejde o žiadny PMS ale o takzvaný SRH = syndróm rozmaznanej huby. Tak som si zvykla, že existuje X rôznych pív, že žiadna várka nie je rovnaká, že si viem vybrať čo budem piť a nie som odkázaná na jednu pípu, až sa niekedy strácam v tomto skvelom období plnom rôznopivosti. No poďme späť k týmto pivám …

Na záver

Obe tieto pivká majú niečo do seba, no aj nejaké tie vady. Ak by sme zobrali začiatok Styrianu a koniec Kazbeku, je to super pivo, no to sa nedá. Preto tento boj vyhral Kazbek. Každopádne, ochutnajte obe z týchto pív a budem rada ak sa aj vy so mnou a ostatnými podelíte o zážitok.

Čo by ste na tieto pivá povedali vy?

Zažite s nami Slovenskú pivnú cestu

Darčekové poukazy

Výhodné multipacky

Pivný MYSTERY box

Close Menu
×
×

Cart