BEER FIGHT: Súboj 2 lokálnych chmeľov – Styrian Wolf a Kazbek

Čo nám asi povie slovinský chmeľ Styrian Wolf v rovnomennom pive od VooDoo Craft Brewery a český chmeľ Kazbek, ktorý má korene z planého chmeľu Kavkaz, uvarený českým pivovarom Křikloun. Sám od seba asi nič, no v pive rozprávajú obaja až až.

Pivovar: Křikloun
Názov piva: Kazbek
Štýl: APA
Krajina: Česko (chmeľ český)
EPM: 12°
ABV: 5,1%
IBU: 38

Vôňa je pre mňa nevýrazná a slabšia. Chuť ide zo začiatku do ležiaka, no neskôr sa prejavia citrusové tóny. Telo je stredné – horkasté a citrusové. Farba je zlatá a kalná. Ako bol pomalý a neistý začiatok, tak koniec je svieži a pivo ostáva horké až mierne trpké. Nakoniec ma pivo príjemne prekvapilo nakoľko som ho chcela dať bokom.

Pivovar: VooDoo Craft Brewery
Názov piva: Styrian Wolf
Štýl: SMaSH IPA
Krajina: Slovensko (chmeľ slovinský)
EPM: 15°
ABV: 6,2%
IBU: 55

Vôňa je slabšia a citrusová – po tropickom ovocí. Farba je oranžová a mútna. Prvotná chuť je sladká, citrusová a cítiť aj alkohol. Neskôr sa objavuje jemný saponát potretý maslom, škoda. V lícach mi ostáva sladká, alkoholová dochuť so šmrncom trópov. Táto zvláštna zmeska chutí ale nie je zlá, no ale asi to tak myslené nebolo. Telo je slabšie s krátkou trvanlivosťou.

Minule som zistila, že dokonalé pivo neexistuje. To čo bolo pre mňa skvelé v pondelok, mi v utorok už nevyhovovalo. Nejde o žiadny PMS ale o takzvaný SRH = syndróm rozmaznanej huby. Tak som si zvykla, že existuje X rôznych pív, že žiadna várka nie je rovnaká, že si viem vybrať čo budem piť a nie som odkázaná na jednu pípu, až sa niekedy strácam v tomto skvelom období plnom rôznopivosti. No poďme späť k týmto pivám …

Na záver

Obe tieto pivká majú niečo do seba, no aj nejaké tie vady. Ak by sme zobrali začiatok Styrianu a koniec Kazbeku, je to super pivo, no to sa nedá. Preto tento boj vyhral Kazbek. Každopádne, ochutnajte obe z týchto pív a budem rada ak sa aj vy so mnou a ostatnými podelíte o zážitok.

Čo by ste na tieto pivá povedali vy?

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart