Křikloun

Kamenný pivovar Hodonín Česká republika

Príbeh pivovaru

Remeselný pivovar Křikloun z Hodonína (Česko), typický poctivou ručnou prácou, ktorú jednoducho poznáte na kvalite a chuti piva.

“Som milovník piva, ktorého vždy zaujímala výroba piva, vína či výroba slivovice alebo inej kvalitnej pálenky. Znak pivovaru Křikloun vznikol za pomoci mojich priateľov, ktorí ma predovšetkým poznajú ako energického muzikanta so silným hlasom. Ak sa Vám páči spojenie dobrého remeselného piva s ľudovou autentickou hudbou, tak Vám môžeme k nášmu pivu aj zahrať.

Prvú várku piva som varil s priateľmi v malom hrnci ako domovarník. Ďalšie skúsenosti som si dopĺňal v praxi rôznych minipivovarov, kde som uvaril aj svoje prvé piva na predaj. Dňa 17.2.2017 sa mi podarilo dokončiť vlastný domáci pivovar Křikloun v Hodoníne a konečne varím vo svojom. Pri myšlienke vyrobiť svoje prvé pivo som inklinoval k chuti, ktorá by bola natoľko harmonická a príjemná, že by sa dalo pivo piť celý večer, a tak vznikol Křikloun Special Ale 13°. Napriek tomu, že sa jedná o pivo typu Ale, teda vrchné kvasenie, podarilo sa citlivým chmelením vyvarovať prílišnému prevoňaniu piva a tým docieliť, že slady v tomto prípade príjemne prevažujú nad chmeľom a tvoria onú ​​harmóniu s ľahko doznievajúcou horkosťou s vôňou a chuťou jemného ovocia. Úmyselne som na začiatku nezačal s varením už existujúcich receptov pív, aby som nimi nebol ovplyvnený. Tým vzniklo pivo úplne jedinečné, ktoré budete ťažko zaraďovať do nejakej škatuľky či porovnávať s predchádzajúcimi skúsenosťami.”

Pán Zykmund, majiteľ minipivovaru

Kontakt

+420 777 644 622
Firma:
KŘIKLOUN s.r.o.
Adresa:
Bratislavská 1 /6 69501 Hodonín
Distribútor:
Telefón:
+420 777 644 622
E-mail:
info@krikloun.cz

Zoznam pív

Zobrazí sa iba v prípade, že sa pivá daného pivovaru nachádzajú v našej databáze. V prípade záujmu o pridanie do databázy kontaktujte správcu

Kde sa čapuje alebo predáva

Zoznam podnikov, kde sa pivo daného pivovaru čapuje alebo predáva sa zobrazí iba v prípade, že sú tieto dáta vyplnené v administrácii profilu. V prípade záujmu kontaktujte správcu.

Pivovar na UNTAPPD

Galéria

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Novinky v pivovare

Z nášho magazínu

Každý pivovar má nárok na publikovanie článku ZADARMO. V prípade záujmu kontaktujte správcu portálu. 

Reklama

Od našich partnerov a obľúbené články

Najnovšie články v magazíne

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Čítaj viac
Close Menu
×
×

Cart