Egreše v pive? Chmeľ s konope či cesta do vesmíru?

Majiteľ kočovného pivovaru Šilker’s Brewery, Lukáš Okál,  opísal svoje pivá, ktoré si môžete objednať v našom e-shope.

Egreše v čokoláde – kolaboračná várka s Beermalade (Black Fruited Gose) – limitovaná várka

Pri dizajne tohto zaujimavého letného pivka sme vychádzali z historického pivného štýlu – Gose, ktoré je ľahké, svieže a kyselkavé. Našim cieľom bolo ho ponechať také aké má byť, s moderným a sviežejším nádychom – a to pridaním egrešov, ktoré v našich končinách už nie sú také známe ako pár rokov dozadu, ale o to viac sú v tomto pivku lepšie. No a povedali sme si, že ho spravíme “temné”, takže sme pridali trochu čokoládového sladu. Nemusíte sa báť, nie je to žiaden ľahký stout, čokoládový slad (Simpsons) bol pridaný len na dofarbenie a dochutenie o čokoládu a jemnú kávu. Do výsledného piva sme pridali ešte himalájsku soľ a kakaové bôby – Esmeralda (Kakaw Co.), ktoré sú plné ovocných chutí. Presne niečo také na leto je fajn po športe, ku grilu či na terasu.

Kúpiť TU.

Viac o pivku: http://silkers.beer/pivo/egrese-v-cokolade

Vlkolinec

Farmhouse Ale – pokračovanie úspešnej slovenskej edície (Pribylina a Vychylovka) je tu. Čim je tento “Saison” zaujímavý? Bol chmelený/dry hopovaný s americkým chmeľom Cascade a do varu sme pridali ešte konope siate (technické). Toto pivko je veľmi ľahké, príjemné a osviežujúce. Je veľmi zaujímavé ako sa chmeľ a konope pekne doplnili. Obe bylinky sa ale nerušia. Určite stojí za ochutnanie. Pivko si ľudia pochvaľujú, nakoľko je ľahké, ale zároveň plné chuti.

Kúpiť TU.

Viac o pivku: http://silkers.beer/pivo/vlkolinec/

Apollo 11 – kolaboračná várka s piešťanskym pivovarom Žiwell
Brut IPA, ktorá bola varená s 3 druhmi chmeľu – Apollo, Citra a Idaho 7. Presne 50 rokov po pristáti na Mesiaci sme toto pivko varili spoločne. Toto je už 5-krát, čo sme ho varili a povedali sme si, že ho ešte vyladíme, a je to cítiť. Žiadne uberanie surovín, suroviny ostali ako boli, len schéma chmelenia sa upravila, aby pivko bolo šťavnatejšie, ovocnejšie a prudko piteľné. To sa aj podarilo. Podľa tejto vyladenej receptúry už budeme variť ďalšie várky.

Kúpiť TU.

Viac o pivku: http://silkers.beer/pivo/apollo11/

Ak by ste chceli ochutnať všetky 3 pivá kočovného pivovaru Šilker’s Brewery a navyše ušetriť a získať darček, neváhajte objednať Šilker’s Pack s výhodnou cenou a pivným otvárakom v štýle kľúčenky ZDARMA.

Zdroj: Lukáš Okál, Šilker’s Brewery

Foto: Vlastné, eshop.zivepivo.sk

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart