Egreše v pive? Chmeľ s konope či cesta do vesmíru?

Majiteľ kočovného pivovaru Šilker’s Brewery, Lukáš Okál,  opísal svoje pivá, ktoré si môžete objednať v našom e-shope.

Egreše v čokoláde – kolaboračná várka s Beermalade (Black Fruited Gose) – limitovaná várka

Pri dizajne tohto zaujimavého letného pivka sme vychádzali z historického pivného štýlu – Gose, ktoré je ľahké, svieže a kyselkavé. Našim cieľom bolo ho ponechať také aké má byť, s moderným a sviežejším nádychom – a to pridaním egrešov, ktoré v našich končinách už nie sú také známe ako pár rokov dozadu, ale o to viac sú v tomto pivku lepšie. No a povedali sme si, že ho spravíme “temné”, takže sme pridali trochu čokoládového sladu. Nemusíte sa báť, nie je to žiaden ľahký stout, čokoládový slad (Simpsons) bol pridaný len na dofarbenie a dochutenie o čokoládu a jemnú kávu. Do výsledného piva sme pridali ešte himalájsku soľ a kakaové bôby – Esmeralda (Kakaw Co.), ktoré sú plné ovocných chutí. Presne niečo také na leto je fajn po športe, ku grilu či na terasu.

Kúpiť TU.

Viac o pivku: http://silkers.beer/pivo/egrese-v-cokolade

Vlkolinec

Farmhouse Ale – pokračovanie úspešnej slovenskej edície (Pribylina a Vychylovka) je tu. Čim je tento “Saison” zaujímavý? Bol chmelený/dry hopovaný s americkým chmeľom Cascade a do varu sme pridali ešte konope siate (technické). Toto pivko je veľmi ľahké, príjemné a osviežujúce. Je veľmi zaujímavé ako sa chmeľ a konope pekne doplnili. Obe bylinky sa ale nerušia. Určite stojí za ochutnanie. Pivko si ľudia pochvaľujú, nakoľko je ľahké, ale zároveň plné chuti.

Kúpiť TU.

Viac o pivku: http://silkers.beer/pivo/vlkolinec/

Apollo 11 – kolaboračná várka s piešťanskym pivovarom Žiwell
Brut IPA, ktorá bola varená s 3 druhmi chmeľu – Apollo, Citra a Idaho 7. Presne 50 rokov po pristáti na Mesiaci sme toto pivko varili spoločne. Toto je už 5-krát, čo sme ho varili a povedali sme si, že ho ešte vyladíme, a je to cítiť. Žiadne uberanie surovín, suroviny ostali ako boli, len schéma chmelenia sa upravila, aby pivko bolo šťavnatejšie, ovocnejšie a prudko piteľné. To sa aj podarilo. Podľa tejto vyladenej receptúry už budeme variť ďalšie várky.

Kúpiť TU.

Viac o pivku: http://silkers.beer/pivo/apollo11/

Ak by ste chceli ochutnať všetky 3 pivá kočovného pivovaru Šilker’s Brewery a navyše ušetriť a získať darček, neváhajte objednať Šilker’s Pack s výhodnou cenou a pivným otvárakom v štýle kľúčenky ZDARMA.

Zdroj: Lukáš Okál, Šilker’s Brewery

Foto: Vlastné, eshop.zivepivo.sk

E-shop sme zmenili na Tržnicu

V našom e-shope už nenakúpite. Produkty zobrazené v Tržnici sú externé produkty e-shopov iných pivovarov.

Od našich partnerov

Predošlé
Ďalšie
Close Menu
×
×

Cart