Varili sme Bang IPA a šALEný Herbal ALE – prečo ale Friends Brewing Company?

Začnem hneď z konca. Stretlo sa pár priateľov a navarili spolu pivo. To je všetko. Friends Brewing Company. Nič viac za tým nie je. Zatiaľ.

Viacerí z nás varili v oboch prípadoch pivo 1.krát a dovtedy o tom len snívali. Áno. Možno raz založíme aj kočovný pivovar. Možno aj kamenný. S reštauráciou. Dosť bolo snívania. Poďme k Bang IPE a šALEnému ejlu.
Pri prvom varení bolo cieľom navariť polotmavú 15-ku štýlu IPA. Použili sme našrotované slady značky Simpsons, chmele Citra a Cascade a infúznym spôsobom sme varili v 30l varni. Vyšla nám krásna 25-ka, pretože sme podhodnotili efektivitu varne. Po zriedeni pivko nabralo približne 16° Plato a do fliaš sa časom vmestilo celých 21 litrov.
Ako suroviny sme použili slady Simsons z eshopu nexthop.sk, taktiež chmele Citra a Cascade a kvasinky. Obyčajnú vodu z vodovodu a na pitie pivko z Beer Station, domácu pálenku, Jameson a trocha vodky. Dosť jednoduchý recept …
Bang IPA sme to nazvali tiež z jednoduchého dôvodu. Všetci sme si mierne pripití lámali hlavu s kartovou hrou Bang. Tú neskôr vystriedali Karty proti ľudskosti. To už bolo jednoduchšie. No pivko sme nazvali podľa toho zložitejšieho.

Pri 2. varení sme museli hlasovať za nápad použiť v recepte piva čerstvú Šalviu Lekársku. Keďže sa nikto nezdržal a vládna pivná koalícia bola za experiment, Šalvia neostala na ocot, ale na pivo.

V recepte nám pre toto šALEné BEERlinkové pivo nepribudla len samotná šalvia, ale aj originálne americké chmele, ktoré Katka mala ešte doma skladom. Vo varení sme použili tentokrát menej chmeľu a zároveň sme urobili aj Dry Hopping, počas ktorého sme pridali 150g čerstvej Šalvie lekárskej. Vo finále nám tentokrát vyšlo 18,5l piva, ktoré po týždni primárneho kvasenia a 5 dňoch sekundárneho putovalo do chladničky, kde aktuálne stále zreje.

Prvá ochutnávka testovacej 0,5l vzorky naznačuje, že neide o obyčajné pivo. Má zaujímavú sladkú vôňu a silnú horkú “lekársku” chuť.

#varimepivo #friendsbrewingcompany #šalenepivo

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart