Tajomná návšteva “Mysti Visit” odhalila výborné remeselné piva pod Trenčianskym hradom

Dnes ma moje pivné cesty zaviali do pivovaru Lánius v Trenčíne. Pivovar má len 7 rokov, ale história budovy v ktorej sa nachádza siaha do stredoveku a tento look podáva jedinečnú a príjemnú atmosféru. Chystala som sa sem už dlho, pivný kolega Daniel ho neustále vychvaľuje.

Autorka článku: Lenka alias Mysti Beers

Grilovaná krkovička na pive bola fantastická, rovnako ako rebierka. Mäso šťavnaté, plné chuti piva. Porcie akurát, ceny primerané. Obsluha ochotná a ústretová aj k mojim divným požiadavkám (Danielovi som posielala do Švédska cez Lanius moje pivká). Chalan čo nás obsluhoval mal veľmi dobrý prehľad a taktiež ho bolo vidno neustále lietať po priestoroch s objednávkami. Na naozaj veľké priestory som zaregistrovala 3 čašníkov + jedného na výčape. Klobúk dole že to zvládajú.

Podnik hodnotím na 1*, určite sa vrátim a vezmem aj rodinu či priateľov. 

A teraz už k pivkám … Na pípe majú 8 druhov piva, ochutnať môžete všetky za 7 eur alebo 4 pivá za 4 eurá, tu si ale môžete vybrať, ktoré druhy chcete. Ak si chcete dať polliter, vyjde vás to od 2,50 do 2,90 eur v závislosti od štýlu.

My sme si vzali plnú ochutnávku a takto to dopadlo:

Sterling IPA 15°

 • Oranžová číra farba, krémová pena. Vôňa značne ananásová. Chuť zrelého ananásu a chmeľu. Vyvážené pivko, ananás vôbec nepreráža.
 • Celkový dojem 7/10, začína to sľubne.

Weizenbier 13°

 • Žlto oranžová farba, džúsová mútnosť. Vo vôni zrelý banán. Chuť zrelého banánu s klinčekmi a škoricou.
 • Celkový dojem 8/10, výborná pšenica.

Nonsthop Session IPA 11°

 • Číra jantárová farba, nízka pena. Jemná chmeľová vôňa. Chuť ľahká, jemne sladová s výrazným chmeľom.
 • Celkový dojem 9/10.

Witbier Grep 13°

 • Číre, svetlo žlté, nízka pena. Jemná grepová vôňa. Chuť dosť podobná Hoegardenu, akurát s prídavkom grepovej kôry a potlačením banánu.
 • Celkový dojem 7/10.

Bohemian lager 12°

 • Jantárová, číra farba. Stredná pena sa celkom drží. Vôňa sladová. Chuť typického ležiaku. Stredne plné telo, nižšie nasýtenie.
 • Celkový dojem 4/10.

Apa 13°

 • Jantárová farba, nízka pena. Kvetinová vôňa. Chuť citrusov a kvetín, chmeľová koncovka. Veľmi ľahké pitie.
 • Celkový dojem 8/10.

Ginger Berliner Weisse 13°

 • Zvláštna farba, pripomína pomarančový džús s grenadine sirupom na dne pohára. Vôňa zázvorovo citrónová. Chuť gingershotu s akousi sladkosťou. Po spýtaní sa zisťujem, že na spodku je malinový sirup.
 • Celkový dojem 10/10, doporučujem ochutnať každému s aj bez sirupu.

Cherry milk stout 15°

 • Čierna farba, krémová pena sa stihla rozpustiť kým som sa k nemu dostala (cca pol hodina). Sladká višňová vôňa. Trpká chuť višní v kombinácii s kávovo-čokoládovou horkosťou.
 • Celkový dojem 10/10, taktiež dnešný víťaz. 

Okrem tejto osmičky som vzala ešte 3 kúsky domov, no tie si prejdeme niekedy neskôr. Kedykoľvek máte cestu okolo Trenčína, odporúčam navštíviť tento podnik. Ku tomu návšteva Trenčianskeho hradu a máte o krásny deň postarané.

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart