Rosa Blanco Hoppy lager – ľahké pivné processo z Malorky

Je jasné, že Malorka nie je žiadna “superpivnina” a okrem bežných pív ako Estrella, Amstel či San Migel tu nie je ľahké nájsť nejaké dobré domáce, tobôž remeselné pivo. Na 7. deň sa mi to ale predsa podarilo. Hoppy lager Rosa Blanco z domácej produkcie mi odporúčil barman v Bar Esperanza pri vstupe na jednu z najkrajších a najväčších pláži Malorky – Es Trenc v Ses Covetes.

Niektorí možno poznáte pivo z košickej produkcie – Bakchos od Pivovar Hostinec. Tzv. pivné prosecco ma ako štýl oslovilo od prvého momentu, aj keď nie som vinár. Nachmelené pivo vykvasené na špeciálnych kvasinkách s hroznovým muštom od Ostrožoviča. Rosa Blanco mi výborne sadlo. Ku slnečnému veternému počasiu som mal chuť na niečo osviežujúce a toto bolo presne ono. Mladší brat Bakchosu. Ale v light verzii. Ku tomu hrá v plážovom bare hudba 70.-80. rokov v podaní Led Zeppelin, Guns n’ Roses či The Doors. Pohoda. Klídek. Tabáček.

V supermarkete by som však skvost ako Rosa Blanco hľadal márne. Aspoň v oblasti Sa Rapita, v ktorej som sa bežne pohyboval. Či už plechovkové alebo fľaškové tradičné piva som skúsil rôzne. Z nich mi najviac chutilo Embdbräu – premium lager, ostatné len od smädu. V Bar Esperanza mi ulahodil ešte Pacifico Clara z mexickej produkcie, pekne s limetkou na vrchu fľaše. Klasický ležiak, žiadne Mojito či Tequila verzie piva Desperados. Nuž určite som nečakal, že na pobreží Malorky dostanem čapované pivo štýlu IPA či APA, akýkoľvek ALE by bol skôr veľkou výnimkou v plážových baroch.

Pri potulke Trip Advisorom som síce natrafil na 3 craftbeer podniky, ktoré by som aj navštívil ak by som nebýval tak ďaleko a ak by bežne chodili autobusy alebo som mal prenajaté auto a nejakého šoféra. Na tomto linku nájdete uložený “trip”, ak by ste mali cestu na Malorku a nechce sa vám googliť tieto pivné bary.

Pri potulke Trip Advisorom som síce natrafil na 3 craftbeer podniky, ktoré by som aj navštívil ak by som nebýval tak ďaleko a ak by bežne chodili autobusy alebo som mal prenajaté auto a nejakého šoféra. Na tomto linku nájdete uložený “trip”, ak by ste mali cestu na Malorku a nechce sa vám googliť tieto pivné bary.

Pre tých, ktorí by sa na nadchádzajúcu sezónu chceli trošku inšpirovať, pripájam ešte zopár fotiek z tripu.

Pripájam aj môj malý degustačný výber v supermarkete:

#malorka #rosablanco #hoppylager #bakchos #pivovarhostinec #tripadvisor #zahranicnepivo #craftbeer

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart