O čom je webový portál a magazín Živé Pivo, o pivných štýloh a aj novinke v Beer Station a súťaži

Vo videu sa dozviete viac o živom pive, o portáli, o pivných štýloch a tiež o vlastnom pive a súťaži, ktorú sme spustili ako Beer Station Trnava spolu s Trnavská 13 a pivovarom ŽiWELL.

TV spot je nahraný v prevádzke Beer Station Trnava – partnerovi portálu Živé Pivo

Viac o Beer Station na: https://beerstation.sk a https://www.zivepivo.sk/beer-station
Viac o Trnavska 13 na: https://www.zivepivo.sk/trnavska13 a https://www.trnavska13.sk
Viac o Pivovar ŽiWELL na: https://www.ziwell.sk a https://www.zivepivo.sk/pivovar-ziwell

Viac o Živé Pivo na: https://www.zivepivo.sk

Posedenie na terase dokážeme hosťom spríjemniť aj dobrým pivom. A to nielen pánom, pretože v Beer Station v Obchodnom centre Galeria TESCO Trnava sme zistili, že ich živé pivá chutia aj dámam. Chcete vedieť prečo? ,,Živé pivo je poctivé remeselné pivo varené s láskou a citom varené pre kvalitu a jedinečnosť. Ja ako pivár objavujem v pive rôzne chute sladov a chmeľov, dokonca aj kvasiniek, ktoré pomáhajú pivu dozrieť a správne vykvasiť.“ – hovorí Ján Staškovič, zakladateľ portálu Živé pivo a business partner projektu Beer Station. Dámam chutia najčastejšie ľahšie pivá, resp. sladšie pivá, či už tmavé pivo s chuťou po čokoláde alebo káve, alebo medové špeciály s výraznou chuťou medu, ktorá prebíja niekedy vysokú horkosť piva. Napr. pivo Medový špeciál 12° od Pivovar Vŕšky.

Živé pivo je teda hotová alchýmia. Existuje množstvo pivných štýlov, a tak si v súčasnosti môžete vybrať z až tisícky rôznych pív. Určite si lámete hlavu, ako sa v tomto výbere vyznať?! ,,Asi najznámejší pivný štýl je ležiak, z ktorého sa najviac predáva a na ktorý sú ľudia najviac zvyknutí. U nás je to Jozef 10 z Wywaru z Holíča, no tých pivných štýlov striedame viacero a asi najobľúbenejšia je potom IPA a APA. ,Okrem bežných tradičných pív, ktoré u nás čapujeme, budeme mať aj rôzne veľkonočné špeciály. Tieto pivká čapujeme do sklených fliaš, aby sme boli ekologickí a po novom budeme mať aj takúto 3 litrovú fľašu, do ktorej si môžete načapovať vynikajúce pivo. “ – doplňa Ján Staškovič.
Ležiaky sú spodno kvasené pivá, ejly – teda IPY a APY zasa vrchne kvasené. Kombináciou rôznych sladov a chmeľov, ktoré sa nechajú vykvasiť, postupne vzniká finálne živé pivo. To, že je takéto pivo kalné, má svoj význam. Je totiž nefiltrované a nepasterizované, a tak si v sebe uchováva všetky živiny, minerály, vitamíny a prírodné látky. Samozrejme, musíte ho mať v chlade.

,,Najväčší rozdiel medzi nimi je v kvasení a v použitých kvasinkách. Pri vrchno kvasených pivách vyhovuje kvasinkám stupňovitosť okolo 20 – 25 stupňov C. a u tých spodno kvasených tých 12. IPA je štýl piva, ktorý je výnimočný napr. aj tým, že býva zastudena dochmeľovaný, čo zvyšuje jeho arómu a zvýrazní to troška viacej jeho chuť. Je to teda také horkejšie a voňavejšie pivko. S portálom zivepivo.sk spolupracujem na rôznych článkoch a v podstate s kolegami sa snažíme spraviť takú osvetu medzi ľuďmi, že toto pivko je dostupné aj v dnešnej dobe. Aby tam našli rôzne chute, vône a taký ten svoj štýl, ktorý im najviac chutí. Takže v podstate mám pivko zdarma, čo je veľkou výhodou.“ – hovorí Monika Chudá, redaktorka magazínu Živé Pivo.

,,ZIVEPIVO.SK je teda nový webový portál pre nadšencov remeselného piva, ktorí si tam môžu nájsť rôzne informácie o pive, o živom pive, o pivných štýloch a rôzne hodnotenia pív.“ – doplňa Ján Staškovič.

POZOR SÚŤAŽ:

“Aktuálne ideme navariť ako Beer Station spolu s pivovarom ŽiWELL vlastné pivo na obe akcie Trnavskej 13tky. K tomu sme vyhlásili súťaž o vymyslenie názvu tohto piva pre všetkých Trnavákov, ktorí sa na Pivný pochod a Slávnosti piva chytajú. Odmenou bude jednak sud piva pre partiu, ako aj možnosť ísť to pivo variť spolu s nami.“

Viac o súťaži na:

https://www.zivepivo.sk/post/beer-station-a-ziwell-navari-zive-pivo-pre-akcie-trnavskej-13-ky

#beerstation #ziwell #piestany #pivnypochod #trnavska13 #mtt #trnava

E-shop sme zmenili na Tržnicu

V našom e-shope už nenakúpite. Produkty zobrazené v Tržnici sú externé produkty e-shopov iných pivovarov.

Close Menu
×
×

Cart