O čom je webový portál a magazín Živé Pivo, o pivných štýloh a aj novinke v Beer Station a súťaži

Vo videu sa dozviete viac o živom pive, o portáli, o pivných štýloch a tiež o vlastnom pive a súťaži, ktorú sme spustili ako Beer Station Trnava spolu s Trnavská 13 a pivovarom ŽiWELL.

TV spot je nahraný v prevádzke Beer Station Trnava – partnerovi portálu Živé Pivo

Viac o Beer Station na: https://beerstation.sk a https://www.zivepivo.sk/beer-station
Viac o Trnavska 13 na: https://www.zivepivo.sk/trnavska13 a https://www.trnavska13.sk
Viac o Pivovar ŽiWELL na: https://www.ziwell.sk a https://www.zivepivo.sk/pivovar-ziwell

Viac o Živé Pivo na: https://www.zivepivo.sk

Posedenie na terase dokážeme hosťom spríjemniť aj dobrým pivom. A to nielen pánom, pretože v Beer Station v Obchodnom centre Galeria TESCO Trnava sme zistili, že ich živé pivá chutia aj dámam. Chcete vedieť prečo? ,,Živé pivo je poctivé remeselné pivo varené s láskou a citom varené pre kvalitu a jedinečnosť. Ja ako pivár objavujem v pive rôzne chute sladov a chmeľov, dokonca aj kvasiniek, ktoré pomáhajú pivu dozrieť a správne vykvasiť.“ – hovorí Ján Staškovič, zakladateľ portálu Živé pivo a business partner projektu Beer Station. Dámam chutia najčastejšie ľahšie pivá, resp. sladšie pivá, či už tmavé pivo s chuťou po čokoláde alebo káve, alebo medové špeciály s výraznou chuťou medu, ktorá prebíja niekedy vysokú horkosť piva. Napr. pivo Medový špeciál 12° od Pivovar Vŕšky.

Živé pivo je teda hotová alchýmia. Existuje množstvo pivných štýlov, a tak si v súčasnosti môžete vybrať z až tisícky rôznych pív. Určite si lámete hlavu, ako sa v tomto výbere vyznať?! ,,Asi najznámejší pivný štýl je ležiak, z ktorého sa najviac predáva a na ktorý sú ľudia najviac zvyknutí. U nás je to Jozef 10 z Wywaru z Holíča, no tých pivných štýlov striedame viacero a asi najobľúbenejšia je potom IPA a APA. ,Okrem bežných tradičných pív, ktoré u nás čapujeme, budeme mať aj rôzne veľkonočné špeciály. Tieto pivká čapujeme do sklených fliaš, aby sme boli ekologickí a po novom budeme mať aj takúto 3 litrovú fľašu, do ktorej si môžete načapovať vynikajúce pivo. “ – doplňa Ján Staškovič.
Ležiaky sú spodno kvasené pivá, ejly – teda IPY a APY zasa vrchne kvasené. Kombináciou rôznych sladov a chmeľov, ktoré sa nechajú vykvasiť, postupne vzniká finálne živé pivo. To, že je takéto pivo kalné, má svoj význam. Je totiž nefiltrované a nepasterizované, a tak si v sebe uchováva všetky živiny, minerály, vitamíny a prírodné látky. Samozrejme, musíte ho mať v chlade.

,,Najväčší rozdiel medzi nimi je v kvasení a v použitých kvasinkách. Pri vrchno kvasených pivách vyhovuje kvasinkám stupňovitosť okolo 20 – 25 stupňov C. a u tých spodno kvasených tých 12. IPA je štýl piva, ktorý je výnimočný napr. aj tým, že býva zastudena dochmeľovaný, čo zvyšuje jeho arómu a zvýrazní to troška viacej jeho chuť. Je to teda také horkejšie a voňavejšie pivko. S portálom zivepivo.sk spolupracujem na rôznych článkoch a v podstate s kolegami sa snažíme spraviť takú osvetu medzi ľuďmi, že toto pivko je dostupné aj v dnešnej dobe. Aby tam našli rôzne chute, vône a taký ten svoj štýl, ktorý im najviac chutí. Takže v podstate mám pivko zdarma, čo je veľkou výhodou.“ – hovorí Monika Chudá, redaktorka magazínu Živé Pivo.

,,ZIVEPIVO.SK je teda nový webový portál pre nadšencov remeselného piva, ktorí si tam môžu nájsť rôzne informácie o pive, o živom pive, o pivných štýloch a rôzne hodnotenia pív.“ – doplňa Ján Staškovič.

POZOR SÚŤAŽ:

“Aktuálne ideme navariť ako Beer Station spolu s pivovarom ŽiWELL vlastné pivo na obe akcie Trnavskej 13tky. K tomu sme vyhlásili súťaž o vymyslenie názvu tohto piva pre všetkých Trnavákov, ktorí sa na Pivný pochod a Slávnosti piva chytajú. Odmenou bude jednak sud piva pre partiu, ako aj možnosť ísť to pivo variť spolu s nami.“

Viac o súťaži na:

https://www.zivepivo.sk/post/beer-station-a-ziwell-navari-zive-pivo-pre-akcie-trnavskej-13-ky

#beerstation #ziwell #piestany #pivnypochod #trnavska13 #mtt #trnava

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart