Rakúsky kráľ opíc

Neviem nejako racionálne zdôvodniť, prečo zo všetkých doteraz vyskúšaných rakúskych pivovarov, je mi najsympatickejší práve viedenský Brew Age. Nejakú podvedomú rolu pravdepodobne hrá aj to, že pred viac než desiatimi rokmi rýchlo naskočili do ešte nie tak rozbehnutého vlaku remeselných pív a neostali pri rakúskych alebo nemeckých klasikách, ale v ich portfóliu sa dajú nájsť rôzne druhy íp, stoutov, ale najviac experimentujú so štýlom barley wine. Dnes sa spriatelíme s ich imperial IPA nazvanou Affenkönig alebo Kráľ opíc.
Affenkönig od Brew Age
Štýl: Imperial IPA
Zloženie: Voda, slad (plzeňský, karamelový), chmeľ (Amarillo, Citra, Columbus, Galaxy) a kvasinky.
ABV: 8.2 %
IBU: 70
Na etikete nájdete upozornenie, že pri voltáži 8.2 % by ste si mali zachovať kráľovskú zdržanlivosť, pretože zo seba ľahko môžete urobiť opicu.
Krásne sýta oranžová farba. Už vo vôni cítiť, že pôjde o lahôdku a silnejšie pivo. Pozvoľné sladové a karamelové príchute prebíja hyperhorká chuť a šialená ovocná bitka. Kde sa dvaja bijú … tu na konci vyhráva alkohol. Čo viac napísať? Je to silné pivo, a tak sa aj správa. Navzdory tomuto opisu ide o parádne uhladený kúsok, ktorý vás po dopití odmení hrejivým pocitom vo vnútri tela.
Prost!
Parom

Ponuka a predstavenie pív pivovaru Parom

Predstavujeme pivá, ktoré sú aktuálne v ponuke pivovaru Parom. Pivo sa dá zohnať aktuálne vo fľaškovej forme a bežne aj v čapovanej forme v rôznych

PR článok

9 výhod nakupovania v online obchodoch

Ešte stále sa bojíte nakupovať v online obchodoch? Pripravili sme si pre vás 9 benefitov nakupovania na internete. Internet priniesol revolúciu a to nielen v

"Pivo bez paľenky, vyrucené peňeži"

Close Menu