Lovenie islandského vlka

Niečo málo sa mi už dostalo pod jazyk aj z islandskej pivnej scény. Pre našinca je to stále určite exotika. Borg je jeden z najhyperaktívnejších a najprogresívnejších pivovarov z tohoto severského ostrova.

Založený bol v roku 2010 a odvtedy v ňom navarili množstvo druhov pív. Pri tomto pivovare sa to dá povedať aj úplne presne. Každý štýl a várky sú očíslované, dokonca číslujú aj testovacie pivá a rôzne kooperácie. Momentálne sú pri čísle 65. Jeden z ich úplne prvých receptov vo fľaši sme dostali do daru od kamošov, ktorí tam istý čas pobudli. Vďaka M&M!

Úlfur India Pale Ale Nr. 3 od Borg
Štýl: IPA
Zloženie: Číra islandská voda, sladový jačmeň, chmeľ a kvasinky.
ABV: 5.9 %

IBU: 60

Po islandsky sa vlk povie úlfur. A takto je nazvaná aj ich IPA nasýtená americkými chmeľmi a islandskou vynaliezavosťou.

Na prvý dojem celkom nevýrazná vôňa aj číra farba. Prvé ochutnanie evokuje skôr ihličnany a trávnaté chute ako citrusy alebo iné ovocie. Neskôr sa ukáže aj pomarančová kôra, ale nepreháňa sa to s ňou. Nevtieravý horký odér, ale vcelku svieže na pitie. Mierne alkoholové, na konci miernosť prechádza až k ostrosti. Pivovar neostal len pri jednom vlkovi. V ponuke majú aj double IPA Úlfur Úlfur (9 % alkoholu, #17) alebo triple IPA Úlfur Úlfur Úlfur (11% alkoholu, #50). Tie určite viac zahrejú počas chladných islandských nocí.

Skál!

#ulfur #borg #island #zahranicnepivo

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart