Lovenie islandského vlka

Niečo málo sa mi už dostalo pod jazyk aj z islandskej pivnej scény. Pre našinca je to stále určite exotika. Borg je jeden z najhyperaktívnejších a najprogresívnejších pivovarov z tohoto severského ostrova.
Založený bol v roku 2010 a odvtedy v ňom navarili množstvo druhov pív. Pri tomto pivovare sa to dá povedať aj úplne presne. Každý štýl a várky sú očíslované, dokonca číslujú aj testovacie pivá a rôzne kooperácie. Momentálne sú pri čísle 65. Jeden z ich úplne prvých receptov vo fľaši sme dostali do daru od kamošov, ktorí tam istý čas pobudli. Vďaka M&M!
Úlfur India Pale Ale Nr. 3 od Borg
Štýl: IPA
Zloženie: Číra islandská voda, sladový jačmeň, chmeľ a kvasinky.
ABV: 5.9 %
IBU: 60
Po islandsky sa vlk povie úlfur. A takto je nazvaná aj ich IPA nasýtená americkými chmeľmi a islandskou vynaliezavosťou.
Na prvý dojem celkom nevýrazná vôňa aj číra farba. Prvé ochutnanie evokuje skôr ihličnany a trávnaté chute ako citrusy alebo iné ovocie. Neskôr sa ukáže aj pomarančová kôra, ale nepreháňa sa to s ňou. Nevtieravý horký odér, ale vcelku svieže na pitie. Mierne alkoholové, na konci miernosť prechádza až k ostrosti. Pivovar neostal len pri jednom vlkovi. V ponuke majú aj double IPA Úlfur Úlfur (9 % alkoholu, #17) alebo triple IPA Úlfur Úlfur Úlfur (11% alkoholu, #50). Tie určite viac zahrejú počas chladných islandských nocí.
Skál!
#ulfur #borg #island #zahranicnepivo
Parom

Ponuka a predstavenie pív pivovaru Parom

Predstavujeme pivá, ktoré sú aktuálne v ponuke pivovaru Parom. Pivo sa dá zohnať aktuálne vo fľaškovej forme a bežne aj v čapovanej forme v rôznych

PR článok

9 výhod nakupovania v online obchodoch

Ešte stále sa bojíte nakupovať v online obchodoch? Pripravili sme si pre vás 9 benefitov nakupovania na internete. Internet priniesol revolúciu a to nielen v

"Pivo bez paľenky, vyrucené peňeži"

Close Menu