Aj takéto TOP úlety sme zažili na Salóne piva

Nie. Nestihli sme odborne a slušne zdegustovať každé jedno pivo, aby sme priniesli objektívne hodnotenie pív a ich vystavovateľov. Zažili sme však vynikajúcu atmosféru počas 3 dní, porozprávali sme sa s pivovarníkmi a okúsili sme desiatky pív. Smelo môžeme povedať, že výber bol parádny, ochutnávky nám dali riadne zabrať a nejaké to subjektívne hodnotenie rozdelíme do niekoľkých TOPiek.

TOP uletený stánok – Muži svojej doby zo Slovenského národného pivovaru

Kiko a spol. nielenže pripravili tento rok skvelú edíciu pív, ktoré uleteli v názvoch podľa známych slovenských osobností, ale na Salón piva títo Muži svojej doby aj osobne prišli. Aj keď sa natrápili s prílišným penením piva, ochotne vyrozprávali básničky alebo dali návštevníkom spoveď. Nuž tanečníci z Lúčnice sú ozajstní kreativci.

TOP Crazy pivná kombinácia – Pani Čubírková ala Bloody Mary od Unorthodox Brewing

Na tejto milej pani od Kaza si pochutnali tí, ktorí sa buď totálne neboja experimentovať alebo milujú paradajky. Táto IPA bola totiž vybombovaná chuťou paradajok.

TOP slovenská konšpirácia – pomarančový Debakel od Paromu

Pšenica – farba BIELA, nevädza – farba MODRÁ, červený pomaranč – farba ČERVENÁ. Veríme, že toto pivo neprezrádza čo to o výkonnosti našich hokejistov na blížiacich sa MS, no výkon samotného Hefeweizenu sa v mojich chuťových bunkách vyšplhal dosť vysoko. Príjemné červené pomaranče, výborná pšenička. Doparoma!

TOP HAPPY kúsok – Nectar of Happiness od českého Zichovca

Od každého kamaráta som počúval, že toto je bomba, že toto je pecka, až dokým som to neskúsil tiež. A veru, že bola to pecka šťastia. Výborne piteľná NEIPA, čapovaná s úsmevom. Ondrej si s nami aj poklábosil a pravidlo znie “Foto? Nesmieš sa tváriť normálne.”

TOP Fruity mlíčko – Milkshake od The Garden Brewery

Na toto pivo som čakal celý salón. Hľadal som jedno pivo, o ktorom si poviem, že toto je najlepšie, čo som tu pil. Veru, až tesne pred piatkovým odchodom som ho stihol nájsť. Aj na cestu som si vzal. Lahodný počin, jemná chuť, ovocné jak sa patrí. Alkohol pekne skrytý.

TOP rummy/creamy – Lorelei od Omnipollo

Toto pivo by som mohol len privoniavať celé hodiny. Fajnový sladký karibský rum, totálne husté na jazyku, krásny kokos, javorový sirup, orechy. Proste ideálne pivo do švédskej trojky. Pardón. K palacinkám.

TOP experiment – OraVice od Šilkers Brewery.

Snáď jediné pivo na svete tohto druhu (aspoň sa na internete žiadny takýto pokus nenašiel). Lukáša inšpirovalo Cold Brew Tonic. Oravice. Hra so slovíčkami, hra s Lactobacillmi, hra s vašimi chuťami. Káva, kyslosť, trpkosť. Proste všetko len nie tradičné.

TOP šóry – Na WC a na umytie pohára

Čo už. Veľa piva, veľa ľudí, veľké šóry.

TOP Soury – Red Currant Brett

Kyseláče mne osobne nezvyknú chutiť. Ale ak aj zrazu áno, tak vždy od Hellstork. Či už v minulosti American Sour alebo teraz na Salóne tento ríbezľák. Proste Peťo to s kyseláčmi vie.

TOP AJTY vychytávka – Beer Jet

Tí, čo zažili, sa hneď pýtali “Kedy to bude na futbalových zápasoch?”. Tí, čo sa trošku porozprávali zistili, že bude. Už čoskoro. Viac popíšeme v samostatnom článku. Teraz si len užite video.

Čo dodať na záver?

3 dni boli ťažké, nielen pre nás craftopičov. Ale aj pre vystavovateľov. Skladáme hlboký obdiv, že to vydržali, mnohí aj s afterpárty a jak sa hovorí, pilo sa do rána. Pivá boli skvelé, večer fantastický. Ďakujeme organizátorom Ivanovi a Milošovi a tešíme sa na septembrový Salón Piva.

#salonpiva #craftbeer #pivnyfestival

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart