Prvý zvolenský pivovar oslavuje 1. narodeniny s Petrom Nagyom a programom pre malých aj veľkých

V meste pod Pustým hradom nájdu domáci aj návštevníci takmer všetko, čo splní ich turistické, športové, nákupné, kultúrne či gastronomické chute. Od minulého roka sa môže Zvolen pýšiť aj domácim remeselným pivovarom. Presne pred rokom prvýkrát načapovali v Prvom zvolenskom pivovare remeselné Pivo Vŕšky a už tento piatok, 3. septembra, vás majstri sládkovia pozývajú na veľkolepú oslavu 1. výročia otvorenia pivovaru s Petrom Nagyom, súťažou v pití piva, privátnymi prehliadkami a množstvom aktivít pre malých aj veľkých.

Najväčšia párty vo Zvolene začne už o 15:30 v Parkovacom dome na Západe.

Už rok si pivkári na strednom Slovensku pochutnávajú na poctivom živom pive, ktoré sa varí na zvolenskom sídlisku Západ. Prvý zvolenský pivovar prvýkrát otvoril svoje brány v septembri 2020, po takmer dvoch rokoch príprav. Pod dohľadom skúsených majstrov sládkov sa v ňom varí Pivo Vŕšky v duchu jeho najstarších tradícií. Všetky pivká zachovávajú tradičné postupy výrobného procesu, sú nepasterizované, nefiltrované, kvasinkové a potešia nielenozajstných pivných labužníkov, ale aj pivkárov s chuťou experimentovať.

Pivo Vŕšky sa zrodilo v Terchovej, na úpätí oravských vrchov. Aj pivkári v srdci Slovenska dlho túžili po nefalšovanom živom pive, preto sme sa rozhodli priniesť ho do Zvolena. Po takmer dvoch rokoch príprav a tvrdej práce sme v roku 2020 otvorili v Parkovacom dome na sídlisku Západ Prvý Zvolenský pivovar, kde pod dohľadom majstrov sládkov varíme naše vlastné Pivo Vŕšky. Spája v sebe remeselnú kvalitu a poctivú plnú chuť domácich surovín. Všetky druhy Piva Vŕšky sú varené tradičným českým spôsobom s dodržaním pôvodnej tajnej receptúry,“ uviedol Lukáš Richtárech, majiteľ Prvého zvolenského pivovaru.

Nenechajte si ujsť najväčšiu párty vo Zvolene

Presne rok od veľkolepej otváracej párty pivovaru, v piatok 3. septembra, sa na rovnakom mieste bude sláviť prvý rok poctivého zvolenského pivka. Malí aj veľkí sa môžu tešiť na dobré jedlo, skvelé pivko, atraktívny hudobný program a množstvo sprievodných aktivít:

 • Súťaž v pití piva
 • Prezentácia záchrannej a požiarnej techniky
 • Balóniky a maľovanie na tvár
 • Penová párty
 • Gril špeciality a pizza z pece od Taliana
 • Privátne prehliadky pivovaru
 • Tombola

Hudobný program:

 • Peter Nagy
 • CIMBALOWICA & Šaňo Lorinčík
 • Tereza Králiková
 • Jana Fillová
 • ZUZANA DANCE

Nenechajte si ujsť najväčšiu párty vo Zvolene! Príďte sa rozlúčiť s letom a osláviť 1. narodeniny Prvého zvolenského pivovaru už tento piatok 3. septembra do Parkovacieho domu (Tulská 6). Vstup na podujatie je voľný a program začína už o 15:30.

Zdroj: Text a Foky Tlačová Správa

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart