Ponuka a predstavenie pív pivovaru Parom

Predstavujeme pivá, ktoré sú aktuálne v ponuke pivovaru Parom. Pivo sa dá zohnať aktuálne vo fľaškovej forme a bežne aj v čapovanej forme v rôznych pivných podnikoch, ktoré čapujú remeselné pivo. Takisto pravidelne zásobujeme pivné stanice Beer Station alebo Pivotéka Trnava.

Kračúň – svetlý milk stout, 15,5 °, 6,2 % alk., svetlé pivo vyrobené na spôsob mliečneho stoutu s výraznou vôňou kávy a bohatou chuťou, v ktorej dominuje káva doplnená jemnými tónmi čokolády a vanilky. V pive je použitá vynikajúca káva Veronia od Coffee Veronia a úžasné pražené kakaové bôby z Kolumbie od Kakawco+ a vanilka z Madagaskaru z Chutí Indonézie.
Kračúň – staroslovanské obdobie Vianoc sláviace v období zimného slnovratu, hlavnými symbolmi ktorého bolo Slnko a pálenie ohňa.
Zloženie: voda, jačmenné slady (pale ale, caramalt), ovsené a jačmenné vločky, chmeľ (Willamette), kvasnice, laktóza, kávové zrná, kakaové bôby, kvasnice.

 

Blud – brut india pale ale, 14°, 7,2 % alk. – úplne prekvasené, “suché” pivo svetlej farby s nulovým zvyškovým cukrom, čím sa telo stáva veľmi ľahkým a pivo sa dobre pije, pričom v ňom výrazne vyniká ovocná a citrusová chuť a vôňa chmeľov. Je viac nasýtené, čiže pivo ako zblúdené šampanské.
Blud – staroslovanský duch, ktorý žil v lese a spôsoboval dezorientáciu a poblúdenie u ľudí.
Zloženie: voda, jačmenné slady (plzeňský), ryžové a kukuričné vločky, chmeľ (Amarillo, Hallertau Blanc, Mandarina Bavaria, El Dorado), kvasnice.
Pivo získalo 3. miesto na Slovenskom pohári remeselného piva v roku 2019.
Bližšie informácie o tomto pivnom štýle aj o jeho spôsobe výroby si môžete prečítať tu.

 

Lugales – session india pale ale, 11°, 4,5 % alk. – IPA svetlej zlatej farby s ľahším telom s výraznejšou horkosťou a vôňou ovocia a citrusov (červený pomaranč, grep). Je veľmi dobre piteľné a vhodné do teplých dní.
Lugales – jedny zo slávností Slnka starých Slovanov, konajúce sa v auguste až septembri, dnes známe ako dožinky, ktorých hlavným motívom bola oslava darov prírody.
Zloženie: voda, jačmenné slady (pale ale, carapils, svetlý crystal), ovsené vločky, chmeľ (Amarillo, Mosaic, Citra, Centennial), kvasnice.

 

 

 

 

Nelson Slavin – india pale lager, 13°, 5,8 % alk. – spodne kvasené pivo zlatej farby s plným telom, strednou horkosťou a jemnou vôňou ovocia.
Nelson Slavin – vynikajúci novozélandský chmeľ Nelson Sauvin v spojení so staroslovanským Sláv, čiže Slnkom, používaným dodnes ako koncovka v mnohých slovanských menách..

Zloženie: voda, jačmenné slady (pale ale, mníchovský, crystal), chmeľ (Nelson Sauvin, Rakau), kvasnice.

 

 

 

Informácie o pivovare s kontaktnými údajmi

 

"Pivo bez paľenky, vyrucené peňeži"

Fľaškové pivo

Plechovkové pivo

5l Párty súdky

Close Menu
×
×

Cart