Ponuka a predstavenie pív pivovaru Parom

Predstavujeme pivá, ktoré sú aktuálne v ponuke pivovaru Parom. Pivo sa dá zohnať aktuálne vo fľaškovej forme a bežne aj v čapovanej forme v rôznych pivných podnikoch, ktoré čapujú remeselné pivo. Takisto pravidelne zásobujeme pivné stanice Beer Station alebo Pivotéka Trnava.

Kračúň – svetlý milk stout, 15,5 °, 6,2 % alk., svetlé pivo vyrobené na spôsob mliečneho stoutu s výraznou vôňou kávy a bohatou chuťou, v ktorej dominuje káva doplnená jemnými tónmi čokolády a vanilky. V pive je použitá vynikajúca káva Veronia od Coffee Veronia a úžasné pražené kakaové bôby z Kolumbie od Kakawco+ a vanilka z Madagaskaru z Chutí Indonézie.
Kračúň – staroslovanské obdobie Vianoc sláviace v období zimného slnovratu, hlavnými symbolmi ktorého bolo Slnko a pálenie ohňa.
Zloženie: voda, jačmenné slady (pale ale, caramalt), ovsené a jačmenné vločky, chmeľ (Willamette), kvasnice, laktóza, kávové zrná, kakaové bôby, kvasnice.

 

Blud – brut india pale ale, 14°, 7,2 % alk. – úplne prekvasené, “suché” pivo svetlej farby s nulovým zvyškovým cukrom, čím sa telo stáva veľmi ľahkým a pivo sa dobre pije, pričom v ňom výrazne vyniká ovocná a citrusová chuť a vôňa chmeľov. Je viac nasýtené, čiže pivo ako zblúdené šampanské.
Blud – staroslovanský duch, ktorý žil v lese a spôsoboval dezorientáciu a poblúdenie u ľudí.
Zloženie: voda, jačmenné slady (plzeňský), ryžové a kukuričné vločky, chmeľ (Amarillo, Hallertau Blanc, Mandarina Bavaria, El Dorado), kvasnice.
Pivo získalo 3. miesto na Slovenskom pohári remeselného piva v roku 2019.
Bližšie informácie o tomto pivnom štýle aj o jeho spôsobe výroby si môžete prečítať tu.

 

Lugales – session india pale ale, 11°, 4,5 % alk. – IPA svetlej zlatej farby s ľahším telom s výraznejšou horkosťou a vôňou ovocia a citrusov (červený pomaranč, grep). Je veľmi dobre piteľné a vhodné do teplých dní.
Lugales – jedny zo slávností Slnka starých Slovanov, konajúce sa v auguste až septembri, dnes známe ako dožinky, ktorých hlavným motívom bola oslava darov prírody.
Zloženie: voda, jačmenné slady (pale ale, carapils, svetlý crystal), ovsené vločky, chmeľ (Amarillo, Mosaic, Citra, Centennial), kvasnice.

 

 

 

 

Nelson Slavin – india pale lager, 13°, 5,8 % alk. – spodne kvasené pivo zlatej farby s plným telom, strednou horkosťou a jemnou vôňou ovocia.
Nelson Slavin – vynikajúci novozélandský chmeľ Nelson Sauvin v spojení so staroslovanským Sláv, čiže Slnkom, používaným dodnes ako koncovka v mnohých slovanských menách..

Zloženie: voda, jačmenné slady (pale ale, mníchovský, crystal), chmeľ (Nelson Sauvin, Rakau), kvasnice.

 

 

 

Informácie o pivovare s kontaktnými údajmi

 

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart