Čarovná návšteva pivovaru Search Light na Novom Zélande

Určite každý z nás má svoju vysnívanú krajinu, ktorú chce navštíviť. Dnešná doba (aspoň do doby, kým vypukla pandémia) nám umožňuje naše cestovateľské sny plniť oveľa jednoduchšie, ako tomu bolo v minulosti aj, preto som bol schopný tento rok navštíviť môj cestovateľský sen a tým je krajina Pána Prsteňov – Nový Zéland. V závere článku nájdete aj fotogalériu z môjho výletu.

Nejlepší spôsob, ako najlepšie precestovať túto krajinu, ktorá sa skladá z dvoch hlavných ostrovov, a to Severného a Južného ostrova, je požičať campervan. Ide o prerobenú dodávku na karavan a môžete si tak užiť únik do “divočiny”. Počas našej cesty sme mohli vidieť neopísateľné scenérie tejto krajiny, ktorá láka turistov hlavne kvôli svojej neskutočnej prírode.
Nebudem tu rozpisovať našu cestu po Novom Zélande, pretože nakoniec by tu vznikol cestovateľský blog, ale miesto, kde sa pivovar Search Light nachádza je jedno z najmagickejších miest, ktoré som v živote navštívil. Mesto Queenstown, ktoré je turisticky asi najnavštevovanejšie na Južnom ostrove sa rozprestiera na brehoch jazera Wakatipu s úžasnou horskou scenériou. Tak isto je to hlavným mestom extrémnych športov na Zélande. Určite si tu na svoje príde každý, a teda aj nadšenci craft beer, ktorí majú možnosť navštíviť hneď niekoľko barov, ktoré ponúkajú remeselné pivo.
Naše kroky po veľmi vyčerpávajúcej túre na Ben Lomond viedli do pivovaru Search Light, ktorí sme mali vzdialený iba 10 minút chôdze od nášho kempu. O tom sme na začiatku samozrejme nevedeli a poriadne nám to uľahčilo naše rozhodovanie :).
Hneď po príchode ma prekvapila ponuka pivovaru, kde mali v čase našej návštevy až 12 pív z vlastnej produkcie a ďalšie hosťujúce pivá alebo cider. Vyberať, teda bolo z čoho. Ďalším milým prekvapením bola barmanka Evka, ktorá pochádza z Česka a v pivovare pracuje takmer od jeho začiatku t.j. približne 18 mesiacov.
Keďže ponuka bola rozmanitá, nezostávalo mi nič iné, ako si dať zopár vzoriek.
Ako prvý sme ochutnali Ležiak s názvom LOFER. Na Slovensku by si štamgasti určite pochutili, veľmi dobre vyskladaný výrazným sladovým základom a príjemne horkastou koncovkou. Žiadne “Off flavours”, za mňa super začiatok.
Ďalším pivom bol XPA “NEONJESUS”. Opäť výrazná sladová zložka s horkastou koncovkou. V chuti je cítiť hlavne tóny karamelu a pripálenej hrianky, čo v tomto prípade dáva do úzadia chmeľovú linku. Niesom si úplne istý či sa štýlovo jedná o Extra Pale Ale.
Na tretí kúsok som sa veľmi tešil, nakoľko sa jedná o jeden z mojich obľúbených štýlov, a to je Brut IPA. Pomerne vyšší podiel alkoholu 8%, vôbec nie je citeľný a na moje prekvapenie sa úplne schoval za ovocnými miestami až korenistými tónmi. Štýlovo dobre zvládnutý a pitelný kúsok.
Posledným testovaným bola IPA IGGY HOP – Tu nieje žiadnych pochýb o tom, o aký štýl sa jedná. Už vo vôni môžeme rozpoznať ovocné tóny. Po napití sa, ale úplne prejaví charakter piva, teda výraznejšia sladová linka v popredí alkohol a poriadnou dávkou tropického ovocia, ktoré doznieva ešte pár sekúnd po napití. Ipa, ako má byť!
Nakoniec sa nám ešte podarilo stretnúť majiteľa , aj keď iba na pár minút, nakoľko sa stále venuje svojej práci na letisku a ponáhľal sa domov ku svojej rodine. V rýchlosti sme sa stihli predstaviť a porozprávať o chode pivovaru, keďže už bola pokročilá hodina, nechcel som moc zdržiavať.
Pivovar sa podieľa aj na Craft Beer Tours, kde Vás zoberú do troch lokálnych remeselných pivovarov.
To, že pivná kultúra na Novom Zélande má svoje miesto, sme sa mohli presvedčiť  na chmeľových farmách v okolí mesta Nelson, odkiaľ pochádza známa odroda chmeľu Nelson Sauvin.
A taktiež sme si užili lokálne pivo aj na konci Hobbiton Tour, ktorá je turisticky veľmi navštevovanou atrakciou, určite odporúčam toto miesto vidieť, aj keď nie si fanúšik Pána Prsteňov.
Dúfam, že pri čítaní tohto článku na chvíľku zabudnete v akej situácii sa momentálne nachádzame a už onedlho si budeme môcť spolu vychutnať Živé Pivo v našom obľúbenom podniku. Momentálne môžeme aspoň podporiť lokálnych výrobcov piva objednávkou online alebo telefonicky a môžete si vychutnať živé pivo z pohodlia domova.
Daj boh šťastia!

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart