Pivovar Rye Island navaril exkluzívne pivo “The Station” pre sieť Beer Station

Pivo “The Station” Double IPA 17° varené v pivovare Rye Island nájdete exkluzívne v sieti Beer Station. Toto silné pivo si môžete zakúpiť za exkluzívnu cenu 4,90 eur / 1 liter v Bratislave, Trnave, Žiline, Martine a Košiciach.

“Rozhodli sme sa uvariť pivo pre Beer Station v pivovare Rye Island, nakoľko máme radi ich pivá, pravidelne dostávame dobré odozvy na ne, a vedeli sme, že tak naša prvá The Station Double IPA sa vydarií a bude chutiť zákazníkom preferujúcim vrchne kvasené pivá. Mimochodom je to najsilnejšie pivo a prvá Double IPA uvarená v pivovare Rye Island. Pri varení boli použité kvalitné slady a chmele, dokonale hodiace sa pre tento štýl piva.” – uvádza Artem Boldyrev, zakladateľ značky Beer Station na Slovensku.

O silné pivá štýlu IPA je v sieti pivných staníc ohromný záujme hlavne v zimnom období, kedy si zákazníci vychutnávajú pivo v pohodlí domova. “Rozhodli sme sa uvariť Double IPU nakoľko práve o taký štýl piva býva na prevádzkach veľký záujem a vzhľadom na príchod chladného počasia, je to prudko pitelné pivo, ktoré určite poteší svojim plným telom, výraznou ovocnosťou a vyššou horkosťou.” – doplňa Artem Boldyrev.

Názov piva: “The Station” Double IPA 17°

Štýl: Double IPA

EPM: 17%

Alc.: 8,1%

EBC: 15,4

IBU: 82

Nepasterizované, nefiltrované.

Použité suroviny: Belgické a nemecké slady – Pale Ale, Pilsner, Münich, Caramel.

Chmele použité pri varení – Columbus, Mosaic, Citra.

Chmele použité pre studené chmelenie (Dry Hopping) – kombinácia Amerického a Nemeckého chmeľu: Mosaic+Ariana.

Infúzne varené zvrchu kvasené pivo. Doba ležania: 4 týždne

Typické pre tento štýl (Double/Imperial IPA) je vyšší stupeň alkoholu a horkosti (IBU). Je použité väčšie množstvo sladu/chmeľu ako pri bežných IPA-ch.

“Prezradíme, že čoskoro sa bude variť aj ďalšie pivo, v inom slovenskom pivovare, ktorý už viac krát prekvapil vysokou kvalitou svojich pív. Viac informácii čoskoro zdieľame.” – prezrádza Artem Boldyrev, Beer Station.

Či je toto začiatok vzniku novej značky pivovaru “The Station”, nevieme povedať. Zatiaľ to len kopíruje spoluprácu pri pive Desinka – navarené v pivovare General exkluzívne pre Beer Station.

Je však známe, že sieť Beer Station už vlastné pivo varila. V Trnave sa počas roka varilo pivo TRNAVSKÉ ONÉ v známom pivovare ŽiWELL, ktoré pokrylo 2 najväčšie pivné trnavské festivaly a jeho várka sa do konca roka ešte bude opakovať tak, aby stihla pokryť vianočný predaj v Beer Station Trnava a ostatných trnavských podnikoch. Recept sme vymysleli spoločne s OZ Trnavská 13 a samotný názov vznikol z verejnej výzvy a hlasovania. V rámci našich spoločných aktivít – Živé Pivo a Beer Station v Trnave sa bude variť pivo aj v holíčskom pivovare Wywar. O tejto várke vás budeme ešte informovať.

"Pivo bez paľenky, vyrucené peňeži"

Fľaškové pivo

Plechovkové pivo

5l Párty súdky

Close Menu
×
×

Cart