Pivovar Rye Island navaril exkluzívne pivo “The Station” pre sieť Beer Station

Pivo “The Station” Double IPA 17° varené v pivovare Rye Island nájdete exkluzívne v sieti Beer Station. Toto silné pivo si môžete zakúpiť za exkluzívnu cenu 4,90 eur / 1 liter v Bratislave, Trnave, Žiline, Martine a Košiciach.

“Rozhodli sme sa uvariť pivo pre Beer Station v pivovare Rye Island, nakoľko máme radi ich pivá, pravidelne dostávame dobré odozvy na ne, a vedeli sme, že tak naša prvá The Station Double IPA sa vydarií a bude chutiť zákazníkom preferujúcim vrchne kvasené pivá. Mimochodom je to najsilnejšie pivo a prvá Double IPA uvarená v pivovare Rye Island. Pri varení boli použité kvalitné slady a chmele, dokonale hodiace sa pre tento štýl piva.” – uvádza Artem Boldyrev, zakladateľ značky Beer Station na Slovensku.

O silné pivá štýlu IPA je v sieti pivných staníc ohromný záujme hlavne v zimnom období, kedy si zákazníci vychutnávajú pivo v pohodlí domova. “Rozhodli sme sa uvariť Double IPU nakoľko práve o taký štýl piva býva na prevádzkach veľký záujem a vzhľadom na príchod chladného počasia, je to prudko pitelné pivo, ktoré určite poteší svojim plným telom, výraznou ovocnosťou a vyššou horkosťou.” – doplňa Artem Boldyrev.

Názov piva: “The Station” Double IPA 17°

Štýl: Double IPA

EPM: 17%

Alc.: 8,1%

EBC: 15,4

IBU: 82

Nepasterizované, nefiltrované.

Použité suroviny: Belgické a nemecké slady – Pale Ale, Pilsner, Münich, Caramel.

Chmele použité pri varení – Columbus, Mosaic, Citra.

Chmele použité pre studené chmelenie (Dry Hopping) – kombinácia Amerického a Nemeckého chmeľu: Mosaic+Ariana.

Infúzne varené zvrchu kvasené pivo. Doba ležania: 4 týždne

Typické pre tento štýl (Double/Imperial IPA) je vyšší stupeň alkoholu a horkosti (IBU). Je použité väčšie množstvo sladu/chmeľu ako pri bežných IPA-ch.

“Prezradíme, že čoskoro sa bude variť aj ďalšie pivo, v inom slovenskom pivovare, ktorý už viac krát prekvapil vysokou kvalitou svojich pív. Viac informácii čoskoro zdieľame.” – prezrádza Artem Boldyrev, Beer Station.

Či je toto začiatok vzniku novej značky pivovaru “The Station”, nevieme povedať. Zatiaľ to len kopíruje spoluprácu pri pive Desinka – navarené v pivovare General exkluzívne pre Beer Station.

Je však známe, že sieť Beer Station už vlastné pivo varila. V Trnave sa počas roka varilo pivo TRNAVSKÉ ONÉ v známom pivovare ŽiWELL, ktoré pokrylo 2 najväčšie pivné trnavské festivaly a jeho várka sa do konca roka ešte bude opakovať tak, aby stihla pokryť vianočný predaj v Beer Station Trnava a ostatných trnavských podnikoch. Recept sme vymysleli spoločne s OZ Trnavská 13 a samotný názov vznikol z verejnej výzvy a hlasovania. V rámci našich spoločných aktivít – Živé Pivo a Beer Station v Trnave sa bude variť pivo aj v holíčskom pivovare Wywar. O tejto várke vás budeme ešte informovať.

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart