Pivo podľa halucinogénnej drogy? Fakt alebo Fikcia?

Aldous Huxley bol anglický spisovateľ a filozof, ktorý sa preslávil hlavne vďaka dystopickému románu Brave new world (v preklade Koniec civilizácie alebo Prekrásny nový svet), ktorý kritici prirovnávajú ku knihám 1984 od Orwella alebo My od Zamjatina.
V tomto románe popisuje spoločnosť, kde sa embryá pestujú v skúmavkách, učenie prebieha počas spánku a spokojnosť sa umelo zvyšuje za cenu straty citov a emócii. Akékoľvek pocity členovia komunity riešia antidepresívami a halucinogénnou drogou nazvanou soma.

Späť do minulosti o 530 rokov, kedy vznikol škótsky pivovar Tempest brewing. Ten sa vôbec nebojí experimentov a kooperácii a nie je u nich neobvyklé, že svoje pivá pomenujú podľa filmov, seriálov alebo kníh. “Vďaka” tuctovým etiketám by som tento pivovar prehliadal asi aj naďalej, avšak raz som v tej záplave pív naďabil na nápis Soma IPA a bolo rozhodnuté.

Soma IPA od Tempest brewing
Štýl: IPA
Zloženie: Voda, jačmeň, pšenica, ovos, chmeľ (Motueka a Mosaic), kvasnice.
ABV: 6.8 %

IBU: 55

Popis piva
Tmavo zlatá farba. Hutná konzistencia. Úplne na začiatku zarazí surovosť. V potope až agresívne horkých tónov sa dajú nájsť aj náznaky citrusov. Veľmi jemne v diaľke mandarinka a živica. Až do posledného hltu sa tiahne silný horký podmaz. A záver je tiež aký? Samozrejme, že silne chmeľový. Toto určite nie je pivo proti smädu. Ak máš rád silnejšie a drsnejšie chute, tak len smelo do toho.

Táto soma je síce štátom schválená, avšak jej surovosť u každého nepotlačí nepríjemné pocity a nenavodí zážitky bezpodmienečného šťastia, tak ako jej literárne alter ego.

Teším sa na ešte silnejšiu sestričku Brave new world IPA.

#tempestbrewing #somaipa #craftbeer

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart