Pivo podľa halucinogénnej drogy? Fakt alebo Fikcia?

Aldous Huxley bol anglický spisovateľ a filozof, ktorý sa preslávil hlavne vďaka dystopickému románu Brave new world (v preklade Koniec civilizácie alebo Prekrásny nový svet), ktorý kritici prirovnávajú ku knihám 1984 od Orwella alebo My od Zamjatina.
V tomto románe popisuje spoločnosť, kde sa embryá pestujú v skúmavkách, učenie prebieha počas spánku a spokojnosť sa umelo zvyšuje za cenu straty citov a emócii. Akékoľvek pocity členovia komunity riešia antidepresívami a halucinogénnou drogou nazvanou soma.

Späť do minulosti o 530 rokov, kedy vznikol škótsky pivovar Tempest brewing. Ten sa vôbec nebojí experimentov a kooperácii a nie je u nich neobvyklé, že svoje pivá pomenujú podľa filmov, seriálov alebo kníh. “Vďaka” tuctovým etiketám by som tento pivovar prehliadal asi aj naďalej, avšak raz som v tej záplave pív naďabil na nápis Soma IPA a bolo rozhodnuté.

Soma IPA od Tempest brewing
Štýl: IPA
Zloženie: Voda, jačmeň, pšenica, ovos, chmeľ (Motueka a Mosaic), kvasnice.
ABV: 6.8 %

IBU: 55

Popis piva
Tmavo zlatá farba. Hutná konzistencia. Úplne na začiatku zarazí surovosť. V potope až agresívne horkých tónov sa dajú nájsť aj náznaky citrusov. Veľmi jemne v diaľke mandarinka a živica. Až do posledného hltu sa tiahne silný horký podmaz. A záver je tiež aký? Samozrejme, že silne chmeľový. Toto určite nie je pivo proti smädu. Ak máš rád silnejšie a drsnejšie chute, tak len smelo do toho.

Táto soma je síce štátom schválená, avšak jej surovosť u každého nepotlačí nepríjemné pocity a nenavodí zážitky bezpodmienečného šťastia, tak ako jej literárne alter ego.

Teším sa na ešte silnejšiu sestričku Brave new world IPA.

#tempestbrewing #somaipa #craftbeer

E-shop sme zmenili na Tržnicu

V našom e-shope už nenakúpite. Produkty zobrazené v Tržnici sú externé produkty e-shopov iných pivovarov.

Od našich partnerov

Predošlé
Ďalšie
Close Menu
×
×

Cart