Piešťanský pivovar ŽiWELL – miesto, kde to žije!

Prvý piešťanský pivovar varí pivo už 5. rok a poskytuje svoj pivovar či reštauráciu nielen kočovným pivovarníkom, ale aj cestovateľom, kúpeľným rekreantom či dokonca svadobčanom. Je to miesto, kde to žije.

S pivovarom ŽiWELL robím len niekoľko mesiacov, aj s Peťom Demkom, sládkom a spolumajiteľom, som sa stretol prvýkrát až na Salóne Piva v septembri 2018 a Aurelom prvýkrát len tento rok. Keď sme sa však s Mestskou Televíziou v Trnave bavili o tom, čo natočíme do Vianočného špeciálu pre Beer Station, môj návrh znel, že pôjdeme do pivovaru v blízkosti. Už na akciách Slávnosti jedla a pitia organizovaných združením Trnavská 13, ako aj Október Fest pod taktovkou CITY PARK som si pri čapovaní piva z Beer Station dodávky všimol, že pivári z trnavského regiónu veľmi dobre reagujú na pivovar ŽiWELL. Tak som si povedal, že #craftopiči by mohli byť zvedaví ako sa pivo v Piešťanoch vyrába, kto je sládkom a zároveň ako sa pivko dostane až do staníc Beer Station, do prevádzky v OC Galéria Tesco.

TV SERIÁL – 1. ČASŤ – ŽIWELL A BEER STATION

Vďaka MTT sa do TV na celom Slovensku dostala veľmi pekná reportáž natočená v pivovare ŽiWELL, ako aj v prevádzke Beer Station v Tescu. Nuž posúďte sami. Je to prvé natočené video, patriace do série reportáži z pivovarov, ktoré v tomto roku s Trnavskou televíziou ešte natočíme.

Poďme ale pekne po poriadku. Pivovar ŽiWELL bol založený v roku 2014 a odvtedy navaril už 4900 hektolitrov piva. Ak si to neviete predstaviť, tak je to približne 980.000 pollitrových pív, ktoré by sa zmestili do 49 tisíc prepraviek tvoriacich takmer 20 kilometrov. Tento príjemný pivovar s reštauráciou je otvorený každý deň a získal si ľudí aj organizovaním rôznych spoločenských či kultúrnych akcií. Veľmi často sa organizujú prezentácie rôznych cestovateľov. Po vkročení do pivovaru vás očarí príjemná átriová atmosféra, sedieť sa dá dole v blízkosti baru a pivných tankov, ako aj hore na poschodí, z ktorého je pekný výhľad. Dokonca sa tu organizujú aj svadby. Nuž sen každého vášnivého pivára.

Mnohým sa vám už isto stalo, že ste si nejaké jedlo zapamätali viac ako iné. Mne takto ostal v pamäti asi najlepší hamburger, ktorý som kedy jedol a ten som si dal za 6,90 eur práve v ŽiWELL pri jednej z návštev v čase obeda. Rovnako tak mi ostalo v pamäti aj vynikajúce pivo Oak Rey IPA 16°, ktorá bola v ponuke aj v Beer Station v Trnave. Tmavé pivo s chuťou po bourbone, ktoré aj Peťo Holčík z Hellstork ohodnotil ako jedno z ich najlepších.

Vedeli ste? Pivo Vandal Americká IPA 14° vyhralo v Zlatej pivnej korunke 2018 1. miesto v kategórii India Pale ALE (IPA)

V pravidelnej ponuke pív varených celý rok sa nachádzajú Jedenástka, Červená Veža 12°, APAč 13°, Vandal IPA 14° . Pivnú ponuku dopĺňajú aj rôzne štýly ako Fruit ALE, robust porter, hefeweizen či rôzne sezónne pivká či limitované edície, ako pivo Hop Riot – Double Dry Hopped West coast IPA 16°, ktorú navarili spolu s pivovarom Hellstork. Rovnako tak varia živé pivo v ŽiWELL aj mnohí ďalší kočovníci

Pravidelné obedové menu tvoria výborné prémiové jedlá, síce s vyššou cenou no na druhej strane to je gastronomický zážitok, Počas celého týždňa nesmie chýbať aj Vege Menu a po novom už aj donáška. Pravidelní náštevníci môžu ušetriť až 9 eur, stačí ak využijú akciu “Gastro” lístok. Viac o obedovom menu a gastro lístku čítajte TU.

Viac o pivovare, ich pivách, rôznych udalostiach a novinkách vás budeme pravidelne informovať na našom portáli.

#ziwell #piestany #lodenica #vandal #hellstork #kupele #svadba

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart