Patrón Živého Piva nám môže pomôcť v ďalšej činnosti, staň sa ním aj ty

Pre zabezpečenie plynulého chodu webového portálu Živé Pivo sme sa rozhodli zaregistrovať do medzinárodnej služby PATREON, ktorá ponúka fanúšikom rôznych projektov možnosť pomôcť s ich financovaním a stať sa “patreonom” značky. Ide o istú formu “crowdfundingu”. Nakoľko od začiatku je projekt Živé Pivo skôr nezisková záležitosť s cieľom pomáhať rozvíjať kategóriu remeselného piva, financovanie je pre nás nesmierne dôležité. Prispej nám pravidelnou sumou a staň sa súčasťou Živého Piva ako Patrón.

Živé pivo je stránka o remeselnom pive s magazín o pive, skvelom jedle, ľuďoch a živote z craftbeer komunity, vrátane zoznamov pív, pivovarov, pivných podnikov, e-shopov, rôznych pivných eventov a špecializovaných distribútoroch. Stránka vznikla začiatkom roka 2019 a teda sme už v 3. roku našej blogovacej činnosti. Víziou značky Živé Pivo je ponúknuť všetky informácie o remeselnom pive zo Slovenska a z celého craftbeer sveta na jednom mieste, aby si všetci návštevníci našli všetko, čo potrebujú. Našim cieľom je pomôcť všetkým pivným podnikateľom uspieť v tejto kategórii tým, že si nájdu všetky potrebné informácie a že ich budeme propagovať v rámci cieľovej skupiny.

Z čoho je financovaný projekt Živé Pivo?

Projekt Živé Pivo nebol od začiatku finančne veľmi náročná záležitosť a aj v súčasnej dobe je to skôr hobby projekt, ktorý si nevyžaduje veľké množstvo finančných prostriedkov na to, aby mohol v stave v akom je teraz fungovať. Je to najmä preto, že som sa ja sám naučil upravovať a rozvíjať stránku a nepotrebujem na tieto veci externého dodávateľa. Hosting a doména stojí približne 150 eur ročne a z tých základných nákladov ostáva už iba náklad na účtovníctvo (to všetko ide z mojich súkromných peňazí). To hlavné, čo mňa osobne značka stojí, to je čas, ktorý tomu venujem. Svoj voľný čas popri rodine a práci teda musím hlavne smerovať ku niekoľkým činnostiam, bez ktorých by sa web nikam neposunul. Sú to najmä editovanie obsahu – správa profilov v jednotlivých sekciách (tvorba nových a aktualizácia vytvorených profilov), príprava článkov, správa sociálnych sietí a komunikácia s partnermi pri dohadovaní a príprave marketingových kampaní, vrátane všetkých grafík a pod. Celý web je teda aktuálne spravovaný jednou osobou a veľmi ma teší, že sa nedávno ozvalo pár nadšencov, ktorí sú ochotní mi s webom pomáhať.

Výnosy, ktoré z webového portálu plynú sú zatiaľ veľmi nízke. Časť plynie z Google reklamy, časť z kampaní, ktoré sa občas dohodnú. Väčšina výnosov ide však na úhradu dlhov, ktoré si nesiem z predošlého obdobia počas fungovania pivotéky a e-shopu. Situácia koncom roka 2020 bola pre mňa psychicky veľmi náročná, no značka Živé Pivo je pre mňa viac ako si ktokoľvek dokáže predstaviť. Veľa som sa naučil a v tých najhorších momentoch som sa nevzdal a pokračujem vo svojej vízii pomáhať trhu s remeselným pivom v tom, čo mne samému vždy chýbalo. To sú informácie. Hovorí sa “content is king” a ja budujem, v ktorom hrá “content” – teda obsah hlavnú úlohu. Web v súčasnosti navštívi približne 7000 návštevníkov mesačne, ktorí si verím, že vždy nájdu potrebné informácie o pive, pivovaroch či e-shopoch. Návštevnosť a popularita webu a značky Živé Pivo rastie aktuálne najmä organicky – t.j. bez platenej reklamy a podľa viacerých odborníkov je súčasný výsledok webu veľmi dobrý a je odrazom tvrdej práce a adekvátny množstvu času, ktorý jeho rozvoju venujem.

Zaraď sa do tímu patrónov – je to jednoduché

Stať sa “Patrónom Živého Piva” je veľmi jednoduché. Po zaregistrovaní do služby Patreon.com sa v rámci našej stránky ponúkajú 2 možnosti. Prispievať môžete sumou 3 eurá na mesačnej báze alebo si sumu môžete určiť sami. Tento pravidelný príspevok môžete samozrejme kedykoľvek stopnúť.

Príspevky z tejto služby očistené o poplatky portálu Patreon budú v plnej miere použité na rozvoj portálu. Zoznam všetkých “patrónov” bude zverejnený a aktualizovaný na webe na domovskej stránke. Všetkým budúcim patrónom vopred veľmi pekne ďakujeme. 

Kto by chcel pomôcť aj iným spôsobom, stále mám k dispozícii zo 40 rôzno-farebných tričiek s logom Živé Pivo, ktoré za dobrovoľný príspevok môžem poslať poštou.

Become a Patron!

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart