Odriekavanie pivnej mantry

Nebojím sa napísať, že Rodinný pivovar Zichovec nevie uvariť normálne pivo. U málokoho v Česko-Slovensku by ste našli dlhší zoznam šialeností, ktoré vymysleli a úspešne navarili. O dobrej piteľnosti nehovoriac. Tak len schálne zopár ich posledných výtvorov: Sour passion fruit + guava (verzia s passion fruit je parádne pitíčko nielen v lete na teráske), Mango milkshake NEIPA (úplna úchylarčina = mliečny koktejl teleportovaný z USA päťdesiatych rokov s pivom a mangom!) a rôzne dvakrát chmelené double IPY a NEIPY. Jedným slovom – MASAKER!

Mám rád silné pivá. Pivá s plným telom, hutnými tónmi a pri ktorých sa sládkovia nebáli popustiť uzdu fantázií, poskrývali do nich akékoľvek chute ti napadnú. Čím väčšia brutalita, tým lepšie. Rodinný pivovar Zichovec všetky tieto axiómy spĺňa, preto je u mňa momentálne bez debaty číslo jeden na českej scéne. Poďme sa pozrieť na ich zatiaľ posledný výtvor:

Mantra od Rodinný pivovar Zichovec
Štýl: Doppelbock
Zloženie: Voda, jačmenné slady, chmeľové výrobky.

ABV: 9 %

Doppelbock je silnejšia verzia spodne kvaseného bocku prvýkrát uvarená v Mnichove paulanerskými mníchmi. Doppelbock mal nižší obsah alkoholu a bol sladší a slúžil mnichom ako “tekutý chlieb” pri pôste. V dnešnej dobe je doppelbock podstatne silnejší než tradičný bock s obsahom alkoholu v pohode 10 či viac percent.

Tento doppelbock zrel v osem mesiacov v sudoch od bourbonu. Jemná pena, hnedá, vo svetle tmavočervená až rubínová farba. Na prvé ovoňanie alkoholové výpary nevykolú oči. Na jazyku už vystrája, ale nie až tak agresívne, trošku uhladene. Sladové telo, silne horké, až dubové, niekde v diaľke vanilka, na konci nasladlé. Z predošlých viet je asi každému zrejmé, že nejde o ľahké pitíčko. Je to ešte pivo? Je. A chuťovo lahodne ozdobené, aby si v ňom niečo našli pivári či milovníci whiskey. Už si k nemu iba zapáliť cigaru, sadnúť ku kozubu, nechať sa zvnútra rozmaznávať a čakať na ďalšie pochúťky z Českej kotliny.

#pivovarzichovec #mantra #doppelbock

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart