Freemasons – spoločné pivo 3 veľkých kočovníkov

Keď spoja sily 3 pivovary a navaria pivo, nemá to takú váhu, ako keď spoja sily 3 tak silní kočovníci ako Hellstork, Unorthodox Brewing a Padre Craft Brews. Pivo štýlu Belgian IPA navarené v pivovare General sme vyskúšali aj my a táto prudko piteľná záležitosť si získala nielen naše srdce.

Toto pivo bolo 1.krát varené asi pred 3 rokmi v pivovare Wywar spoločne ešte aj s Richardom Vetyškom. Vychádzalo zo série pív obmien IPA – New World Order Craft Beer Series. Pôvodná myšlienka pochádza od Padre Craft Brews a Hellstork a cieľom je doplniť každú edíciu piva kolaboráciou 3. pivovaru. Prvá edícia bola Iluminati IPA (Richtar Jakub), druhá edícia bola Rosicrucian IPA Imperial Red IPA (Stupavar) a tretia Freemasons (Wywar). Nejaký čas sa piva z tejto série nevarili a teraz je snaha to obnoviť. Najbližšie sa bude pokračovať s pivom Skull & Bones Brut IPA v spolupráci a pod taktovkou pivovaru, ktorý bude splňať technologické nároky na výrobu.

Pivovary: Hellstork, Unorthodox Brewing, Padre Craft Brews (vyrobené v Pivovare General)
Názov piva: Freemasons
Štýl: Belgian IPA
Krajina: Slovensko
EPM: 16°

ABV: 7%

Moje hodnotenie piva:

Vo vôni hneď cítiť, že ide o Belgian style, taktiež cítiť sladkosť a jemné ovocie. Farba je tmavšie oranžová a kalná. V prvotnej chuti sa krásne vykresluje horkosť IPy, ktorá plynulo prechádza do Belgianu. V chuti cítiť jemnú pšenicu a ovocie. Dochuť je ustálená a horká, vôbec neprechádza do trpkosti. V lícach a na jazyku ostáva suchý pocit. Pivo je naozaj dobre pitelné a nebezpečné, pretože alkohol je prefíkane skrytý.

Pivné skvosty musia mať aj luxusnú etiketu, GH štúdio vyrobilo pre pivo Freemasons od Remeselný pivovar Hellstork etiketu s použitím digitálnej tlače a vystupujúceho parciálneho laku, ktorý zvýrazňuje detaily grafiky a dizajnu, ktorý bol navrhnutý samotnými pivovarmi.

#padrecraftbrews #hellstork #unorthodoxbrewing #kooperacnepivo #kocovnypivovar #general

E-shop sme zmenili na Tržnicu

V našom e-shope už nenakúpite. Produkty zobrazené v Tržnici sú externé produkty e-shopov iných pivovarov.

Close Menu
×
×

Cart