Freemasons – spoločné pivo 3 veľkých kočovníkov

Keď spoja sily 3 pivovary a navaria pivo, nemá to takú váhu, ako keď spoja sily 3 tak silní kočovníci ako Hellstork, Unorthodox Brewing a Padre Craft Brews. Pivo štýlu Belgian IPA navarené v pivovare General sme vyskúšali aj my a táto prudko piteľná záležitosť si získala nielen naše srdce.

Toto pivo bolo 1.krát varené asi pred 3 rokmi v pivovare Wywar spoločne ešte aj s Richardom Vetyškom. Vychádzalo zo série pív obmien IPA – New World Order Craft Beer Series. Pôvodná myšlienka pochádza od Padre Craft Brews a Hellstork a cieľom je doplniť každú edíciu piva kolaboráciou 3. pivovaru. Prvá edícia bola Iluminati IPA (Richtar Jakub), druhá edícia bola Rosicrucian IPA Imperial Red IPA (Stupavar) a tretia Freemasons (Wywar). Nejaký čas sa piva z tejto série nevarili a teraz je snaha to obnoviť. Najbližšie sa bude pokračovať s pivom Skull & Bones Brut IPA v spolupráci a pod taktovkou pivovaru, ktorý bude splňať technologické nároky na výrobu.

Pivovary: Hellstork, Unorthodox Brewing, Padre Craft Brews (vyrobené v Pivovare General)
Názov piva: Freemasons
Štýl: Belgian IPA
Krajina: Slovensko
EPM: 16°

ABV: 7%

Moje hodnotenie piva:

Vo vôni hneď cítiť, že ide o Belgian style, taktiež cítiť sladkosť a jemné ovocie. Farba je tmavšie oranžová a kalná. V prvotnej chuti sa krásne vykresluje horkosť IPy, ktorá plynulo prechádza do Belgianu. V chuti cítiť jemnú pšenicu a ovocie. Dochuť je ustálená a horká, vôbec neprechádza do trpkosti. V lícach a na jazyku ostáva suchý pocit. Pivo je naozaj dobre pitelné a nebezpečné, pretože alkohol je prefíkane skrytý.

Pivné skvosty musia mať aj luxusnú etiketu, GH štúdio vyrobilo pre pivo Freemasons od Remeselný pivovar Hellstork etiketu s použitím digitálnej tlače a vystupujúceho parciálneho laku, ktorý zvýrazňuje detaily grafiky a dizajnu, ktorý bol navrhnutý samotnými pivovarmi.

#padrecraftbrews #hellstork #unorthodoxbrewing #kooperacnepivo #kocovnypivovar #general

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart