Nestville Park v Hniezdnom je skutočne skvelé miesto pre celú rodinu a pivných fajnšmekrov

Keď som dostal pred časom pozvanie do Nestville Parku v Hniezdnom, otázka znela jasne. Zvládneme to aj s deťmi alebo si nájdem len šoféra a areál navštívim so všetkými ochutnávkami piva a whisky ako sa patrí? Predsa len je to obrovský areál vytvorený pre celé rodiny s deťmi, tak som zvolil prvú variantu a neoľutovali sme. Ak chcete podniknúť slovenskú pivnú cestu, neváhajte a zaraďte tento areál do svojho itinerára.

Doma v Prešove sme mali návštevu a okrem mojej mamy sa tento výlet zdal ako super možnosť aj pre moje 2 netere, tak sme vyrazili na 2 autách všetci. Cesta do Hniezdneho z Prešova trvala približne 1,5 hodiny. V rámci oficiálneho programu sme s mamou využili možnosť privátnej prehliadky remeselného pivovaru Nestville Beer ako aj prehliadky destilérie. Deti sa zatiaľ mali šancu vyblázniť na viacerých atrakciách, ktoré park ponúka pre deti. Areál je tak veľký, že si naň treba naplánovať vrátane prehliadok a prípadného obedu aj polovicu dňa a v spojení s nejakou túrou či výletom na Ľubovniansky hrad si môžete vyhradiť kľudne aj celý deň.

Čo všetko ponúka Nestville Park?

Areál je vskutku obrovský. Od prvého dojmu pôsobí rodinne a svojou veľkosťou napovedá zážitky na celý deň. Parkovať môžete pri vstupe do areálu alebo až pri Taberne. Váš výlet do Nestville Parku môžu obzvláštniť aj rôzne akcie a eventy, ktoré sa tam zvyknú konať. Deti sa okrem detských ihrísk môžu ísť pozrieť aj na zvieratká na minifarme Farmhouse. Nájdu tam kenguru, kravičky, kozy a iné zvieratká. Okrem toho aj vzácne kone: “Vďaka úzkej spolupráci s Holandskom, odkiaľ frízske plemeno pochádza, máme v našej stajni tie najlepšie frízske kone, ktoré sú zapísané v Holandskej kráľovskej knihe – De Koninklijke Vereniging “Het Friesch Paarden-Stamboek”” – uvádza sa na webe Nestville Farm.

Nestville Čokoládovňa

Hneď pri vstupe je veľký detský areál okolo čokoládovne, ktorá nie je iba obchod s čokoládou, ale nájdete v nej aj príjemné posedenie pre celú rodinu. Výborná káva, čokoláda či čerstvé palacinky vás navnadia na príjemný deň. V obchode nájdete množstvo druhov a foriem čokolád a cez sklenenú vitrínu vidíte aj do výroby.  Ak si chcete odniesť z tohto výletu nejaké suveníry či sladkosti, toto miesto je ideálne na ich kúpu (pivo Nestville Beer si však môžete kúpiť iba v Taberne). Z čokoládovne je pre deti pripravený aj východ do detského ihriska obklopeného slivkovým sadom, kde sa môžu doplna vyšaliť a spáliť kalórie zo sladkostí, ktoré im isto nedokážete odoprieť. Súčasťou sú aj visiace a pružinové hojdačky, preliezačky, lanová pyramída, šmýkačky a drevený domček s tobogánom či bocianie hniezdo. “Všetky atrakcie detského ihriska poskytnú nielen bezpečnú zábavu, ale aj harmonický a všestranný rozvoj vašich detičiek. Presvedčte sa sami a vyčarte im jeho návštevou široký úsmev na perách.” – uvádza sa na webe Nestville Parku.

Mimochodom všetky čokolády sú vyrábané ručne a okrem toho, že si ich môžete objednať aj online, v ponuke je aj príprava koláčov a tort s použitím čokolády vlastnej výroby. V ich čokoládovom e-shope nájdete všetko možné – no hlavne čokoládové, od fondue, lízanok, dragee, až po čokoládové chipsy, likér či kakao. Samozrejmosťou sú rôzne darčekové balenia.

Nestville Taberna

Zájdete o pár desiatok metrov ďalej a pred vami sa zjaví veľká Nestville Taberna a pri nej areál Nestville Farm, ktorého súčasťou je aj farma so zvieratkami, jazdecký areál Nestville Horses a široký priestor, v ktorom je dráha pre detské autíčká a preliezačky. V zime sa premení na ľadovú dráhu a vytvára sa aj klzisko. Poďme už ale ku spomínanej Taberne. Jej majestátnosť zvonku je nič oproti tomu, čo nájdete vo vnútri. Bohato a luxusne tvorený interiér vrátane terasy vás okúzli na prvý dojem. Všade prítomné farmárske prvky ako kravská koža, drevo či obrovský krb dopĺňajú veľmi vkusný, ba až luxusný interiér s príjemným sedením v kožených kreslách. Za širokým barovým pultom sa skrýva remeselný pivovar Nestville Beer, ktorého meďou opláštené varne sú umiestnené priamo v interiéri hneď vedľa spomínaného baru. Z interiéru sa dostanete zároveň do podnikovej predajne, kde okrem čokolády a Whisky kúpite aj remeselné pivo, vrátane rôznych darčekových balení.

“Remeselný pivovar s reštauráciou v srdci Nestville Parku obce Hniezdne prináša unikátny koncept “z hniezda na stôl”, ktorý svojou sebestačnou produkciou ponúka miesto, kde príprava našich jedál a nápojov rastie priamo pred vami. Nestville Taberna vytvára časopriestor oddychu, kde si kráľovsky pohostíte seba a vašich hostí originálnym gastronomickým zážitkom, za ktorým k nám cestujú zo Slovenska aj spoza hraníc v každom ročnom období.” – uvádza Nestville Taberna na svojej stránke. Pri tak veľkých areáloch sa nedá stihnúť všetko a ani ja som sa nestihol v kľude najesť a ochutnať viac pív. Tešil som sa na výborný hamburger, ktorý dosýta zapijem pivom Kráľovská taberna, ktoré mi z malej ochutnávky asi najviac chutilo. Je však super, že mám čo objavovať na budúcej návšteve.

Nestville Whisky

Prehliadka expozície liehovarníctva a tradičných ľudových remesiel bola najdlhšia, pretože ukrývala aj nečakané prekvapenia. “Jedným z rozhodujúcich dôvodov vzniku myšlienky vybudovať túto turistickú atrakciu bol významný objav v podhradí Ľubovnianskeho hradu, ktorý dokazuje, že sa tu nachádzal najstarší zachovaný liehovar na Slovensku, postavený už v polovici 18. storočia.” – uvádza Nestville Distillery na svojom webe. V rámci prehliadky sme zažili ukážky historických remesiel súvisiacich s liehovarníctvom ako kováčstvo či debnárstvo, pozreli si jednu z najmodernejších rafinérií na výrobu liehu v strednej Európe, v ktorej sa ročne spracuje viac ako 35 000 ton obilia a na záver ochutnali whisky v nevšednej Degustačnej miestnosti a sklade zrenia Nestville Whisky, kde sme mali možnosť si naplniť a pripraviť aj vlastnú fľašu Nestville Whisky. Prehliadku si môžete rezervovať tu. Záverečnou bodkou prehliadky expozície Nestville Distillery je návšteva podnikovej predajne tzv. Exposhopu. V nej si máte možnosť zakúpiť produkty z portfólia spoločnosti Nestville Distillery, čokoládové špeciality vyrobené priamo v čokoládovom kráľovstve Nestville Chocolate, ako aj pamätné suveníry.

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart