Marketing versus Kvalita … Ako sú na tom U Ábela?

V jednom z komentárov na facebooku či instagrame som raz čítal niečo v zmysle, že cenu za najlepšieho pivného instagramera by vyhral Braňo z pivovaru U Ábela a vôbec celý ich bláznivý tím. Nezabudnuteľná tlačenková konferencia mi ostala asi najviac v pamäti. Musím uznať, že chalani a baby z tohto pivovaru a baru sídliacom v bratislavskej Rači to robia skvele. Marketing im ide. Sú však skvelé aj ich pivá?

Nuž, nebudem to dlho naťahovať a poviem to takto: sú! Nakoľko nám v sklade zopár ich pív ostalo, a ja som bol prirodzene smädný a bez ohľadu na ukončenie našej činnosti som tieto pivá chcel postupne všetky vyskúšať, teraz bola vhodná príležitosť. Nie je nič lepšie, ako si dať pivá na zakrytie smútku od tak výnimočne pozitívne naladených ľudí. Jedna vec mi však pri ich pivách chýba, o tom potom. Prv veľmi v skratke to, čo som chutnal včera a dnes.

Račišdorfer Märzen

Aj keď nie som vyznávačom tohto pivného štýlu, ktorý je typický pre nemecký októbrový sviatok piva, toto pivo vo mne zanechalo naozaj veľmi príjemnú spomienku. Veľmi piteľné pivo medenej farby malo jemne údený nádych, ktorý sa ukázal na jazyku ako súčasť 1. dojmu, no potom nastúpili vyladené jemné tóny. Vyvážené telo, krásna pena a farba, proste märzen, ktorý by som pil kľudne aj “ganzer abend”.  Iné märzeny mali väčšinou ťažké telo, 1 liter by mi maximálne stačil. Tuto kľudne aj 3 tupláky.

Frajmark Pils Ale

Keď počujem spojenie slov Pils a Ale, tak sa mi do toho štýlu moc nechce, no vzbudzuje to u mňa očakávanie prípadného prekvapenia. Tak aj bolo s týmto Frajmarkom. Ak si predstavíte niečo čerstvé, niečo svieže a ku tomu chuť dobrého ležiaku, tak nejako takto si môžete predstaviť toto pivo. Chuťovo ako vyladený ležiak, no vďaka spôsobu jeho výroby je oveľa sviežejší, oveľa príjemnejší ako bežný ležiak, ktorý IPAidní nadšenci už možno veľmi nemusia. Ja si dám ležiak v pube iba keď nie je na výber. No ak by tam bol na výber tento Pils Ale, tak pub v ten večer kvôli tomu nezmením a ostanem pri tomto pive až do rána bíleho.

Kompánija Výčapný ležiak

Svieža ľahká záležitosť, ktorá možno medzi jedenástkami nebude vyčnievať, avšak som si istý, že všetkým ležiakoidným fajnšmekrom bude určite chutiť. Plzeň sa proste môže schovať.

Cigorka Irish stout

To najlepšie nakoniec. Horká káva s čokoládovými tónmi, parádna pena, čierno čierna tma. Táto tmavá 13-ka ulahodí nejednej slečne, či stoutovým labužníkom.

Asi pred 2 týždňami som skúsil aj OMPR a jediné, čo si pamätám je to, že si nepamätám nič ku tomuto pivu. To sa občas stáva, keď okoštujete za večer toho viac a neurobíte si poznámky.

Čo dodať? V jednoduchosti je proste krása. Kvalite piva sa nedá nič vyčítať! Žiadna oxidácia, žiadne chyby. Počul som už viacero názorov, že čapovaný Ábel je proste TOP. Za seba môžem povedať, že aj fľaškový. Pivá sú vyvážené, jednoduché a preto ich majú kraftopiči no aj bežní europiči radi. Majú parádne etikety, ktorých príbeh si dám rád vysvetliť, a mierne vyššiu cenu. Ako asi jediní fľaškujú do 0,66l skla. Stoja však za to.

Čo by som však vytkol?

Nič zásadné. Ja milujem navoňané ejly, nachmelené double ipy a kvetinkovo-ovocné apy. Takéto pivo som od pivovaru U Ábela ešte nemal. Aj keď niektoré takéto štýly v ponuke majú a pil som ich na nejakých festivaloch, nezaujali ma natoľko, aby si ich moje chuťové receptory nejako zásadne zapamätali. Nepíšem to ako výčitku, ale skôr ako takú príležitosť. Predsa len sa domnievam, že slovenský zákazník “craftbeeru” tieto štýly vyhľadáva. Ak takéto pivo navarené už bolo, tak sa mi ešte nedostalo pod ruky a budem rád, ak mi napíšete svoje poznatky a zhodnotíme to v komentároch.

Síce sa s chalanmi osobne nepoznám, lebo na poslednom Salóne piva som stihol za 15 minút pozdraviť len pár starých známych a musel utekať naspäť do práce, radi si na instagrame vymieňame srdiečka a píšeme príjemné komplimenty. Fandíme si navzájom a teším sa na najbližšie spoločné stretnutie, či už bude hypoteticky pracovné alebo len také srandovné spoznávacie.

Pivovar U Ábela – držte sa v týchto blbých časoch a robte aj ďalej svoj robotu tak dobre ako doteraz! Beer Abel the Queen!

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart